Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Krem na cellulit | Jak odpowiednio dobrać bieliznę do figury - praktyczny przewodnik

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Żywe pterodaktyle
(dodano: 24 Feb 2015, 23:15)

Pterodaktyl


"Jest wielki, wielki, naprawdę bardzo duży" - tak pilot John Bouker opisywał gigantycznego ptaka o rozmiarach małego samolotu, którego oraz kilku innych pilotów widzieli nad południowo-wschodnią Alaską w październiku 2002 roku. Według gazety Anchorage Daily News w wydaniu z 15 października tamtego roku, Bouker początkowo podchodził sceptycznie do doniesień o ogromnych ptakach. Później on oraz pasażerowie jego samolotu zobaczyli je na własne oczy. Naukowcy do teraz nie są pewni, co tak naprawdę zaobserwował Bouker i inni piloci.

Takie obserwacje nie są tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Były zgłaszane z wielu miejsc, począwszy od czasów starożytnych aż po dzień dzisiejszy. Obserwacje są różne. Niektóre z gigantów przypominają znane ptaki, jak na przykład orły, choć o niewyobrażalnych rozmiarach. Inne wyglądają jak dawno wymarłe pterodaktyle lub pteranodony.

Czy mogą istnieć żywe dinozaury? David Hatcher Childress, jest przekonany że tak. Uważa wręcz, że pteranodony mogą stanowić wyjaśnienie dla innych tajemniczych stworzeń - chupacabr...

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Glawackus z Glastonbury
(dodano: 24 Dec 2014, 03:49)

Glawackus mapka


To stworzenie "nocą wydawało mrożące krew w żyłach okrzyki". Świadkowie, którym dane było je zobaczyć, opisywali stwora jako dużego psa o kocim pysku. W okolicy znajdowano martwe lub okaleczone psy, jak również kozy i owce.

Tak narodziła się legenda o Glawackusie z Glastonbury.

W środku mroźnej, śnieżnej zimy 1939 roku gazeta The Hartford Courant opublikowała artykuł o wyprawie myśliwskiej, która wyruszyła w głąb lasów Glastonbury w poszukiwaniu potwora. Gazeta wydrukowała mapę ukazującą trzy duże obszary, w których polowano na Glawackusa, oraz miejsca nazwane "Glawackiana" - czyli okolice, w których znajdowano martwe lub okaleczone psy i inne domowe zwierzęta; obszary w których słyszano wycie Glawackusa, a także miejsca, w których go widziano lub gdzie "psy coś wyśledziły".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Niewiarygodne" odkrycie w jeziorze Champlain
(dodano: 11 Dec 2014, 02:38)

Bieługi


Organizacja Champ Search doniosła ostatnio o zarejestrowaniu w jeziorze Champlain odgłosów pochodzących od nieznanego zwierzęcia. "Nasłuchiwałam przy pomocy hydrofonu i nagle usłyszałam coś przypominającego odgłosy małpy", powiedziała członkini zespołu, Kathy Elizabeth. Zespół, który wykorzystał sprzęt do podwodnych badań dźwiękowych, podaje że udokumentował rzadką wokalizację używaną tylko przez kilka gatunków zwierząt w celu znalezienia pożywienia. Żadne z tych zwierząt nie powinno zamieszkiwać jeziora słodkowodnego.

Jednym z tych zwierząt jest niespotykana w tej części Ameryki Północnej białucha. Czy to do niej należą tajemnicze odgłosy? A jeśli tak, to ile białuch żyje w tym jeziorze?

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowa strona na 10 urodziny KryptoZoo!
(dodano: 27 Nov 2014, 22:31)

Portal kryptozoologiczny KryptoZoo obchodzi właśnie dziesiąte urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy sprezentować Wam i sobie - a raczej stworzyć - zupełnie odmienioną, a przede wszystkim nowoczesną wersję naszej strony. Prace nad nią jeszcze trwają, już teraz jednak udostępniamy jej podgląd: kryptozoo.ivellios.com (w wersji beta brak ilustracji w newsach i artykułach - będą dostępne po zakończeniu prac i wdrożeniu nowej wersji serwisu)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk