Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
kancelaria radcy prawnego dzierżoniów kancelaria radcy prawnego dzierżoniów

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Sfotografowano sumatrzańskiego nosorożca
(dodano: 03 Dec 2007, 00:20)

Przedstawiciel krytycznie zagrożonego wyginięciem gatunku [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Sumatran_Rhinoceros]sumatrzańskich nosorożców[/url] został niedawno sfotografowany kamerę śledzącą w Malezji. Żadnego z tych rzadkich nieparzystokopytnych nie widziano przez ponad 10 lat. Ostatnimi przejawami życia tego gatunku, były znalezione w 2001 roku ślady w południowym Johorze. Żywego przedstawiciela widziano ostatnio w 1994 roku.

Nie wiadomo jeszcze, z którego dokładnie miejsca w Malezji pochodzi źródło zdjęcia, jednak na pewno jest to dziki teren należący do World Wildlife Fund Malaysia (WWF - Światowa Fundacja na rzecz Malezyjskich Dzikich zwierząt). 

"Wrócimy z powrotem w rejony, gdzie sfotografowano nosorożca, aby znaleźć więcej śladów i znaków." - mówi Siti Hawa Yatim, szef departamentu ochrony bioróżnorodności. "Szukamy także innych zwierząt pozornie skazanych na wyginięcie, które bez ochrony ich naturalnych obszarów nie przetrwają."

Malezyjska gazeta The New Straits Times zaznacza, że na zdjęciu uchwycono tylko część nosorożca, jednak eksperci deklarują, że na jego podstawie da się wyraźnie określić, że to ten gatunek.

Kryptozoologia
[size=80]Kadr z filmu z podgatunkiem sumatrzańskiego nosorożca[/size]


WWF zaznacza, że na początku tego roku nagrano na stacjonarnej kamerze leśnej video z podgatunkiem sumatrzańskiego nosorożca występującym na Borneo (można je obejrzeć [url=http://www.youtube.com/watch?v=1U1xSCEIbdY#]>>tutaj<<[/url]). Podgatunek ten jest najbardziej zagrożonym wyginięciem gatunkiem nosorożców - jego liczebność szacuje się na 25 do 50 sztuk.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Drużyna
(dodano: 01 Dec 2007, 11:41)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Niezidentyfikowany drapieżnik w Davidson County (USA)
(dodano: 29 Nov 2007, 15:39)

KryptoZoo
Niezidentyfikowany drapieżnik atakuje zwierzęta w Davidson County (North Carolina, USA). W ciągu ostatniego miesiąca zginęło tam 13 kóz z farmy Gary'ego Everhart'a, a łącznie wszystkich zabitych zwierząt jest ok. 31 - w tym psy, koty, owce i kozy. Znawca kotów z N.C. Zoo sądzi, że odpowiedzialny za te ataki jest egzotyczny kot, który uciekł komuś z hodowli. Kolejny z ekspertów N.C. Zoo - Rod Hackney - twierdzi, że jest to hybryda wilka rudego i psa, najprawdopodobniej owczarka niemieckiego.

[url=http://www.myfoxwghp.com/myfox/pages/News/Detail?contentId=5064838&version=2&locale=EN-US&layoutCode=TSTY&pageId=3.2.1]my fox WGHP[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Yeren w Shennongjia
(dodano: 28 Nov 2007, 16:35)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk