KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Szukając hinanza
(dodano: 08 Dec 2007, 01:32)

Fantastyczny wręcz Hinanz to zwierzę cudze, bo zupełnie nie nasze. Nie jest to na pewno kosmita, jakich pełno w naszym świecie. Kosmici są zupełnie inni. Prezentują ze sobą całkowicie bardziej otwarte sylwetki. Jaki powinien być prawdziwy kosmita? Mieć atenki na ciemieniu czy czole i oczy z połączonych małych siateczek. Takie oczy siateczkowate barwne są cechą ewolucyjną much błonkoskrzydłych i innych owadów. Czy może jest to istota bez oczu?

A może hinanz to efekt genetycznych komplikacji genów i biotechnologicznego wstrzykiwania obcych mu cech. Uszu jako skrzydeł nietoperza, błon na nogach będących pozostałością po skórze żab. Czy hinanz powstały jako pierwotny Dusicyna jest wynikiem wklejania obcych genów – mutantem i skutkiem prób genetycznych szalonego naukowca?

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wywiad z Chadem Armentem!!!
(dodano: 03 Dec 2007, 12:08)Chad Arment: To KryptoZoo. 27 Listopad 2007
Wywiad Z Chadem Armentem przeprowadzony dla wielu przyszłych kryptozoologów z naszego portalu (i dla każdego z was z osobna - były to przecież wasze pytania, jakie zadawaliście na forum). Chad wskazuje jak należy badać i szukać nieznanych gatunków.

PRZECZYTAJ WYWIAD
Komentarze | Napisz komentarz
 

Sfotografowano sumatrzańskiego nosorożca
(dodano: 03 Dec 2007, 00:20)

Przedstawiciel krytycznie zagrożonego wyginięciem gatunku [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Sumatran_Rhinoceros]sumatrzańskich nosorożców[/url] został niedawno sfotografowany kamerę śledzącą w Malezji. Żadnego z tych rzadkich nieparzystokopytnych nie widziano przez ponad 10 lat. Ostatnimi przejawami życia tego gatunku, były znalezione w 2001 roku ślady w południowym Johorze. Żywego przedstawiciela widziano ostatnio w 1994 roku.

Nie wiadomo jeszcze, z którego dokładnie miejsca w Malezji pochodzi źródło zdjęcia, jednak na pewno jest to dziki teren należący do World Wildlife Fund Malaysia (WWF - Światowa Fundacja na rzecz Malezyjskich Dzikich zwierząt). 

"Wrócimy z powrotem w rejony, gdzie sfotografowano nosorożca, aby znaleźć więcej śladów i znaków." - mówi Siti Hawa Yatim, szef departamentu ochrony bioróżnorodności. "Szukamy także innych zwierząt pozornie skazanych na wyginięcie, które bez ochrony ich naturalnych obszarów nie przetrwają."

Malezyjska gazeta The New Straits Times zaznacza, że na zdjęciu uchwycono tylko część nosorożca, jednak eksperci deklarują, że na jego podstawie da się wyraźnie określić, że to ten gatunek.


[size=80]Kadr z filmu z podgatunkiem sumatrzańskiego nosorożca[/size]


WWF zaznacza, że na początku tego roku nagrano na stacjonarnej kamerze leśnej video z podgatunkiem sumatrzańskiego nosorożca występującym na Borneo (można je obejrzeć [url=http://www.youtube.com/watch?v=1U1xSCEIbdY#]>>tutaj<<[/url]). Podgatunek ten jest najbardziej zagrożonym wyginięciem gatunkiem nosorożców - jego liczebność szacuje się na 25 do 50 sztuk.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Drużyna
(dodano: 01 Dec 2007, 11:41)


Foto: Reuters


Katmandu, Nepal - Członkowie stacji TV tworzącej program „Destination Truth” („Przeznaczenie Prawda”) poszukującej aktualnie Yeti w Nepalu twierdzą, że natrafili na ślady tego hominida. Spędzili oni do tej pory tydzień w mroźnym regionie Khumbu na Mount Everest, gdzie na wybrzeżu rzeki Manju znaleźli owe ślady. Miejsce to jest ulokowane na wysokości 2 850 m.

Czytaj więcej
Źródło: [url=http://www.msnbc.msn.com/id/22041259/]MSNBC[/url]

Aktualizacja: [url=http://kryptozoologia.pl/forum/smf/index.php?topic=1397.0]video[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niezidentyfikowany drapieżnik w Davidson County (USA)
(dodano: 29 Nov 2007, 15:39)

KryptoZoo
Niezidentyfikowany drapieżnik atakuje zwierzęta w Davidson County (North Carolina, USA). W ciągu ostatniego miesiąca zginęło tam 13 kóz z farmy Gary'ego Everhart'a, a łącznie wszystkich zabitych zwierząt jest ok. 31 - w tym psy, koty, owce i kozy. Znawca kotów z N.C. Zoo sądzi, że odpowiedzialny za te ataki jest egzotyczny kot, który uciekł komuś z hodowli. Kolejny z ekspertów N.C. Zoo - Rod Hackney - twierdzi, że jest to hybryda wilka rudego i psa, najprawdopodobniej owczarka niemieckiego.

[url=http://www.myfoxwghp.com/myfox/pages/News/Detail?contentId=5064838&version=2&locale=EN-US&layoutCode=TSTY&pageId=3.2.1]my fox WGHP[/url]
Komentarze | Napisz komentarz