KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Lis piżmowy z górzystych, środkowych Chin
(dodano: 08 Dec 2007, 21:06)

We know that this animal from photo was wild canid come from somewhere in China, Myanmar, Vietnam or Laos.
I remember that from this profil - "fox" is similar to Nyctereutes procyonoides but this is only effect optical. This is really bad photo, from this formulation it appear how raccoon dog but this is not this (.....) Now, I'm totally sure that this animal is really more relatives to Vulpes than to Nyctereutes. I first thought that raccoon dog might ancestor this "fox", because is one of most primitive canid in the world. But now I totally persuaded myself that is more related to foxes from Vulpes genus. This probably represent new primitive or inversely - totally modern genus in tribe Foxes (Vulpini) and perhaps far related with red fox (Vulpes vulpes), corsac fox (Vulpes corsac) and arctic fox (Alopex lagopus), but this is not some that species, but it really represent new species."


Kryptozoologia

Zastanawiam się nad niezwykłym psowatym z marketu z Guangzhou. W internecie obecnie prócz nielicznych znalezisk, to zwierzę może być gatunkiem nieznanym. Jak na razie nikt nie zwrócił na niego uwagi. Wydaje mi się, że zwierzę może mieć jakieś powiązania z plemieniem Canini. Do którego należy cyjon. Nie wykluczam jednak teorii jakoby zwierzę to należało do grupy lisów.
Można to wytłumaczyć tylko w jeden sposób. Odszukać populację tego zwierzęcia.
Hodgson w XIX wieku opisał jakiegoś cyjonowatego psa bez ogona. Szybko zwierzę zostało zdjęte z naukowej nomenklatury. Padła z mojej strony teoria, że bezogoniasty według nauki cyjon jest tym zwierzem z klatki. Nieeee, to tylko mojej przemyślenia. Podobno owy zwierz, był zwykłym cyjonem Cuon alpinus lepturus, który w jakiś sposób został pozbawiony ogona.
Zwierzę z Guangzhou jest czymś nowym. Czym?? Napewno nie jest jenotem, lisem tybetańskim, ani Canis lupus familiaris

FromCryptidMy
Komentarze | Napisz komentarz
 

Szukając hinanza
(dodano: 08 Dec 2007, 01:32)

Fantastyczny wręcz Hinanz to zwierzę cudze, bo zupełnie nie nasze. Nie jest to na pewno kosmita, jakich pełno w naszym świecie. Kosmici są zupełnie inni. Prezentują ze sobą całkowicie bardziej otwarte sylwetki. Jaki powinien być prawdziwy kosmita? Mieć atenki na ciemieniu czy czole i oczy z połączonych małych siateczek. Takie oczy siateczkowate barwne są cechą ewolucyjną much błonkoskrzydłych i innych owadów. Czy może jest to istota bez oczu?

A może hinanz to efekt genetycznych komplikacji genów i biotechnologicznego wstrzykiwania obcych mu cech. Uszu jako skrzydeł nietoperza, błon na nogach będących pozostałością po skórze żab. Czy hinanz powstały jako pierwotny Dusicyna jest wynikiem wklejania obcych genów – mutantem i skutkiem prób genetycznych szalonego naukowca?

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wywiad z Chadem Armentem!!!
(dodano: 03 Dec 2007, 12:08)Chad Arment: To KryptoZoo. 27 Listopad 2007
Wywiad Z Chadem Armentem przeprowadzony dla wielu przyszłych kryptozoologów z naszego portalu (i dla każdego z was z osobna - były to przecież wasze pytania, jakie zadawaliście na forum). Chad wskazuje jak należy badać i szukać nieznanych gatunków.

PRZECZYTAJ WYWIAD
Komentarze | Napisz komentarz
 

Sfotografowano sumatrzańskiego nosorożca
(dodano: 03 Dec 2007, 00:20)

Przedstawiciel krytycznie zagrożonego wyginięciem gatunku [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Sumatran_Rhinoceros]sumatrzańskich nosorożców[/url] został niedawno sfotografowany kamerę śledzącą w Malezji. Żadnego z tych rzadkich nieparzystokopytnych nie widziano przez ponad 10 lat. Ostatnimi przejawami życia tego gatunku, były znalezione w 2001 roku ślady w południowym Johorze. Żywego przedstawiciela widziano ostatnio w 1994 roku.

Nie wiadomo jeszcze, z którego dokładnie miejsca w Malezji pochodzi źródło zdjęcia, jednak na pewno jest to dziki teren należący do World Wildlife Fund Malaysia (WWF - Światowa Fundacja na rzecz Malezyjskich Dzikich zwierząt). 

"Wrócimy z powrotem w rejony, gdzie sfotografowano nosorożca, aby znaleźć więcej śladów i znaków." - mówi Siti Hawa Yatim, szef departamentu ochrony bioróżnorodności. "Szukamy także innych zwierząt pozornie skazanych na wyginięcie, które bez ochrony ich naturalnych obszarów nie przetrwają."

Malezyjska gazeta The New Straits Times zaznacza, że na zdjęciu uchwycono tylko część nosorożca, jednak eksperci deklarują, że na jego podstawie da się wyraźnie określić, że to ten gatunek.


[size=80]Kadr z filmu z podgatunkiem sumatrzańskiego nosorożca[/size]


WWF zaznacza, że na początku tego roku nagrano na stacjonarnej kamerze leśnej video z podgatunkiem sumatrzańskiego nosorożca występującym na Borneo (można je obejrzeć [url=http://www.youtube.com/watch?v=1U1xSCEIbdY#]>>tutaj<<[/url]). Podgatunek ten jest najbardziej zagrożonym wyginięciem gatunkiem nosorożców - jego liczebność szacuje się na 25 do 50 sztuk.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Drużyna
(dodano: 01 Dec 2007, 11:41)


Foto: Reuters


Katmandu, Nepal - Członkowie stacji TV tworzącej program „Destination Truth” („Przeznaczenie Prawda”) poszukującej aktualnie Yeti w Nepalu twierdzą, że natrafili na ślady tego hominida. Spędzili oni do tej pory tydzień w mroźnym regionie Khumbu na Mount Everest, gdzie na wybrzeżu rzeki Manju znaleźli owe ślady. Miejsce to jest ulokowane na wysokości 2 850 m.

Czytaj więcej
Źródło: [url=http://www.msnbc.msn.com/id/22041259/]MSNBC[/url]

Aktualizacja: [url=http://kryptozoologia.pl/forum/smf/index.php?topic=1397.0]video[/url]
Komentarze | Napisz komentarz