Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
https://seomamut.pl/tworzenie-stron-internetowych-gdynia/ | laserowo grawerowane trofea szklane

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Naja Ashei-najwiekszy gatunek kobry plującej
(dodano: 11 Dec 2007, 12:42)

Kryptozoologia

W Kenii odkryto największy gatunek kobry plującej z rodzaju Naja. Zwierzę to jest jednym z największych gadów z rodziny zdradnicowatych. Osiąga 2,6 metra długości. Nowa kobra plująca żywi się królikami i małymi waranami, występuje na otwartych, skalistych terenach przygranicznych z Ugandą.
Richard Leakey - " Przykład ten wskazuje, jak wiele duzych zwierząt pozostaje nieodkrytych"

AFP, December 7, 2007.
Komentarze | Napisz komentarz
 

O specjacji form
(dodano: 11 Dec 2007, 12:13)

Kryptozoologia

"Odkrywca Frank Graves opisuje waheelę jako dużego wilka o wzroście 105 cm z szeroką głową i krótkimi nogami, pokrytą długą białą sierścią. Wspomina jak widział to zwierzę w dolinie Nahanni w 1940 roku. Inny z kolei przyjaciel Sandersona, Tex Zeigler, wspomina o tym, że znalazł waheelę w alaskańskiej tundrze - o tym zwierzęciu opowiadają Eskimosi i zwią go olbrzymim Amarokiem" Loren Coleman December 6th, 2007

Kryptozoologia


A może waheela to wynik specjacji, klimatyczny efekt oddzielenia się wilków szarych (Canis lapus occidentalis) w czasie jednego z glacjałów. Nie byłaby to hipoteza całkiem niedorzeczna. Taka sytuacja wystąpiła w przypadku populacji brunatnych niedźwiedzi z Alaski, z których na skutek przemian środowiskowych powstał niedźwiedź Ursus maritimus. Czy i waheela też powstała w ten sposób. Czy też 300 tys. lat temu powstał Canis waheela? To na razie ciągle tylko hipoteza.
Być może cud specjacji wilków nie jest "tą" waheelą, która jako gatunek nie istnieje. Więc, gdy zostanie odkryta populacja pewnych wilków z Kanady wykazująca cechy waheeli, czyż nie zostanie tak nazwana?
Komentarze | Napisz komentarz
 

Sztuka obrony goryli
(dodano: 11 Dec 2007, 11:55)

Kryptozoologia

U goryli z Cross River zaobserwowano i udokumentowano pierwszy objaw obrony z użyciem broni. Podgatunek ten potrafi wykorzystywać kije, patyki i kępy trawy do rzucania nimi w potencjalnych agresorów - czyli ludzi. Obserwacji tych dokonali specjaliści z Wildlife Conservation Society. Warto wspomnieć, że w 2005 roku zauważono podobną sytuację - goryle używały patyków, aby sprawdzić głębokość rzeki przed przekroczeniem jej.
Populacja goryli Cross River wynosi ok. 300 osobników, co czyni je najbardziej zagrożonym wyginięciem podgatunkiem małp człekokształtnych na świecie. Na początku tego roku WCS opublikowało plan mający na celu ścisłą ochronę tych małp, włączając w to tworzenie nowych obszarów wydzielonych tylko dla nich.

Źródło: EurekAlert
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe gatunki zwierząt odkryte w Ghanie
(dodano: 11 Dec 2007, 11:21)

Kryptozoologia

Wśród nowoodkrytych zwierząt znajdują się ptaki, ssaki naczelne, żaby, motyle, świerszcze oraz pająki. Zdjęcia wykonał pochodzący z Polski badacz Piotr Naskręcki. Fotografie z wyprawy badawczej znajdziecie w naszej galerii.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk