KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Niezidentyfikowany drapieżnik w Davidson County (USA)
(dodano: 29 Nov 2007, 15:39)

KryptoZoo
Niezidentyfikowany drapieżnik atakuje zwierzęta w Davidson County (North Carolina, USA). W ciągu ostatniego miesiąca zginęło tam 13 kóz z farmy Gary'ego Everhart'a, a łącznie wszystkich zabitych zwierząt jest ok. 31 - w tym psy, koty, owce i kozy. Znawca kotów z N.C. Zoo sądzi, że odpowiedzialny za te ataki jest egzotyczny kot, który uciekł komuś z hodowli. Kolejny z ekspertów N.C. Zoo - Rod Hackney - twierdzi, że jest to hybryda wilka rudego i psa, najprawdopodobniej owczarka niemieckiego.

[url=http://www.myfoxwghp.com/myfox/pages/News/Detail?contentId=5064838&version=2&locale=EN-US&layoutCode=TSTY&pageId=3.2.1]my fox WGHP[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Yeren w Shennongjia
(dodano: 28 Nov 2007, 16:35)

[url=http://www.china.org.cn/english/China/233366.htm]China.org.cn[/url]

20 Listopada nad rzekę Licha w chińskiej prowincji Shennongjia wysłana została ekspedycja złożona z miejscowych dziennikarzy i przedstawicieli władz w celu zbadania doniesień o dwóch „dzikich ludziach” spotykanych od niedawna w tamtych rejonach. Dwa dni później dołączyła do niej grupa ekspertów z China Association for Scientific Expedition.Grupa badaczy odkryła serię nieregularnych śladów, przywodzących na myśl swoim kształtem ludzkie stopy, wzdłuż brzegu rzeki. Na większe zainteresowanie zasługują dwa wyraźniejsze z nich znalezione przy głazie. Oba zostały zidentyfikowane jakoby należały do lewych stóp. Większy z nich ma 30 cm długości, 8 cm szerokości przy pięcie i 12 w śródstopiu. Mniejszy ma 18 cm długości i nieco mocniej wygięty brzeg. Doświadczeni strażnicy leśni sądzą, że ślady mogą należeć do znanych zwierząt, takich jak niedźwiedzie. 

Badacze dotarli także do dwóch z grupy świadków, która widziała stworzenia, do których prawdopodobnie należą ślady – lokalnego mieszkańca Wang’a i jego znajomego Zhang’a z Xiangfan, Prowincji Hubei. 18 Listopada przejeżdżali oni wraz z grupą przyjaciół wzdłuż rzeki gdy nagle zauważyli dwie ciemne postacie stojące przy krzakach 50 metrów od ich samochodu. Stworzenia były pokryte czarnym futrem, wyższe z nich miało ok. 1,7 m a niższe 1,3~1,4 m. Nie zachowywały się agresywnie – wręcz przeciwnie, po zauważeniu samochodu szybko skryły się w lesie.

Odlewy śladów zostaną przekazane przedstawicielom Shennongjia Nature Reserve łącznie z pełnym raportem ekspedycji. Cała wyprawa została sfilmowana.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Exclusive interview - Chad Arment specjalnie na urodziny Kryptozoo
(dodano: 28 Nov 2007, 10:01)

KryptoZoo
Znany badacz kryptozoologii Chad Arment - przyjaciel Colemana i twórca Bio - Fortean Review -  amerykański autor takich książek jak Cryptozoology:science and speculation, the Historical Bigfoot oraz Cryptozoology and the Investigation of Lesser-Known Mystery Animals zgodził się udzielić mini wywiadu dla kryptozoo.

Już niedługo na pytania wybrane spośród zadanych przez użytkowników portalu odpowie Arment. Edytor bloga strange.Ark i recenzent informacji o gadach kryptydach ukaże nam cele jakimi kierować się powinien badacz oraz swój własny pogląd -  czym jest dla niego kryptozoologia.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe gatunki na Aleutach
(dodano: 27 Nov 2007, 21:06)

[url=http://www.sciencedaily.com/releases/2007/11/071102161522.htm]ScienceDaily[/url]


[size=50]Foto: Stephen Jewett[/size]


Większość ukwiałów przyczepia się do podłoża w czasie zdobywania pokarmu i ogólnej egzystencji. Cóż... ale nie tym razem. Te dwa, prawdopodobnie nowe gatunki odkryte na Aleutach (Aleutian Islands) przez ekipę naukowców z University of Alaska Fairbanks, potrafią nie tylko używać swojej podeszwy do chodzenia, ale także do pływania. Łapiąc pożywienie przemierzają ocean wraz z prądami morskimi. Ich wielkość waha się w granicach 30cm obwodu.

Ta sama ekspedycja odkryła także nowy rodzaj (lub nawet rodzinę) alg brązowych. Przez odkrywców zostały roboczo nazwane "Złote brunatnice V" lub Aureophycus aleuticus. Ponadto, ciągle są szanse na odkrycie kolejnych gatunków podczas tej wyprawy. 
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mlularuka i inne -
(dodano: 27 Nov 2007, 15:43)

Sądzono, że zwierzę, zwane przez miejscową ludność pod nazwą mlularuka lub latający szakal jest nieznanym gatunkiem nietoperza, które sieje spustoszenie wśród mango i owoców granatów. Myślano, że zwierzę to stanowi lokalną legendę lub odpowiada opisowi znanego już nietoperza. Do czasu. W 1927 roku ekspedycja z Uniwersytetu Harvard pod przewodnictwem Dr Loveridge wyjaśniła tajemnicę. Zwierzęciem nie był nietoperz, lecz nieznany gatunek latającej wiewiórki (flying squirrel) o długości ok 65. cm. Współcześnie odkryć takich właśnie kryptyd będziemy dokonywać. Nie zawsze będą to zwierzęta o takiej pozycji systematycznej o jaką je posądzamy.

Takim gatunkiem był hipopotam karłowaty będący najpierw świnią czy panda mała, która początkowo była himalajskim lisem. Czy takim też zwierzęciem może być niedźwiedź z Nandi czy Yeti.Takim zwierzęciem może być wodny tygrys Aypa z Brazyli czy crowing crested cobra zwierzę z grzebieniem na głowie i potrafiące piać. Czy te zwierzęta, są takimi jakimi muszą być, ze względu na przejrzystość relacji, czy są takimi jakimi stworzyła je natura?
Komentarze | Napisz komentarz