Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Odwiedź stronę

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Tur - najmasywniejszy ssak Europy powraca?
(dodano: 24 May 2008, 15:34)

Kryptozoologia


Jak po raz kolejny podaje Polska fundacja Odtworzenia Tura i focus.pl polscy uczeni ponownie pragną odtworzyć wymarły gatunek dzikiego bydła. Mimo tego zarzuca się naukowcom, to iż nie da się odtworzyć kompletnego zestaw genów a tym samym i całego zwierzęcia na podstawie tylko samych fragmentów DNA znalezionych w pozostałościach kości, rogów i zębów.

Na razie więc jak mówią naukowcy odtworzenia tura będzie możliwe tylko na poziomie molekularnym, plusem jest jednak to, że  ekipa badaczy z Akademii Rolniczej w Poznaniu zsekwencjonowała już dużo odcinków jądrowego DNA. Do odtworzenia jednak całego okazu potrzeba będzie kompletny zestaw jądrowych DNA a tym zoolodzy na razie nie dysponują i na razie pracują nad badaniem cech poznanego już DNA.

Źródło: Focus.pl
Komentarze | Napisz komentarz
 

Jajko z niespodzianką...
(dodano: 24 May 2008, 01:56)

Kryptozoologia


Peter Beaumont w czasie robienia kolacji zaobserwował dość nietypowe zjawisko... Otóż, w przed chwilą rozbitym przez niego jajku, znajdował się... martwy gekon. Specjaliści z Australian Egg Corporation byli równie zdziwieni, jednak ten przypadek nie jest niczym niepokojącym. "Na pewno gekon nie został najpierw spożyty przez ptaka, który jajko zniósł. Jest to fizycznie niemożliwe. Jedyną możliwością jest to, że gekon dostał się do środka przez kloakę ptaka, który jajo wykształcał." - oświadczył David Witcombe. Musiało boleć...

...a co Ty znajdujesz w swoim śniadaniu?
Komentarze | Napisz komentarz
 

Chłopiec zaatakowany przez niezidentyfikowane zwierzę
(dodano: 24 May 2008, 00:42)

Kryptozoologia


Chrabstwo Bernalillo, Nowy Meksyk - młody chłopiec został zaatakowany w poniedziałek, 19 maja, przez niezidentyfikowane dzikie zwierzę. Stworzenie zaatakowało na wschodniej ścianie gór Sandia, gdzie chłopak przechadzał się razem z rodzicami. Rodzicie szli ok. 6 metrów przed nim gdy usłyszeli wołanie o pomoc.
"Popatrzyliśmy na siebie nawzajem w zdumieniu, ponieważ nie był to normalny krzyk; nigdy wcześniej takiego nie słyszeliśmy." - mówi Jose Salazar, ojciec dziecka. Szybko podbiegł do ofiary i wyszarpał syna z pyska czegoś, co nazwał "wielkim kotem". Działanie ojca okazało się wystarczające, aby odstraszyć zwierzę. Chłopak miał wiele ran na głowie, barkach i szyi. Znajduje się w szpitalu, rodzice odmawiają podania informacji o stanie dziecka do wiadomości publicznej. Władze nie wyjawiły swojego oficjalnego stanowiska co do określenia gatunku zwierzęcia, jednak trwają poszukiwania tego stworzenia. Przewiduje się, że jest to lew górski (kuguar/puma) lub młody niedźwiedź (na podstawie relacji rodziców i dziecka, którym pokazano zdjęcia różnych zwierząt w celu identyfikacji).

}Reportaż video i źródło{
Komentarze | Napisz komentarz
 

Naukowcy: Pewnego dnia będzie można wskrzesić dinozaury
(dodano: 23 May 2008, 03:17)

Kryptozoologia


Naukowcy przywrócili do życia fragment kodu genetycznego tygrysa tasmańskiego, wstrzykując go do embrionu myszy. Kod DNA tygrysa tasmańskiego był w stanie wytworzyć w ciele myszy kości i chrząstkę, co sugeruje, że wymarły gen może zostać przywrócony do życia.
Badacze mają nadzieję na wskrzeszenie w przyszłości wymarłych gatunków zwierząt, być może nawet mamutów czy dinozaurów - o ile naukowcy będą mieli odpowiednio dużą ilość DNA danego gatunku.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk