KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
"Potwór" z Connecticut Lake
(dodano: 16 Sep 2008, 23:49)


Autorką zdjęć "potwora" jest Barbara Blanchfield, która robiąc ostatnio zdjęcia w rezerwacie Connecticut zauważyła coś "dziwnego" w wodzie. Efekty tego "zauważania" macie w dwóch filmikach poniżej. Fotografie przekazała m.in. Metropolitan District Commission, organizacji zajmującej się badaniem i uzdatnianiem wody w danym rejonie. Podobno wysłali już ludzi w celu zbadania tego, co się czai odmętach... Komentarze | Napisz komentarz
 

Abnauaju
(dodano: 09 Sep 2008, 18:34)


Czaszka Zany


Każdy region świata posiada jakiegoś "własnego", niezbadanego hominida. Na przykład Himalaje zamieszkuje Yeti, w Stanach Zjednoczonych żyje Bigfoot (a być może nawet i kilka Bigfoot'ów), mroźną Syberię zamieszkuje Ałmys, a na terenie Indii ukrywa się Mande Barung. Nie inaczej jest w przypadku Kaukazu - tam również ukrywa się nieznany nauce hominid.

Abnauaju, bo o nim mowa, widywane są w górach Kaukazu, na terenach Abchazji oraz Gruzji. Najbardziej znanym i najlepiej zbadanym okazem Abnauaju była Zana, samica Abnauaju schwytana w połowie XIX wieku.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Storsjöodjuret złapany na filmie?
(dodano: 29 Aug 2008, 00:19)


Szwedzki serwis informacyjny zaprezentował nagranie (link poniżej) z kamery umieszczonej pod wodą w jeziorze Storsjön. Żyje w nim rzekomo jeden ze słynnych "potworów morskich typu Nessie", czyli Storsjöodjuret (grunt to prosta nazwa, nie?). Obrazek powyżej pochodzi właśnie z tego nagrania. Pokazuje ono długi, serpentynowy obiekt z widoczną głową poruszający się (?) w zzieleniałych wodach jeziora. Narazie pod wodą znajduje się sześć kamer. Co ciekawe, obiekt na pewno jest żywy, ponieważ kamery reagują na ciepło (i wykazują to na filmie). Inna sprawa, że nie rejestrują koloru czerwonego, więc stworzenie może okazać się rybą, a konkretne węgorzem - jedynym, idealnym kandydatem na bycie potworem z jeziora Storsjön.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=ZWgn9rFmUGQ
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bigfoottracker.com: nic innego jak kostium
(dodano: 19 Aug 2008, 15:55)


Jak nietrudno się było domyśleć, rzekome ciało Bigfoota okazało się fake'iem/hoax'em/bzdurą/jak kto woli. A konkretnie gumowym kostiumem.
Nie ma co się rozpisywać, wszystko widać na tym reportażu FOX NEWS: http://www.youtube.com/watch?v=6AOgKx3k3uQ
Jeśli ktoś śledził całą sprawę na naszym forum ( https://www.kryptozoologia.pl/forum/smf/ ... topic,1720 ) na pewno nie jest zaskoczony.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bigfoottracker.com: pierwsze zdjęcia rzekomego ciała Bigfoota
(dodano: 14 Aug 2008, 03:18)No i doczekaliśmy się. Jak dwóch panów od rzekomego ciałka obiecało, zaczęli wypuszczać fotki w sieć (widzicie je poniżej, jak zwykle klikamy żeby powiększyć). Jeśli oczekujecie na moją interpretację tudzież analizę, to was muszę rozczarować - póki co, nie będzie. Niech tylko cwaniaki wypuszczą więcej zdjęć/film to dopiero będzie można na poważnie sprawę rozpatrywać.

Zastanawia mnie tylko jedno: jakim cudem mając ciało Wielkiej Stopy w lodówce, można zrobić tak ŻAŁOSNEJ jakości zdjęcia, z tak ŻAŁOSNYM oświetleniem i w ogóle tak żałosne, że aż żal komentować?

Odpowiedź widzę tylko jedną: celowo...

Poza tym, jaki normalny człowiek mając w posiadaniu odkrycie na mega-światową skale, wrzuci je jak szmatę do lodówki, między styropiany?
No ale cóż, w końcu ciało ma być teraz zbadane oficjalnie przez hordę naukowców i potwierdzić lub obalić teorię o tym, że Bigfoot to nowy gatunek. Poczekamy, zobaczymy... Tymczasem fotki (a raczej fotka) i masa innych materiałów poniżej:

Zdjęcia

Image
Bigfoot zdjecie

Informacje
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/ga-gorilla-pic/
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/ga-gorilla/
http://www.livescience.com/strangenews/080813-bigfoot-sighting.html

Reportaż FOX NEWS: http://www.youtube.com/watch?v=9RrYyWY3vD4
Komentarze | Napisz komentarz