KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Yara-ma-yha-who - wyrak z Australii
(dodano: 30 Jan 2008, 15:09)

Najbardziej przerażającym z legendarnych stworzeń australijskich jest mały bezzębny człowieczek wampir, który rzuca się na przechodzące stworzenia, atakuje dzieci i wysysa z nich krew. Ta makabryczna istota, żaba-człowiek pojawia się w folklorze aborygenów. Ma przyssawki na palcach, nieproporcjonalnie duża głowę i czerwone futro.

Heuvelmans porównuje Yara-ma-yha-who do wyraka upiora, jednego z najbardziej przerażających ssaków naczelnych. Także dziś wydaje się że istota aborygenów jest zwierzęciem przynależącym do grupy "prymasów".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy film w bazie nagrań KryptoZoo
(dodano: 24 Jan 2008, 20:36)Dziś w bazie nagrań KryptoZoo pojawił się film przedstawiający Champa, zwierzę rzekomo zamieszkujące jezioro Champlain w stanie Nowy Jork w USA. Film został wykonany w dniu 30 lipca 1985 roku w godzinach popołudniowych.

Ściągnij (7mb) | Obejrzyj online (YouTube)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Merwoman – powrót afrykańskiego Kaaiman?
(dodano: 23 Jan 2008, 01:51)

W ostatnich latach rzadko słyszy się o syrenach z Afryki. Jedyne dobrze udokumentowane relacje o spotkaniach z tymi stworzeniami pochodzą sprzed ok. 100 lat. Od tamtej pory jednak słuch o nich zaginął – przetrwały tylko w plemiennych legendach i podaniach.

Jak się jednak okazuje zwierzęta te być może powróciły! Między 12 i 13 styczniem 2008 roku z miejscowości Suurbraak (RPA) doniesiono o napotkaniu dziwnie wyglądających humanoidalnych istot płci żeńskiej, kąpiących się w rzece. Zwierzęta ochrzczono nazwą Merwoman. Istoty te wyglądają jak typowo opisywane syreny, ale różnią się od nich wręcz gadzim wyglądem. Są opisywane jako pół-kobiety, pół-jaszczurki, o czarnych włosach i dziwnie odstających małżowinach usznych. Według tubylców tzw. Merwoman to dobrze znane im samym i ich przodkom Kaaiman. Według nich ostatnie z nich znikły 15-20 lat temu i widocznie ponownie wróciły w te tereny.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Cloverfield
(dodano: 22 Jan 2008, 20:02)Film akcji z elementami Sci-Fi, w dość specyficzny sposób ukazujący atak pewnej bestii na (jakże by inaczej) Nowy Jork. W Polsce ukaże się w kinach pod tytułem "Project: Monster". Akcja filmu przywodzi na myśl film amerykańskiej produkcji z 1998 roku "Godzilla", jednak dokładne szczegóły fabuły są skrzętnie skrywane przez producenta. Film jest zrealizowany w dość specyficzny sposób, ponieważ widz ogląda tylko to, co rejestruje kamera jednego z bohaterów filmu - niezależnie od tego, co się z nią dzieje i kto ją trzyma.

Premiera w Polsce: 01.02.08
Czas trwania: 90 minut
Trailer: }dostępny{

Opis na Filmweb.pl: }dostępny{

---
Druga sprawa: 22 lutego na ekrany polskich kin wchodzi film "Koń wodny: Legenda głębin" ("Water Horse: Legend of the Deep") czyli familijna produkcja w oparciu o historię słynnej Nessie.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Trzy nowe gatunki salamander
(dodano: 22 Jan 2008, 19:20)

Brytyjscy naukowcy odkryli w kostarykańskim parku narodowym La Amistad trzy nowe gatunki salamander.

Naukowcy z London's Natural History Museum odbyli trzy wyprawy badawcze do Ameryki Środkowej. Odkryli tam między innymi dwa gatunki salamander Bolitoglossa, prowadzących nocny tryb życia, oraz trzycentymetrową salamandrę Nototriton, tak małą, że dorosły okaz niemal cały mieści się na paznokciu kciuka.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz