KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Rhynchocyon udzungwensis - nowy gatunek ryjoskoczka
(dodano: 01 Feb 2008, 10:37)


Jak podaje AFP grupa naukowców, w tym włoski zoolog Francesco Rovero odkryli nawiększy gatunek współczesnego krewnego słoni z rodziny ryjoskoczków: Zwierze nazwano Rhynchocyon udzungwensis, i jest to pierwsze odkrycie takiego ssaka od 126 lat. Zwierze to odkryto w zagubionych lasach Tanzanii, w lesistych górach zwanych Udzungwa (stąd pochodzi nazwa gatunku). W tym miejscu odkryto m.in w ostatnich latach kuropatwy nieznanego gatunku i małpę kepunji - krewną pawianów.


Przypisy:
http://www.rp.pl/artykul/88763.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rhynchocyon_udzungwensis
http://news.nationalgeographic.com/news ... shrew.html
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/giant-sengi/
Komentarze | Napisz komentarz
 

Yara-ma-yha-who - wyrak z Australii
(dodano: 30 Jan 2008, 15:09)

Najbardziej przerażającym z legendarnych stworzeń australijskich jest mały bezzębny człowieczek wampir, który rzuca się na przechodzące stworzenia, atakuje dzieci i wysysa z nich krew. Ta makabryczna istota, żaba-człowiek pojawia się w folklorze aborygenów. Ma przyssawki na palcach, nieproporcjonalnie duża głowę i czerwone futro.

Heuvelmans porównuje Yara-ma-yha-who do wyraka upiora, jednego z najbardziej przerażających ssaków naczelnych. Także dziś wydaje się że istota aborygenów jest zwierzęciem przynależącym do grupy "prymasów".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy film w bazie nagrań KryptoZoo
(dodano: 24 Jan 2008, 20:36)Dziś w bazie nagrań KryptoZoo pojawił się film przedstawiający Champa, zwierzę rzekomo zamieszkujące jezioro Champlain w stanie Nowy Jork w USA. Film został wykonany w dniu 30 lipca 1985 roku w godzinach popołudniowych.

Ściągnij (7mb) | Obejrzyj online (YouTube)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Merwoman – powrót afrykańskiego Kaaiman?
(dodano: 23 Jan 2008, 01:51)

W ostatnich latach rzadko słyszy się o syrenach z Afryki. Jedyne dobrze udokumentowane relacje o spotkaniach z tymi stworzeniami pochodzą sprzed ok. 100 lat. Od tamtej pory jednak słuch o nich zaginął – przetrwały tylko w plemiennych legendach i podaniach.

Jak się jednak okazuje zwierzęta te być może powróciły! Między 12 i 13 styczniem 2008 roku z miejscowości Suurbraak (RPA) doniesiono o napotkaniu dziwnie wyglądających humanoidalnych istot płci żeńskiej, kąpiących się w rzece. Zwierzęta ochrzczono nazwą Merwoman. Istoty te wyglądają jak typowo opisywane syreny, ale różnią się od nich wręcz gadzim wyglądem. Są opisywane jako pół-kobiety, pół-jaszczurki, o czarnych włosach i dziwnie odstających małżowinach usznych. Według tubylców tzw. Merwoman to dobrze znane im samym i ich przodkom Kaaiman. Według nich ostatnie z nich znikły 15-20 lat temu i widocznie ponownie wróciły w te tereny.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Cloverfield
(dodano: 22 Jan 2008, 20:02)Film akcji z elementami Sci-Fi, w dość specyficzny sposób ukazujący atak pewnej bestii na (jakże by inaczej) Nowy Jork. W Polsce ukaże się w kinach pod tytułem "Project: Monster". Akcja filmu przywodzi na myśl film amerykańskiej produkcji z 1998 roku "Godzilla", jednak dokładne szczegóły fabuły są skrzętnie skrywane przez producenta. Film jest zrealizowany w dość specyficzny sposób, ponieważ widz ogląda tylko to, co rejestruje kamera jednego z bohaterów filmu - niezależnie od tego, co się z nią dzieje i kto ją trzyma.

Premiera w Polsce: 01.02.08
Czas trwania: 90 minut
Trailer: }dostępny{

Opis na Filmweb.pl: }dostępny{

---
Druga sprawa: 22 lutego na ekrany polskich kin wchodzi film "Koń wodny: Legenda głębin" ("Water Horse: Legend of the Deep") czyli familijna produkcja w oparciu o historię słynnej Nessie.
Komentarze | Napisz komentarz