KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
"Orientalne yeti" - co znaleźli myśliwi w Syczuanie?
(dodano: 08 Apr 2010, 11:52)

Daily Telegraph donosi o schwytaniu przez chińskich myśliwych bliżej niezidentyfikowanego zwierzęcia (do newsa jest dołączona fotografia). Zwierzak wygląda jak mieszanka niedźwiedzia, kota i kangura, nie posiada jednak sierści. Lokalna legenda mówi o człowieku przemieniającym się w małpoluda, stąd niezidentyfikowane zwierzę z miejsca ochrzczono mianem "orientalnego yeti". Zwierzę przejdzie wkrótce badania DNA, które mają ustalić jego przynależność gatunkową.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Obserwacje "zwierzęcia podobnego do kangura" w jednej z japońskich wiosek
(dodano: 13 Mar 2010, 00:31)

Mieszkańcy miasta Osaki w prefekturze Miyagi, ok 350 km na północ od Tokio, już od kilku lat donoszą o obserwacjach niezidentyfikowanego zwierzęcia "wyglądem przypominającego kangura". Sprawa nabrała jednak niedawno większego rozgłosu w związku z niepomiernym wzrostem ilości obserwacji zwierzęcia. Według świadków, zwierzę, mające ok 1,5 metra wzrostu, staje zwykle na poboczu drogi, po czym odskakuje i chowa się wśród roślinności. Do tej pory zwierzę zaobserwowano ponad 30 razy, w tym 3 razy od grudnia 2009 r. Zwierzę jest szczególnie dobrze widoczne zimą, gdy górzyste tereny prefektury Miyagi pokrywa śnieg. Czytaj więcej na Yahoo! News
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bułgarzy nie gęsi i też Nessie mają
(dodano: 13 Mar 2010, 00:05)

Bułgarski serwis novinite.com opublikował niedawno artykuł opisujący tamtejszy odpowiednik Nessie. Tajemnicze zwierzę wodne, zwane Bykiem Wodnym, ma rzekomo zamieszkiwać jezioro Rabisza niedaleko Biełogradczik w północno-zachodniej części Bułgarii. Relacje o obserwacjach zwierzęcia sięgają XVIII wieku, ostatnio zaś Bułgarzy zgłosili jego kandydaturę w konkursie na siedem nowych cudów świata (ponieważ jednak owego cudu nie udało się schwytać, zwierzę odpadło w eliminacjach...). Czytaj więcej na stronie novinite.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Ogromny kot z Dorset "widziany ponad 30 razy"
(dodano: 04 Mar 2010, 02:17)

Wraca sprawa tajemniczego wielkiego kota z hrabstwa Dorset w Wielkiej Brytanii. Chodzi o tajemnicze kotowate zwierzę widywane w latach 2004-2006, kilka razy udało się je również sfotografować. Ostatnio pojawiły się doniesienia sugerujące, że zwierzę powróciło w te rejony - od świąt Bożego Narodzenia widywano je ponad 30 razy. Na samych obserwacjach niestety się nie skończyło, bowiem zwierzę zabiło kilka zwierząt gospodarskich. Sprawą zajęli się policjanci oraz mieszkający w hrabstwie Dorset pan Alan McNamee, który miał wątpliwą przyjemność stanąć oko w oko ze zwierzęciem w 2004 roku. Czytaj więcej na stronie BBC.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wystawa "Górskie olbrzymy: W poszukiwaniu Sasquatch'a" w Waszyngtonie
(dodano: 30 Jan 2010, 16:51)

Waszyngtońskie Historyczne Muzeum Stanowe otwarło niedawno ekspozycję poświęconą poszukiwaniom słynnego Bigfoot'a. Wystawa zatytułowana "Giants in the mountains: The search for Sasquatch", mimo iż nie ma na celu obalenie lub potwierdzenie istnienia tego hominida, to jednak pokazuje, jak bardzo wiara w istnienie tej kryptydy jest zakorzeniona w kulturze Zachodu. Na wystawie zobaczyć można zarówno dowody na istnienie Bigfoot'a - kłaczki sierści, odlewy stóp, fotografie itd - jak również rekwizyty wzięte żywcem z popkultury, takie jak reklamy z hominidem w tle czy kostium z filmu "Harry i Hendersonowie". Można również zapoznać się z licznymi podaniami i relacjami odnoszącymi się do Bigfoot'a. Więcej w newsie na stronie The News Tribune.
Komentarze | Napisz komentarz