Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
multiselect policyjny

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Biblioteka KryptoZoo
(dodano: 17 Apr 2008, 22:09)

Dziś ruszyła Biblioteka KryptoZoo - czyli dział, w którym znajdziecie informacje o najciekawszych książkach z dziedziny kryptozoologii. Znajdziecie tam zarówno informacje o książkach nowych jak i bardzo starych (w przypadku tych drugich będziemy dodatkowo - w miarę możliwości - podawać informację, gdzie daną książkę można znaleźć).

Przejdź do Biblioteki KryptoZoo
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mangarsahoc -
(dodano: 15 Apr 2008, 20:23)

Kryptozoologia

"straszny" mangarsahoc


Wiele krain bogatych w kryptydy obrosło w legendy. Nie jest jednak tajemnicą, że Madagaskar do dziś stanowi zapomnianą wyspę porosłą tropikalnym światem. Prócz bowiem niezwykłych łaszy-drapieżców czy gigantycznych ludzkich lemurów kraj ten skrywa niejedną jeszcze niespodziankę. W 1648 i 1661 roku Admirał Étienne de Flacourt - gubernator francuzów na Madagaskarze wspominał o pewnej dzikiej  bestii podobnej do konia i zwał ją mangarsahoc.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Upgrade kryptogalerii #Jackalope
(dodano: 15 Apr 2008, 16:20)

Kryptozoologia

W dniu dzisiejszym zrobiłem kolejną aktualizację Kryptogalerii. Obejmuje ona około 110 obrazków, w tym zdjęcia jackalope'ów, dilldappów, rasselbocków, raurackli (Kryptydy lądowe -> Gryzonie, zajęczaki i pokrewne) i elwedritsche (Kryptydy lądowe -> Ptaki-nieloty). Kryptogaleria ma obecnie 671 obrazów (w 28 kategoriach) i jest ciągle największą galerią z wizerunkami kryptyd w całym Internecie.

{}Przejdź do galerii{}
Komentarze | Napisz komentarz
 

Czy odnaleziono szczątki waheeli?
(dodano: 06 Apr 2008, 19:21)

Kryptozoologia

czaszki wilków (środkowa czaszka należy do wilka alaskańskiego)


Waheela, opisana jako wielki biały wilk, potworne zwierzę żyjące na obszarze Terytoriów Północno-zachodnich nie jest dzisiaj tylko legendą. W opowieściach kilku zabłąkanych śmiertelników na odludziach tajgi i tundry, w Kanadzie i Alasce przedstawiana jest jako "wilk na steroidach" z szeroką głową, krótkim pyskiem i kończynami, długą sierścią, wielkimi łapami pokrytymi sierścią. Jak zaznaczali Indianie - nie były to wilki, lecz waheela.

Tym jednak interesują się dzisiaj tylko kryptozoolodzy, tworząc nowe domniemane badania. Waheela nie była strasznym wilkiem, te zapędziły się jedynie do północnych krain Stanów Zjednoczonych. Według mnie waheela był potomkiem wilków Ambrustera i żyła w plejstocenie. Mogłoby to być tylko subiektywne domniemywanie, niedawno jednak znaleziono wielkie czaszki wilków na Alasce. Badanie mtDNA, używanego w badaniach bliskich krewnych, nie wykazały jakichś powiązań ze współczesnymi wilkami, wilkami z Himalajów czy Indii. Kolejność halotypów dowiodła ich unikalności. Były to duże, lodowcowe formy psowatych z krótkimi pyskami, szeroką czaszką, silnymi kłami i potężnymi łamaczami.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk