KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Gnena - mały hominid z Afryki
(dodano: 01 May 2008, 02:01)Nazwą "Gnéna" określane są małe hominidy, zamieszkujące rzekomo obszar Afryki Zachodniej. Zwierzęta te osiągają wzrost od ok 70 do 130 centymetrów. Pokryte są długą czarną lub ciemnoszarą sierścią. Czasami widuje się również Gnény pokryte kolcami. Hominidy te posiadają duże głowy, żółte oczy i spiczaste brody. Cechą charakterystyczną Gnén są dość długie ręce oraz koźlawy chód. Palce u stóp są połączone błoną.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Czy kokako przetrwał?
(dodano: 27 Apr 2008, 01:35)Alec Milne, ornitolog-amator, doniósł nowozelandzkiemu Departamentowi ds Ochrony Przyrody, że 8 marca słyszał na obszarze Doliny Cobb w Parku Narodowym Kahurangi odgłosy uznawanego za wymarłego ptaka z gatunku kokako. W tym samym rejonie w 2005 roku Milne zaobserwował ptaka odpowiadającego z wyglądu opisowi kokako.

Więcej w serwisie WildlifeExtra.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Biblioteka KryptoZoo
(dodano: 17 Apr 2008, 22:09)

Dziś ruszyła Biblioteka KryptoZoo - czyli dział, w którym znajdziecie informacje o najciekawszych książkach z dziedziny kryptozoologii. Znajdziecie tam zarówno informacje o książkach nowych jak i bardzo starych (w przypadku tych drugich będziemy dodatkowo - w miarę możliwości - podawać informację, gdzie daną książkę można znaleźć).

Przejdź do Biblioteki KryptoZoo
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mangarsahoc -
(dodano: 15 Apr 2008, 20:23)


"straszny" mangarsahoc


Wiele krain bogatych w kryptydy obrosło w legendy. Nie jest jednak tajemnicą, że Madagaskar do dziś stanowi zapomnianą wyspę porosłą tropikalnym światem. Prócz bowiem niezwykłych łaszy-drapieżców czy gigantycznych ludzkich lemurów kraj ten skrywa niejedną jeszcze niespodziankę. W 1648 i 1661 roku Admirał Étienne de Flacourt - gubernator francuzów na Madagaskarze wspominał o pewnej dzikiej  bestii podobnej do konia i zwał ją mangarsahoc.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Upgrade kryptogalerii #Jackalope
(dodano: 15 Apr 2008, 16:20)


W dniu dzisiejszym zrobiłem kolejną aktualizację Kryptogalerii. Obejmuje ona około 110 obrazków, w tym zdjęcia jackalope'ów, dilldappów, rasselbocków, raurackli (Kryptydy lądowe -> Gryzonie, zajęczaki i pokrewne) i elwedritsche (Kryptydy lądowe -> Ptaki-nieloty). Kryptogaleria ma obecnie 671 obrazów (w 28 kategoriach) i jest ciągle największą galerią z wizerunkami kryptyd w całym Internecie.

{}Przejdź do galerii{}
Komentarze | Napisz komentarz