Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
jak założyć związki zawodowe

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

"Ślady Bigfoota" zostaną poddane badaniu DNA
(dodano: 26 Jun 2011, 18:34)

Ślady Bigfoota? Ślady Bigfoota?


Niedawno świat obiegły zdjęcia przedstawiające tajemnicze ślady, jakie kilka miesięcy temu pojawiły się na szybie samochodu w parku narodowym Sierra National Forest w stanie California w USA. Właściciel samochodu, badacz zjawisk paranormalnych Jeffrey Gonzalez, podróżował nim z kilkoma kolegami. Wszyscy opuścili samochód, gdy zaskoczyła ich burza śnieżna. Gdy wrócili, zauważyli na jednej z szyb dziwne ślady.

Poproszony o obejrzenie śladów fotograf Mark Burrow stwierdził, że mogą one zawierać DNA. Ani Gonzalez ani jego koledzy nie dysponują jednak odpowiednimi środkami finansowymi, dlatego też proszą naukowców o pomoc. Niestety, jak dotąd bez skutku - genetycy kilkukrotnie odmówili zbadania śladów, Gonzalez postanowił więc zorganizować publiczną zbiórkę pieniędzy na badania.

Ślady Bigfoota?
Ślady Bigfoota?


"Ponieważ nikt nie wie, czym tak naprawdę jest Bigfoot, nie istnieje żadna należąca do niego próbka DNA. Badając DNA, jesteśmy jednak w stanie, poprzez proces eliminacji, ustalić czy ślady należą do niedźwiedzia, goryla, pawiana lub innego zwierzęcia", powiedział Gonzalez. "Jeśli ślady nie należą do żadnego z wymienionych, wyeliminowane zostaną wszystkie możliwości, ani też nie należą do człowieka, co wtedy pozostaje?", dodał.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Finding Bigfoot: W poszukiwaniu Wielkiej Stopy
(dodano: 24 Jun 2011, 18:33)

Od niedawna na amerykańskim kanale Animal Planet można śledzić losy ichniejszej ekspedycji poszukującej Wielkiej Stopy. Program nazywa się "Finding Bigfoot" ("Szukając Wielkiej Stopy") i zrealizowano do tej pory 6 odcinków, w czasie których w użycie poszły kamery termowizyjne, noktowizory, mikrofony kierunkowe oraz kilku brodatych panów we wdziankach a'la Indiana Jones & Allan Quatermain. Zwiastuny/skrótowce poszczególnych odcinków są dostępne na stronie programu. Niestety, program nie jest emitowany w Polsce, ale - jakby to ująć - kto umie szukać, ten znajdzie.

Źródło: Animal Planet
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niezwykłe odkrycie w Kolumbii
(dodano: 09 Jun 2011, 23:12)

Kryptozoologia


Niezwykłego odkrycia dokonano na początku maja w Rezerwacie Natury El Dorado w Kolumbii. Pracownicy fundacji ProAves (zajmującej się ochroną ptaków) odnaleźli tam mianowicie małe, wyglądające jak rudy szczur zwierzę, wykonano mu również serię zdjęć. Okazało się, że gryzoń to szczur drzewny świętej Marty z gatunku Santamartamys rufodorsalis. Ostatni raz przedstawiciela tego gatunku widziano w 1898 roku! Od tamtej pory aż do teraz uznawano go za gatunek wymarły.

Rezerwat El Dorado powstał w 2005 roku z inicjatywy członków fundacji ProAves. Współpracujący z fundacją doktor Paul Salaman, który potwierdził przynależność gatunkową zwierzęcia, mówi, że ten obszar to Arka Noego, w której ukrywają się przedstawiciele wymierających gatunków roślin i zwierząt.

Prawdopodobnie szczur drzewny świętej Marty zostanie wpisany na listę IUCN jako gatunek skrajnie zagrożony. Dodatkowe zagrożenie stanowią dla niego mieszkające w rezerwacie dzikie koty.

Kryptozoologia Kryptozoologia


Santamartamys rufodorsalis doczekał się klasyfikacji dopiero w 2005 roku, kiedy to doktor Louise Emmons z Instytutu Smithsona zbadała szczegółowo dwie skóry, które pozostały po tym zwierzęciu. Szczur drzewny świętej Marty cechuje się czerwonym zabarwieniem futra i biało-czarnym ogonem. Wraz z ogonem długość jego ciała dochodzi do 45 cm.
Komentarze | Napisz komentarz
 

W Rosji powstanie naukowy ośrodek badań Człowieka Śniegu!
(dodano: 20 May 2011, 17:45)

Jak doniosła niedawno gazeta "Rzeczpospolita", w Rosji planowane jest uruchomienie naukowej agencji zajmującej się badaniem legendarnego Człowieka Śniegu. Powstanie ona w regionie, w którym dość często dochodzi do obserwacji tajemniczych zwierząt człekokształtnych.

Wcześniej, jeszcze w tym roku, w mieście Tasztagoł w obwodzie kemerowskim w zachodniej Syberii odbędzie się międzynarodowa konferencja, w której udział wezmą naukowcy zajmujący się hipotetycznie istniejącymi zwierzętami.

Jak głosi komunikat miejscowych władz, "W mieście Tasztagoł odbędzie się międzynarodowa konferencja, na którą przyjadą najlepsi specjaliści od hominidów. Na podstawie rezultatów tego spotkania podejmiemy decyzję o otwarciu instytutu naukowego zajmującego się badaniem yeti. Zorganizowanie takiego instytutu, czy naukowego ośrodka, to logiczna kontynuacja dotychczasowych badań".

Jak mówi jeden z najlepszych rosyjskich ekspertów zajmujących się nieznanymi hominidami, Igor Burcew, w Rosji badaniem yeti zajmuje się ok 30 profesjonalnych naukowców. Mogliby oni rozpocząć prace w planowanym ośrodku.

Nie wszyscy naukowcy są jednak zainteresowani współpracą z nową placówką - przedstawiciele Państwowego Uniwersytetu Kemerowa już oświadczyli, że "badanie kwestii yeti nie interesuje żadnego zespołu naukowego uniwersytetu".
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy film w wideotece
(dodano: 25 Apr 2011, 17:52)

Kryptozoologia


Dziś do naszej wideoteki trafił kolejny film przedstawiający niezidentyfikowane zwierzę. Tym razem prezentujemy wam materiał nakręcony 31 maja 2009 roku nad jeziorem Champlain w Kanadzie.

Zobacz film

Dziś również w naszej bazie filmów zaszła zmiana - mianowicie od dzisiaj wszystkie filmy dostępne są w najwyższej dostępnej jakości, bez konieczności logowania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk