Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Vontsira wodna, ryjonos chon bac ma i zagadkowy diabeł (dodano: 13 Dec 2011, 21:04)
Czy wierzycie, że nieznane gatunki dużych zwierząt ciągle nie zostały odkryte? Przytoczone tutaj poniżej przykłady nowo opisanych ssaków pozostawiają nam nadzieję, że jakieś większe zwierzęta ciągle są nieznane. Aby ponownie obalić dogmat Cuviera z którym zapalczywie walczył Bernard Heuvelmans przedstawię przykład trzech nowych gatunków. Dwa z nich to drapieżne ssaki odkrywane bardzo rzadko, te odkryte całkiem przypadkowo, jednak obserwowane przez badaczy lub miejscowych w terenie bądź dzięki obecności martwych okazów. Trzeci to tajemniczy torbacz, bezprecedensowo największe z tych trzech odkryć, co najdziwniejsze naukowcy wiedzą o jego istnieniu jedynie dzięki obecności kału znalezionego gdzieś w rozległej dolinie Tasmanii. Do dziś żaden z białych ludzi nie widział tego stworzenia. Czy może być groźne dla człowieka?
Zapis Wieczoru Kryptozoologicznego w Radiu Paranormalium (dodano: 29 Nov 2011, 19:11)
Niedzielna audycja kryptozoologiczna w Radiu Paranormalium spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. W szczytowym momencie słuchało nas 35 osób! Dziękujemy Wam z całego serca za uwagę i za to, że spędziliście z nami ten wyjątkowy wieczór.
A kto nie mógł słuchać - nic straconego, mamy zapis w mp3. Audycja jest dostępna do pobrania w dwóch wersjach: MP3 jakość 320kbps (ok 380 megabajtów) | MP3 jakość 128 kbps (ok 150 megabajtów) (z plików zostały usunięte wstawki muzyczne)
Audycja radiowa z udziałem przedstawiciela KryptoZoo (dodano: 19 Nov 2011, 02:16)
27 listopada o godzinie 18:30 w Radiu Paranormalium rozpocznie się specjalny Wieczór Kryptozoologiczny z okazji siódmych urodzin KryptoZoo. Audycja potrwa do godziny 22:00. Jednym z punktów Wieczoru Kryptozoologicznego będzie audycja Arkadiusza Paterka "Para-Radio" z gościnnym udziałem Ivelliosa z portalu KryptoZoo, która zostanie wyemitowana o 19:00 jednocześnie na antenach internetowego Radia Paranormalium (http://radio.paranormalium.pl/) oraz Grudziądzkiego Radia Internetowego (http://radio.grudziadz.com/).
Informujemy również, że w Radiu Paranormalium można posłuchać także innych audycji kryptozoologicznych, przygotowanych przez redakcje Paranormalium i Radia Park FM oraz grupę badawczą INFRA.
Poszukiwacze Yeti muszą być bardziej naukowi (dodano: 19 Nov 2011, 02:18)
Wśród kryptozoologów często można usłyszeć narzekanie, że nauka z głównego nurtu nie traktuje ich pracy poważnie i niewłaściwie określa ją jako pseudonaukę. Te błazny, obecnie wyruszające na wyprawę w Rosji, są dobrym przykładem tego, dlaczego tak się dzieje. Jak doniosły światowe media, zebrała się tam grupa entuzjastów potworów, którzy zorganizowali się, aby badać napływ obserwacji w Rosji Yetiego, lub odrażającego człowieka śniegu. Wśród uczestników poszukiwania znajdują się rosyjski bokser przemieniony w polityka, amerykanka twierdząca, że Bigfoot zamieszkuje jej rodzinne wiejskie strony, oraz jeden lub dwóch nieustraszonych naukowców. Wydaje się również, że mamy tu także do czynienia z prądem politycznym i zwykłymi działaniami lokalnych mieszkańców, aby zwiększyć ruch turystyczny w ich części świata. I tutaj pojawia się tarcie.
Jedną z rzeczy wyraźnie widocznych w tym projekcie jest różnica między nauką a pseudonauką: między prawdziwą a fałszywą nauką; między profesjonalnymi naukowcami a badaczami-amatorami. Naukowcy prowadzą gruntowne badania przez długie okresy czasu, sprawdzając dwa razy w celu upewnienia się, że są w stanie udowodnić swoje odkrycia. Charles Darwin - który był w zupełności amatorem - czekał dekady z publikacją swojej pracy na temat ewolucji, aby upewnić się, że będzie w stanie poprzeć swój argument. Istnieją tuziny takich przykładów. Nauka poszukuje dowodu zanim zrobią to pierwsze strony gazet.
Rosyjski czempion wagi ciężkiej w boksie - Nikołaj Wałujew - zwany Bestią ze Wschodu, wyruszył w niedostępne ostępy Syberii w poszukiwaniu legendarnego Bigfoota.
Wałujew wyruszył w górski region Kemerowo, gdzie lokalni myśliwi widzieli duże włochate stworzenie w lasach góry Szorja i jaskini Azass. Stworzenie miało mieć ok. 180 cm wzrostu - czyli niezbyt wysokie w porównaniu z 213 cm Wałujewa. Sam bokser nie ma wielkiej nadziei by stanąć oko w oko z syberyjskim Yeti, choć wierzy, że cuda czasem się zdarzają.
Nie jest to pierwsza ekspedycja w regionie Kemerowo w poszukiwaniu Bigfoota. Widziano go tam na tyle często, że lokalne władze rozważają stworzenie Instytutu Yeti, gdzie mogłyby się odbywać międzynarodowe konferencje na ten temat.
To understand the current status of species-of-interest, there is a need to undertake a comprehensive monitoring of key populations. On the basis of i...
Ewangelia Mateusza rozdziały 25, wersety 14 -30. Czyli o talentach - zdolnościach "Będzie bowiem tak jak z człowiekiem, Jezusem Zbawicielem, któ...
Według Biblii - instrukcji życia w ekosystemie. Świętem jest tylko szabat-sobota. Ustanowiony przez Boga Wszechmogącego, 7 dzień odpoczynku w trosce o...