KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Kolejny "potwór z Montauk"?
(dodano: 02 Jun 2009, 02:35)

Serwis MSNBC donosi o znalezieniu u wybrzeży Nowego Jorku zwłok niezidentyfikowanego zwierzęcia. 5 maja para narzeczonych znalazła na wyspie Long Island zwłoki zwierzęcia "podobnego do potwora z Montauk". Unoszące się w okolicy zapachy wskazywały na fakt, iż zwłoki znajdowały się w stanie zawansowanego rozkładu.Lokalna prasa zasugerowała, że zwłoki mogą pochodzić z nieodległego Centrum Chorób Zwierzęcych, mieszczącego się na wyspie Plum Island. Jak to już bywało w podobnych sytuacjach, także i tutaj pojawiły się teorie mówiące, iż martwe zwierzę znalezione na Long Island może być mutantem genetycznym. Abstrahując od tych teorii, jeśli zwierzę było chore, mogło zakazić wodę w rzece, zanim zostało wyrzucone na brzeg, dlatego też służby sanitarne zostały postawione w stan najwyższej gotowości.

Jedyną rzeczą, jaką obecnie udało się ustalić, jest to, iż zwierzę nie jest przedstawicielem żadnego nowego gatunku. W chwili obecnej trwają badania zwłok.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nieznane wilki Afryki
(dodano: 31 May 2009, 21:30)


Likaon z gatunku Licaon pictus


Afryka skrywa w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich stanowią widywane na tym kontynencie niezidentyfikowane zwierzęta z rodziny psowatych. Jedne z nich istotnie należą do nieznanych nauce gatunków, inne to prawdopodobnie błędnie zidentyfikowane znane gatunki, warto jednak poświęcić im nieco uwagi.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Odnaleziono nagranie Bigfoota z 1977 roku
(dodano: 27 May 2009, 11:00)

No, proszę państwa, coś się ruszyło w kryptoświecie. A konkretnie - odnaleziono nagranie na taśmie 8mm, które przedstawia... no właśnie, co?

Oczywiście pierwsze skojarzenie wszystkich obecnych w temacie - Bigfoot! A co wam będę gadał, sami zobaczcie:


http://www.youtube.com/watch?v=BmRxtVQ6ApI

Nagranie zostało wykonane na 8mm taśmie i znaczone w 1977 roku. Trwa 3 minuty. Zostało zakupione na wyprzedaży domowych rupieci (dość popularne w Ameryce) w stanie Pennsylvania. Obecnie jego właścicielami są http://www.americanfeud.org/.

Co więc przedstawia tajemnicze nagranie? Bigfoota? Farmera?
Swoją drogą, po co ktoś miałby marnować taśmę filmową (przypominam - 1977 rok) na nagrywanie pijanego rolnika?
Komentarze | Napisz komentarz
 

Hibagon
(dodano: 27 May 2009, 11:00)(także Hinagon, Higabon, Mu-Jimi, Hi-Hi, BŁĘDNIE nazywany Kappa)

Właściwie nie istnieje na Ziemi kraj, który nie miałby swojej wersji Wielkiej Stopy. Na każdym skrawku gleby naszej pięknej planety istnieje choćby najmniejsza przesłanka o tajemniczym stworzeniu będącym swego rodzaju "mostem taksonomicznym" pomiędzy człowiekiem a małpą. Dla Japonii takim stworzeniem jest Hibagon, któremu jednak bliżej do Orang-pendeka niż Sasquatcha.

Hibagon porusza się wyprostowany, ma około 5 stóp wysokości (1,5-1,7 metra), waży 80-90kg, ma grube, ciemnobrązowe lub czarne futro (czasem jasną plamkę na klatce piersiowej lub ramieniu), "trójkątną" głowę i "inteligentne", ludzkie oczy, a odciski stóp mają do 10 (25,4) cali długości i 6 (15,24) szerokości. Nazwa "Hibagon" została mu nadana przez lokalną komórkę zarządu kontroli nad zwierzętami japońskiej prefektury Hiroshima. Wcześniej ludowe legendy mówiły o tym stworzeniu Hi-Hi lub Mu-Jimi.
Przeważająca większość relacji spotkań z nim pochodzi z rejonów podnóży góry Hiba, która znajduje się w paśmie górskim Hibayama w Hiroshimie (ah, ta japońszczyzna...).

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Leśne panie", šumske dekle
(dodano: 03 May 2009, 01:02)

W naszej części świata hominidy spotykane są niezwykle rzadko. Tym bardziej na uwagę zasługują šumske dekle, niezidentyfikowane zwierzęta człekokształtne, mające rzekomo zamieszkiwać tereny Chorwacji.

Nazwa šumske dekle znaczy dosłownie "kobiety z lasu". Podania o tych zwierzętach znane były w całej Europie Wschodniej - na Bułgarii nazywano je "divi-te zeni", w Słowenii "divje devojike", w Czechach "divozenky", w Serbii zaś "dwiwje zony". W Polsce funkcjonowały najprawdopodobniej dwie nazwy - "dziwożony" i "leśne panie".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz