Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
kiecgardenproduct.co.uk/12-leisure

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Odnaleziono nagranie Bigfoota z 1977 roku
(dodano: 27 May 2009, 11:00)

No, proszę państwa, coś się ruszyło w kryptoświecie. A konkretnie - odnaleziono nagranie na taśmie 8mm, które przedstawia... no właśnie, co?

Oczywiście pierwsze skojarzenie wszystkich obecnych w temacie - Bigfoot! A co wam będę gadał, sami zobaczcie:


http://www.youtube.com/watch?v=BmRxtVQ6ApI

Nagranie zostało wykonane na 8mm taśmie i znaczone w 1977 roku. Trwa 3 minuty. Zostało zakupione na wyprzedaży domowych rupieci (dość popularne w Ameryce) w stanie Pennsylvania. Obecnie jego właścicielami są http://www.americanfeud.org/.

Co więc przedstawia tajemnicze nagranie? Bigfoota? Farmera?
Swoją drogą, po co ktoś miałby marnować taśmę filmową (przypominam - 1977 rok) na nagrywanie pijanego rolnika?
Komentarze | Napisz komentarz
 

Hibagon
(dodano: 27 May 2009, 11:00)

Kryptozoologia


(także Hinagon, Higabon, Mu-Jimi, Hi-Hi, BŁĘDNIE nazywany Kappa)

Właściwie nie istnieje na Ziemi kraj, który nie miałby swojej wersji Wielkiej Stopy. Na każdym skrawku gleby naszej pięknej planety istnieje choćby najmniejsza przesłanka o tajemniczym stworzeniu będącym swego rodzaju "mostem taksonomicznym" pomiędzy człowiekiem a małpą. Dla Japonii takim stworzeniem jest Hibagon, któremu jednak bliżej do Orang-pendeka niż Sasquatcha.

Hibagon porusza się wyprostowany, ma około 5 stóp wysokości (1,5-1,7 metra), waży 80-90kg, ma grube, ciemnobrązowe lub czarne futro (czasem jasną plamkę na klatce piersiowej lub ramieniu), "trójkątną" głowę i "inteligentne", ludzkie oczy, a odciski stóp mają do 10 (25,4) cali długości i 6 (15,24) szerokości. Nazwa "Hibagon" została mu nadana przez lokalną komórkę zarządu kontroli nad zwierzętami japońskiej prefektury Hiroshima. Wcześniej ludowe legendy mówiły o tym stworzeniu Hi-Hi lub Mu-Jimi.
Przeważająca większość relacji spotkań z nim pochodzi z rejonów podnóży góry Hiba, która znajduje się w paśmie górskim Hibayama w Hiroshimie (ah, ta japońszczyzna...).

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Leśne panie", šumske dekle
(dodano: 03 May 2009, 01:02)

W naszej części świata hominidy spotykane są niezwykle rzadko. Tym bardziej na uwagę zasługują šumske dekle, niezidentyfikowane zwierzęta człekokształtne, mające rzekomo zamieszkiwać tereny Chorwacji.

Nazwa šumske dekle znaczy dosłownie "kobiety z lasu". Podania o tych zwierzętach znane były w całej Europie Wschodniej - na Bułgarii nazywano je "divi-te zeni", w Słowenii "divje devojike", w Czechach "divozenky", w Serbii zaś "dwiwje zony". W Polsce funkcjonowały najprawdopodobniej dwie nazwy - "dziwożony" i "leśne panie".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wyprawa badawcza do Szkocji - sierpień 2009
(dodano: 27 Apr 2009, 22:21)

Redakcja niemieckiego czasopisma kryptozoologicznego "Der Fährtenleser" organizuje pod koniec sierpnia 2009 dwutygodniową wyprawę badawczą do Great Glen w Szkocji. Ekipa planuje zbadać jeziora Loch Ness, Loch Lochy i Loch Oich. Badacze mają w planach wykonanie dokumentacji fotograficznej i wideo, zebranie wszelkich możliwych informacji o zwierzętach rzekomo zamieszkujących te jeziora, ponadto będą poszukiwać również informacji o szkockich Obcych Wielkich Kotach oraz o zamieszkujących szkockie wyżyny hominidach, zwanych "Old Grays". Po powrocie ze Szkocji ekipa badawcza zamierza wydać film dokumentalny ukazujący przebieg ekspedycji.Źródło: kryptozoologie-online.de
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk