Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Zabawki dla dzieci

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Nowe gatunki ostatnich tygodni
(dodano: 20 Jan 2008, 17:21)

Kryptozoologia


W Kakkayam Reserve Forest w Kerala odkryto nowy gatunek żaby nazwany Philautus ochlandrae. Zamieszkuje on Ghaty Zachodnie. Odkrycie zostało podane przez magazyn Zootaxa. Liczba gatunków żab żyjących w Indiach, łącznie z tym, to aktualnie 25.

TheHindu

---

Herpetolodzy odkryli cztery nowe gatunki gekonów żyjące w górach i na wyspach delty Mekond, w Wietnamie. Dokonał tego Lee Grismer z La Sierra University i Ngo Van Tri z Vietnam's Institute of Tropical Biology. W piątek 18.01.08 informacja ta została podana przez Vietnam News Agency. Gady należą do genusu Cnemaspis a ich epitety gatunkowe to kolejno: caudanivea, auranticopes, nuicamensis i tucdupensis. Ich długość dochodzi od 4 do 6 cali mierząc do końca ogona do głowy.

NewsDaily

---

Kryptozoologia


Dwa nowe gatunki korali miękkich znalazła grudniowa ekspedycja do Saba Bank w Antylach Holenderskich, największym atolu na Karaibach. Przewodził jej Herman Wirshing, absolwent University of Miami Rosenstiel School of Marine and Atmospheric Science's Biology and Fisheries Division razem z badaczami Texas A&M University-Corpus Christi (TAM-CC) i kolumbijskim Universidad de los Andes. Nowe korale należą do genusu Pterogorgia.

ScienceDaily

---

Kryptozoologia


Nowy gatunek uakari odkrył Jean-Philippe Boubli z University of Auckland. Zwierzę zostało odkryte w północno-zachodniej części Amazonii i jest tymczasowo nazwane Cacajao ayresii (hołd dla brazylijskiego biologa Marcio Ayres, który był pionierem badań nad uakari). Małpy te zamieszkują podmokłe części lasów jednak ten gatunek uwielbił sobie górzyste tereny Pico de Neblina na granicy Brazylijsko-Wenezuelskiej. Zostanie on objęty ścisłą ochroną, ponieważ nie żyje na terenie objętym jakąkolwiek ochroną i może zostać wytępiony przez miejscową ludność. 

NewScientistEnvironment


Chupas
===

Kryptozoologia


W nowym Zootaxa (Smith i in., 2008) opublikowano opis długiej na łokieć (ok. 45 cm) nowej mureny, którą nazwano Gymnothorax baranesi. Dokładna lokalizacja, gdzie występuje ta ryba nie jest znana, ponieważ autorzy opisu znaleźli osobnika typowego w jednym z laboratoriów marynarki morskiej. Zakoserwowane ciało mureny znajduje sie obecnie w Interuniversity Institute for Marine Sciences of Eilat (IUI). Według informacji z laboratorium ryba została wyłowiona 200 metrów od wybrzeża miasta Eilat (czyli dość niedaleko lądu) w Morzu Czerwonym. Nazwa Gymnothorax baranesi jest uhonorowaniem zoologa Dr. Avi Baranes, który znany jest z opisu wielu gatunków ryb. Polska nazwa (prawdopodobnie) to murena Baranesa.

Zima
===
Komentarze | Napisz komentarz
 

Freiburg Schrecker
(dodano: 16 Jan 2008, 22:40)

Kryptozoologia


W latach siedemdziesiątych w niemieckiej miejscowości Freiburg zaobserwowano stworzenie, które spokojnie można nazwać europejskim Mothmanem (nadano mu nazwę Freiburg Schrecker). Na uwagę zasługuje fakt, iż stworzenie prawdopodobnie przyczyniło się do uratowania dziewięciu istnień ludzkich.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Batsquatch
(dodano: 16 Jan 2008, 22:14)

Kryptozoologia
Góra Świętej Heleny


Batsquatch to zwierzę zamieszkujące rzekomo rejon Góry Świętej Heleny w amerykańskim stanie Waszyngton. Opisywane jest jako pokryty purpurową sierścią ssak naczelny, posiadający skrzydła podobne do pterodaktylich, krwistoczerwone oczy i głowę przypominającą "połączenie głowy nietoperza z małpią". Zwierzę jest najczęściej aktywne nocą.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Baza filmów KryptoZoo na YouTube
(dodano: 14 Jan 2008, 20:09)

Kryptozoologia


Zapraszamy do odwiedzenia profilu KryptoZoo w serwisie YouTube. Już niedługo zostanie tam przeniesiona cała baza znajdujących się w serwisie nagrań video, pojawi się również wiele nowych filmów. Jeśli jesteś użytkownikiem YouTube i chcesz otrzymywać na bieżąco informacje o nowych filmach, możesz się zapisać do subskrypcji.
Komentarze | Napisz komentarz
 

II miejsce!
(dodano: 14 Jan 2008, 17:53)

Kryptozoologia


Portal Kryptozoologiczny zajął II miejsce w konkursie webmasterskim organizowanym przez Serwis Ludzi Aktywnych Strefa9.pl
Nagrodami, jakimi obdarowany zostanie nasz serwis, są:
- 10 000 wyświetleń bannera KryptoZoo na Strefa9.pl
- Dyplom

Nie jest to może news stricte związany z kryptozoologią, ale uznałem, że warto poinformować was o tym wyróżnieniu KryptoZoo ;)

Ivellios
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk