Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
skuteczne odchudzanie Wrocław | dobregryonline.eu

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Obserwacja "hominida zabijającego jelenie" w San Antonio (Texas, USA)
(dodano: 27 Dec 2009, 23:01)

W amerykańskim stanie Texas najwyraźniej rozpoczął się sezon polowań na Bigfoota. W listopadzie odbyła się tam dziewiąta już konferencja, w której udział wzięli łowcy hominidów z całego świata. Kilka dni temu zaś serwis kens5.com opublikował wiadomość o obserwacji takiego zwierzęcia. Dwoje ludzi z miasta San Antonio zadzwoniło pod policyjny numer 911, donosząc o spotkaniu w lesie bardzo dużego zwierzęcia zabijającego jelenie niedaleko rozbitego przez nich namiotu. Nagranie rozmowy zostało opublikowane w internecie. Aby posłuchać, odwiedź serwis kens5.com (umieszczony pod odtwarzaczem news zawiera transkrypcję najciekawszych fragmentów rozmowy). Serwis First Coast News donosi z kolei o znalezieniu dziwnych śladów niedaleko miejsca, w którym widziany był hominid.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Teh-Lma
(dodano: 10 Nov 2009, 17:57)

Kryptozoologia


Teh-Lma jest jednym z trzech "rodzajów" słynnego Yeti (pozostałe dwa to Dzu-teh [yeti-niedźwiedź] i Meh-Teh [yeti klasyczny]), jednak posiadamy o nim stosunkowo mało informacji. Badając kryptydy relacjonowane najpierw przez rdzenne ludy terenów, na których występują, niezastąpionym tropem bywa nazwa. W przypadku pozostałych Yeti można wyciągnąć konkretne informacje już z tłumaczenia imienia, jednak Teh-Lma nie daje się rozgryźć tak łatwo.

W języku ludów Szerpa (Shar-pa) "teh" oznacza żywy byt/zwierzę, z kolei "lma" to nieprawidłowo wymawiane buddyjskie m//la (przez nas może być czytane jako "mgula", z głuchym G), co... również oznacza "coś człowiekokształtnego". Połączenie tych wyrazów mądrzejsi ode mnie przetłumaczyli jako "To-tam Stworzenie" (That-there [Living]Thing), więc trzymajmy się tej wersji. Swoją drogą - Sir Edmond Hillary i Desmond Doig odnotowali, że w Bhuranie, Sikkim i południowowschodnim Tybecie są znane jako Pyar-them. Niestety, nie dysponuję translacją tej nazwy.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nieznane tygrysy Afryki
(dodano: 08 Nov 2009, 03:00)

Tigre de montagne


Z Afryki dociera do kryptozoologów wiele relacji dotyczących obserwacji niezidentyfikowanych zwierząt kotowatych. Najczęściej nazywane są one "tygrysami górskimi" (tigre de montagne) lub "tygrysami z Ennedi". Ta druga nazwa wzięła się od nazwy wyżyny Ennedi w Czadzie, skąd pochodzi większa część relacji z obserwacji tych zwierząt.

Najwięcej relacji pochodzi od myśliwego Christiana Le Noëla, który w latach 60. i 70. przebywał w Afryce Środkowej i zdołał dość dobrze poznać tamtejszą faunę i florę. Słyszał on od mieszkańców Czadu wiele historii opisujących ogromnego pasiastego kota z wystającymi kłami. Le Noël sam pewnego razu usłyszał w jednej z pieczar przerażający ryk - towarzyszący mu mężczyzna zidentyfikował zwierzę jako tygrysa górskiego Coq-djingé. Zapoznawszy się ze spisanymi przez Le Noël'a opisami wyglądu tygrysów górskich, paleozoolodzy prawie natychmiast stwierdzili, że jest to najprawdopodobniej gatunek kota szablastozębnego.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niedźwiedź z Nandi
(dodano: 01 Nov 2009, 04:00)

KryptozoologiaNiedźwiedź z Nandi jest jedną z najbardziej znanych afrykańskich kryptyd. Nazwa wzięła się od nazwy plemienia Nandi zamieszkującego rejon Kapsabet w Kenii, gdzie zwierzę jest najczęściej widywane. Spotykany jest na obszarze całej Afryki, szczególnie zaś upodobał sobie tereny Ugandy i środkowo-wschodniej Kenii.

Niedźwiedź z Nandi był bardzo często widywany przed epidemią księgosuszu pod koniec XIX wieku, później występował coraz rzadziej. Najwięcej relacji z obserwacji niedźwiedzia z Nandi pojawiło się w latach 1905-1935. Od roku 1935 pojawiło się tylko kilka nowych doniesień.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk