KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Co płoszyło renifery w Great North?
(dodano: 16 Jan 2010, 00:45)

Organizacja badawcza The Bigfoot Field Researchers udostępniła film wykonany w 2001 roku, na którym widać wyłaniające się zza pagórka niezidentyfikowane zwierzę płoszące renifery w Great North w USA. Zdaniem badaczy, jest to "humanoidalne zwierzę przypominające Bigfoota". Pod artykułem zamieszczonym na stronie BFRO dostępne są dwa pliki filmowe - jeden to oryginalny film, drugi to zbliżenie.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nessie jednak żyje! Tak przynajmniej sądzi szef Oficjalnego Fanklubu Nessie...
(dodano: 16 Jan 2010, 00:54)

Gary Campbell, przewodniczący Oficjalnego Fanklubu Nessie, stwierdził w wywiadzie dla gazety Daily Telegraph, że pogłoski o wymarciu Nessie nie mają pokrycia ze stanem faktycznym. Według niego, ostatnia znana obserwacja dokonana 6 czerwca 2009 to doniesienie o wysokim stopniu wiarygodności. "Od czerwca 2009 w ubiegłym roku nie było już żadnych nowych doniesień. Jeśli to czerwcowe było ostatnim, powinniśmy się bardzo, bardzo martwić. (...) Dziesięć lat temu mieliśmy mnóstwo dobrze udokumentowanych obserwacji, w ciągu ostatnich dwóch lat ich ilość jednak znacznie spadła", mówi Campbell. Dodaje jednak, że po obserwacji czerwcowej miało miejsce bardzo wiele "już bardziej wątpliwych" obserwacji Nessie.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niezidentyfikowane zwierzę wodne zaobserwowane w jeziorze Cameron w Kanadzie
(dodano: 16 Jan 2010, 00:50)

Serwis BCLocalNews.com opisuje obserwację nieznanego zwierzęcia w jeziorze Cameron w prowincji Ontario w Kanadzie. Obserwacji dokonała mieszkająca w miejscowości Coombs pani Kim MacDonald, która 5 stycznia przejeżdżała niedaleko jeziora. Pan MacDonald nagrała krótki (dokładnie trzysekundowy) film przedstawiający zwierzę (zwane od nazwy jeziora Cammie). Film można obejrzeć na stronach BCLocalNews.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Czy Nessie wymarł?
(dodano: 08 Jan 2010, 08:00)

Brak w ostatnim czasie relacji z obserwacji potwora z jeziora Loch Ness spodował coraz częstsze spekulacje, jakoby Nessie wymarł. Ostatnia obserwacja pochodzi z 6 czerwca 2009.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kolejne zdjęcia Bigfoota. Real or fake?
(dodano: 08 Jan 2010, 08:29)

Mieszkaniec północnej części stanu Minnesota w USA twierdzi, że udało mu się sfotografować Bigfoota kamerą wykrywającą ruch. Zdjęcie można obejrzeć na CryptoMundo.
Komentarze | Napisz komentarz