Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
ciechocinek | solid security | Prezent dla książkoholika

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Rosjanie wyruszają na poszukiwania Yeti
(dodano: 20 Aug 2009, 17:26)

W obwodzie Kemerowskim (Syberia Zachodnia) rozpocznie się 20 sierpnia druga rosyjska ekspedycja w poszukiwaniu człowieka śniegu - yeti. W ciągu tygodnia specjaliści zamierzają zbadać główne jaskinie rejonu Tasztagolskiego obwodu (Górna Szoria) i spenetrować miejsca, gdzie miejscowi myśliwi mieli widzieć yeti.

Szef ekspedycji Igor Burcew powiedział, że będzie to jego druga w tym roku wyprawa do obwodu Kemerowskiego. "Pierwsza ekspedycja przebywała tam w końcu marca 2009 roku. Zagipsowaliśmy wtedy cztery odciski śladów hominida, obejrzeliśmy jaskinię Azasską, zabraliśmy do dalszych badań fragmenty włosów. Podczas drugiej wyprawy zamierzamy rozszerzyć nasze poszukiwania, znaleźć nowe świadectwa istnienia człowieka śniegu" - oświadczył Burcew.

Naukowiec już od ponad 40 lat zajmuje się poszukiwaniami yeti. Prowadził badania w amerykańskim stanie Tennessee, Mongolii i Abchazji. Oprócz Burcewa w ekspedycji weźmie też udział etnograf z Uniwersytetu w Kemerowie Walerij Kimiejew, który od przeszło 20 lat bada Górną Szorię - dziewicze tereny Syberii Zachodniej.

Na początku tego roku do władz rejonu Tasztagolskiego napłynęło 14 sygnałów od mieszkańców odległych wiosek szorskich, którzy jakoby widzieli yeti w okolicach jaskini Azasskiej, a także niedaleko górskiej rzeki Mrassu. Według ich relacji istoty te mają krępą budowę ciała. Przypominają nieco wyglądem niedźwiedzia brunatnego, mierzącego półtora-dwa metry.

Informacje o pojawieniu się hominida w Górnej Szorii odbiły się szerokim echem nie tylko w obwodzie Kemerowskim. W maju tego roku w Tasztagole otwarto nawet pierwsze na świecie muzeum człowieka śniegu. Zgromadzono w nim świadectwa osób, które podobno zetknęły się z yeti, odciski śladów i rzeźby przedstawiające yeti.

Źródło: Polska Agencja Prasowa, 11 sierpień 2009
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kryptydy Wysp Salomona
(dodano: 26 Jul 2009, 14:25)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Badacz zagadki Mothmana i autor książki "The Mothman Prophecies" nie żyje
(dodano: 09 Jul 2009, 15:51)

3 lipca w Nowym Jorku w wieku 79 lat zmarł John Alva Keel. Był on jednym z najbardziej zasłużonych badaczy zagadki tzw "człowieka-ćmy" oraz autorem bestsellera "The Mothman Prophecies". Keel od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi, a ostatnio praktycznie nie opuszczał domu. Kilka dni przed śmiercią został przewieziony do szpitala Mount Sinai w Nowym Jorku, gdzie pod opieką lekarzy doczekał swoich ostatnich dni. Przeczytaj notkę biograficzną o Johnie A. Keel'u na Cryptomundo
Komentarze | Napisz komentarz
 

Pogłoski o zmumifikowanym okazie thunderbirda w Spanish w Kanadzie
(dodano: 08 Jul 2009, 21:46)

Dr Karl Shuker: W 1998 roku otrzymałem następującą fascynującą informację dotyczącą tajemnicy północnoamerykańskiego thunderbirda lub - jak kto woli - ogromnego ptaka. Tym razem mamy do czynienia z czymś o wiele ważniejszym, niż zaginione zdjęcie gromoptaka - chodzi bowiem o zaginione zmumifikowane ciało thunderbirda!

W emailu do mnie z 19 października 1998 roku profesor Terry Matheson z Saskatchewan University w Kanadzie napisał, co następuje:

"Wiele lat temu mój przyjaciel, który mieszkał niegdyś w północnej części prowincji Ontario, powiedział mi, że w miasteczku Spanish w Ontario znajduje się zmumifikowany okaz wielkiego ptaka, którego nikt nie był w stanie zidentyfikować. Ptak ten (jak mniemam) został zaobserwowany i zastrzelony przez któregoś z mieszkańców. Napisałem do władz miasta list w tej sprawie, nie otrzymałem jednak żadnej odpowiedzi, i choć przysiągłem sobie zbadać sprawę gdy tylko będę w pobliżu Spanish, nigdy nie miałem takiej okazji. Kto wie? Choć do niczego nie doszedłem, nie otrzymałem odpowiedzi od żadnej osoby kompetentnej w takich sprawach, może uznany ekspert taki jak pan pomógłby znaleźć odpowiedź. Może to być sprawa warta zbadania".

Uznałem, że warto tą sprawę zbadać, dlatego też nie omieszkałem skontaktować się z władzami wspomnianego miasteczka Spanish, nie otrzymałem jednak od nich żadnej odpowiedzi. Również jakiekolwiek próby otrzymania bardziej szczegółowych informacji drogą emailową spełzły na niczym.


dr Karl Shuker
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk