KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Nowy film w wideotece
(dodano: 25 Apr 2011, 17:52)Dziś do naszej wideoteki trafił kolejny film przedstawiający niezidentyfikowane zwierzę. Tym razem prezentujemy wam materiał nakręcony 31 maja 2009 roku nad jeziorem Champlain w Kanadzie.

Zobacz film

Dziś również w naszej bazie filmów zaszła zmiana - mianowicie od dzisiaj wszystkie filmy dostępne są w najwyższej dostępnej jakości, bez konieczności logowania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Quizy w KryptoZoo. Sprawdź swoją wiedzę!
(dodano: 23 Apr 2011, 14:17)Dziś w KryptoZoo oficjalnie otwieramy przez tak wielu wyczekiwany dział z quizami. Na dobry początek przygotowaliśmy kilka zestawów pytań o różnym stopniu trudności.

W naszej quizowni znajdują się zarówno quizy tekstowe, jak i obrazkowe. Każde pytanie zawiera kilka odpowiedzi, z czego zawsze prawidłowa jest tylko jedna. Quizy podzielone są na kategorie, dodatkowo możliwe jest "odfiltrowanie" quizów według stopnia trudności (od "bardzo łatwych" do "bardzo trudnych"). Każdy quiz można wypełnić tylko jeden raz, po wypełnieniu nasze oprogramowanie oblicza ilość punktów uzyskanych przez quizowicza i dodaje odpowiedni wpis do tabeli wyników.

Do quizowni można wejść, klikając w górnym menu w przycisk "Quizy". Dodatkowo w prawym menu umieściliśmy tabelkę, w której wyświetlają się najnowsze quizy oraz lista "top 5" - czyli nicki quizowiczów, którzy do tej pory uzyskali najwięcej punktów.

Życzymy przyjemnej zabawy!

Wejdź do quizowni
Komentarze | Napisz komentarz
 

Alan
(dodano: 22 Feb 2011, 00:40)

Alan jest to mityczny, latający hominid widywany najczęściej w południowo-wschodniej Azji. Według opisów stworzenie to posiada twarz i ciało kobiety, długi język jak u mrówkojada, pierzastą szyję oraz gigantyczne skrzydła. Mówi się również o zakrzywionych paznokciach, łuskowatych dłoniach ze szponami oraz o tym, że palce u nóg i rąk są odwrócone. Ludzie twierdzą, że stworzenie to jest przyjazne, ale złośliwe. Zawiesza się jak nietoperz z konarów drzew i mieszka w złotym domu. Jego siedliskiem jest las, ale w bardziej niedostępnych częściach. Najczęściej jest widywany na północnym Luzonie, na wyspie Palawan, oraz ogólnie na Filipinach.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Agogwe
(dodano: 13 Feb 2011, 16:04)Agogwe jest to mały hominid widywany we wschodniej Afryce. Według opisów jego wysokość wynosi około 1,2 metra, ma długie ręce, a jego też dosyć długie włosy są koloru brązowego lub brunatnego. Chodzi w pozycji wyprostowanej. Uważa się również, że pod grubym "płaszczem", jakim są jego włosy, kryje się żółtawo-czerwona skóra. Zgłaszano również, że jest maści czarnej lub szarej. Ludzie twierdzą, że jego siedliskiem są gęste lasy w północno-centralnej Tanzanii. Podstawowymi różnicami między nim a małpą są: zaokrąglone czoło, małe kły, kolor włosów i skóry. Agogwe jest również znany pod nazwami: Kakundakari i Kilomba.

Po raz pierwszy widział go niejaki William Hichens. W 1900 roku widział on dwóch owłosionych osobników, gdy szli prosto przez polanę w lesie w północno-środkowej części Tanzanii.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kilkuset ochotników będzie poszukiwało Bigfoota
(dodano: 13 Feb 2011, 16:27)

Wydawana w amerykańskim stanie North Carolina gazeta Salisbury Post donosi, że zespół z telewizji Animal Planet, na czele z Michaelem Greenem, zebrał grupę ponad trzystu ochotników, którzy będą poszukiwać Bigfoota w górach Uwharrie.

Green jest od pięciu lat członkiem Bigfoot Field Research Organization (BFRO). Jego zainteresowanie Bigfootem zaczęło się w momencie gdy pisał pracę magisterską z psychologii behawioralnej - tematem pracy była zbiorowa histeria, a jednym z badanych wątków był właśnie Bigfoot. Green pracował również w kilku agencjach rządowych.

Ponieważ, według relacji, Bigfoot jest zwierzęciem nocnym, dowodzona przez Greena grupa ochotników będzie go poszukiwać głównie nocą.

Materiały zarejestrowane podczas wyprawy zostaną zaprezentowane w sześcioodcinkowym programie dokumentalnym przygotowywanym przez Animal Planet. Niestety, nie wiadomo, czy i kiedy program ten zostanie wyemitowany w Polsce.

Więcej informacji na temat wyprawy oraz zdjęcia z przygotowań do niej dostępnych jest na stronie internetowej The Salisbury Post
Komentarze | Napisz komentarz