KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
W Rosji powstanie naukowy ośrodek badań Człowieka Śniegu!
(dodano: 20 May 2011, 17:45)

Jak doniosła niedawno gazeta "Rzeczpospolita", w Rosji planowane jest uruchomienie naukowej agencji zajmującej się badaniem legendarnego Człowieka Śniegu. Powstanie ona w regionie, w którym dość często dochodzi do obserwacji tajemniczych zwierząt człekokształtnych.

Wcześniej, jeszcze w tym roku, w mieście Tasztagoł w obwodzie kemerowskim w zachodniej Syberii odbędzie się międzynarodowa konferencja, w której udział wezmą naukowcy zajmujący się hipotetycznie istniejącymi zwierzętami.

Jak głosi komunikat miejscowych władz, "W mieście Tasztagoł odbędzie się międzynarodowa konferencja, na którą przyjadą najlepsi specjaliści od hominidów. Na podstawie rezultatów tego spotkania podejmiemy decyzję o otwarciu instytutu naukowego zajmującego się badaniem yeti. Zorganizowanie takiego instytutu, czy naukowego ośrodka, to logiczna kontynuacja dotychczasowych badań".

Jak mówi jeden z najlepszych rosyjskich ekspertów zajmujących się nieznanymi hominidami, Igor Burcew, w Rosji badaniem yeti zajmuje się ok 30 profesjonalnych naukowców. Mogliby oni rozpocząć prace w planowanym ośrodku.

Nie wszyscy naukowcy są jednak zainteresowani współpracą z nową placówką - przedstawiciele Państwowego Uniwersytetu Kemerowa już oświadczyli, że "badanie kwestii yeti nie interesuje żadnego zespołu naukowego uniwersytetu".
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy film w wideotece
(dodano: 25 Apr 2011, 17:52)Dziś do naszej wideoteki trafił kolejny film przedstawiający niezidentyfikowane zwierzę. Tym razem prezentujemy wam materiał nakręcony 31 maja 2009 roku nad jeziorem Champlain w Kanadzie.

Zobacz film

Dziś również w naszej bazie filmów zaszła zmiana - mianowicie od dzisiaj wszystkie filmy dostępne są w najwyższej dostępnej jakości, bez konieczności logowania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Quizy w KryptoZoo. Sprawdź swoją wiedzę!
(dodano: 23 Apr 2011, 14:17)Dziś w KryptoZoo oficjalnie otwieramy przez tak wielu wyczekiwany dział z quizami. Na dobry początek przygotowaliśmy kilka zestawów pytań o różnym stopniu trudności.

W naszej quizowni znajdują się zarówno quizy tekstowe, jak i obrazkowe. Każde pytanie zawiera kilka odpowiedzi, z czego zawsze prawidłowa jest tylko jedna. Quizy podzielone są na kategorie, dodatkowo możliwe jest "odfiltrowanie" quizów według stopnia trudności (od "bardzo łatwych" do "bardzo trudnych"). Każdy quiz można wypełnić tylko jeden raz, po wypełnieniu nasze oprogramowanie oblicza ilość punktów uzyskanych przez quizowicza i dodaje odpowiedni wpis do tabeli wyników.

Do quizowni można wejść, klikając w górnym menu w przycisk "Quizy". Dodatkowo w prawym menu umieściliśmy tabelkę, w której wyświetlają się najnowsze quizy oraz lista "top 5" - czyli nicki quizowiczów, którzy do tej pory uzyskali najwięcej punktów.

Życzymy przyjemnej zabawy!

Wejdź do quizowni
Komentarze | Napisz komentarz
 

Alan
(dodano: 22 Feb 2011, 00:40)

Alan jest to mityczny, latający hominid widywany najczęściej w południowo-wschodniej Azji. Według opisów stworzenie to posiada twarz i ciało kobiety, długi język jak u mrówkojada, pierzastą szyję oraz gigantyczne skrzydła. Mówi się również o zakrzywionych paznokciach, łuskowatych dłoniach ze szponami oraz o tym, że palce u nóg i rąk są odwrócone. Ludzie twierdzą, że stworzenie to jest przyjazne, ale złośliwe. Zawiesza się jak nietoperz z konarów drzew i mieszka w złotym domu. Jego siedliskiem jest las, ale w bardziej niedostępnych częściach. Najczęściej jest widywany na północnym Luzonie, na wyspie Palawan, oraz ogólnie na Filipinach.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Agogwe
(dodano: 13 Feb 2011, 16:04)Agogwe jest to mały hominid widywany we wschodniej Afryce. Według opisów jego wysokość wynosi około 1,2 metra, ma długie ręce, a jego też dosyć długie włosy są koloru brązowego lub brunatnego. Chodzi w pozycji wyprostowanej. Uważa się również, że pod grubym "płaszczem", jakim są jego włosy, kryje się żółtawo-czerwona skóra. Zgłaszano również, że jest maści czarnej lub szarej. Ludzie twierdzą, że jego siedliskiem są gęste lasy w północno-centralnej Tanzanii. Podstawowymi różnicami między nim a małpą są: zaokrąglone czoło, małe kły, kolor włosów i skóry. Agogwe jest również znany pod nazwami: Kakundakari i Kilomba.

Po raz pierwszy widział go niejaki William Hichens. W 1900 roku widział on dwóch owłosionych osobników, gdy szli prosto przez polanę w lesie w północno-środkowej części Tanzanii.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz