KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Nowe gatunki zwierząt odkryte w Ghanie
(dodano: 11 Dec 2007, 11:21)

Kryptozoologia

Wśród nowoodkrytych zwierząt znajdują się ptaki, ssaki naczelne, żaby, motyle, świerszcze oraz pająki. Zdjęcia wykonał pochodzący z Polski badacz Piotr Naskręcki. Fotografie z wyprawy badawczej znajdziecie w naszej galerii.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Tygrys południowochiński - aktualizacja
(dodano: 11 Dec 2007, 11:08)

Kryptozoologia

Niedawno donosiliśmy o nowych zdjęciach "na nowo odkrytego" tygrysa południowochińskiego. Niestety, fotografie rzekomo przedstawiające owego kociaka okazały się być zwykłymi fałszywkami. O fałszywkach szczegółowo pisze badacz kryptozoologii Loren Coleman (przeczytaj jego artykuł)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Pennsylvański Bigfoot - aktualizacja
(dodano: 11 Dec 2007, 11:54)

Kryptozoologia

No i wyjaśniło się. Zaobserwowany 16 września 2007 w Pennsylvanii w USA "Bigfoot" okazał się być zwykłym niedźwiedziem. Poniżej prezentujemy analizę zdjęć sporządzoną przez jednego z użytkowników forum skepticality.com:

Komentarze | Napisz komentarz
 

Drużyna "Destination Truth" znajduje ślady Yeti
(dodano: 11 Dec 2007, 11:20)

Kryptozoologia

Dostępne jest już video z konferencji, na której Josh Gates pokazuje słynny odlew rzekomych śladów Yeti.

Komentarze | Napisz komentarz
 

Lis piżmowy z górzystych, środkowych Chin
(dodano: 08 Dec 2007, 21:06)

We know that this animal from photo was wild canid come from somewhere in China, Myanmar, Vietnam or Laos.
I remember that from this profil - "fox" is similar to Nyctereutes procyonoides but this is only effect optical. This is really bad photo, from this formulation it appear how raccoon dog but this is not this (.....) Now, I'm totally sure that this animal is really more relatives to Vulpes than to Nyctereutes. I first thought that raccoon dog might ancestor this "fox", because is one of most primitive canid in the world. But now I totally persuaded myself that is more related to foxes from Vulpes genus. This probably represent new primitive or inversely - totally modern genus in tribe Foxes (Vulpini) and perhaps far related with red fox (Vulpes vulpes), corsac fox (Vulpes corsac) and arctic fox (Alopex lagopus), but this is not some that species, but it really represent new species."


Kryptozoologia

Zastanawiam się nad niezwykłym psowatym z marketu z Guangzhou. W internecie obecnie prócz nielicznych znalezisk, to zwierzę może być gatunkiem nieznanym. Jak na razie nikt nie zwrócił na niego uwagi. Wydaje mi się, że zwierzę może mieć jakieś powiązania z plemieniem Canini. Do którego należy cyjon. Nie wykluczam jednak teorii jakoby zwierzę to należało do grupy lisów.
Można to wytłumaczyć tylko w jeden sposób. Odszukać populację tego zwierzęcia.
Hodgson w XIX wieku opisał jakiegoś cyjonowatego psa bez ogona. Szybko zwierzę zostało zdjęte z naukowej nomenklatury. Padła z mojej strony teoria, że bezogoniasty według nauki cyjon jest tym zwierzem z klatki. Nieeee, to tylko mojej przemyślenia. Podobno owy zwierz, był zwykłym cyjonem Cuon alpinus lepturus, który w jakiś sposób został pozbawiony ogona.
Zwierzę z Guangzhou jest czymś nowym. Czym?? Napewno nie jest jenotem, lisem tybetańskim, ani Canis lupus familiaris

FromCryptidMy
Komentarze | Napisz komentarz