KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Sztuka obrony goryli
(dodano: 11 Dec 2007, 11:55)

Kryptozoologia

U goryli z Cross River zaobserwowano i udokumentowano pierwszy objaw obrony z użyciem broni. Podgatunek ten potrafi wykorzystywać kije, patyki i kępy trawy do rzucania nimi w potencjalnych agresorów - czyli ludzi. Obserwacji tych dokonali specjaliści z Wildlife Conservation Society. Warto wspomnieć, że w 2005 roku zauważono podobną sytuację - goryle używały patyków, aby sprawdzić głębokość rzeki przed przekroczeniem jej.
Populacja goryli Cross River wynosi ok. 300 osobników, co czyni je najbardziej zagrożonym wyginięciem podgatunkiem małp człekokształtnych na świecie. Na początku tego roku WCS opublikowało plan mający na celu ścisłą ochronę tych małp, włączając w to tworzenie nowych obszarów wydzielonych tylko dla nich.

Źródło: EurekAlert
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe gatunki zwierząt odkryte w Ghanie
(dodano: 11 Dec 2007, 11:21)

Kryptozoologia

Wśród nowoodkrytych zwierząt znajdują się ptaki, ssaki naczelne, żaby, motyle, świerszcze oraz pająki. Zdjęcia wykonał pochodzący z Polski badacz Piotr Naskręcki. Fotografie z wyprawy badawczej znajdziecie w naszej galerii.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Tygrys południowochiński - aktualizacja
(dodano: 11 Dec 2007, 11:08)

Kryptozoologia

Niedawno donosiliśmy o nowych zdjęciach "na nowo odkrytego" tygrysa południowochińskiego. Niestety, fotografie rzekomo przedstawiające owego kociaka okazały się być zwykłymi fałszywkami. O fałszywkach szczegółowo pisze badacz kryptozoologii Loren Coleman (przeczytaj jego artykuł)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Pennsylvański Bigfoot - aktualizacja
(dodano: 11 Dec 2007, 11:54)

Kryptozoologia

No i wyjaśniło się. Zaobserwowany 16 września 2007 w Pennsylvanii w USA "Bigfoot" okazał się być zwykłym niedźwiedziem. Poniżej prezentujemy analizę zdjęć sporządzoną przez jednego z użytkowników forum skepticality.com:

Komentarze | Napisz komentarz
 

Drużyna "Destination Truth" znajduje ślady Yeti
(dodano: 11 Dec 2007, 11:20)

Kryptozoologia

Dostępne jest już video z konferencji, na której Josh Gates pokazuje słynny odlew rzekomych śladów Yeti.

Komentarze | Napisz komentarz