KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
[NEWS] Kolejny filmik fake - ropen
(dodano: 15 Sep 2007, 20:52)

Na portal cryptomudo.com dnia 13 września Azrul Hisyam Saleh wysłała linka do minifilmu pokazującego papuaskiego latającego gada - ropena. Jak to w przypadku wielu takich kiepskich filmów można się zastanwiać nad jego prawdziwością. Czy była to fregata, zfałszowany montaż "zaginionego świata"- nie wiadomo. Żarty i wybryki internautów na Youtubie są nieograniczone.

[url=http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/1924-pterosaur//dokument]Czytaj więcej na Cryptomundo.com[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kolejna ex-kryptyda
(dodano: 13 Sep 2007, 16:33)

Ryba głębinowa sfotografowana w 1998 roku w jaskini w Południowej Kona, została w końcu schwytana i oznaczona jako nowy gatunek. Czyli po naszemu - kolejna ex-kryptyda. Ryba została zaliczona do genusu Grammonus - dokładniejsze dane są wciąż opracowywane.

Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] "Potwór" z jeziora Tianchi...
(dodano: 11 Sep 2007, 19:27)

KryptoZooMyślę, że nie ma sensu wnikliwie opisywać tej kpiny z człowieka... ale wspomnieć warto. W czwartek, 6 września, Zhuo Yongsheng - reporter lokalnej stacji TV - wybrał się nad Jezioro Tianchi razem z kamerzystą aby sfilmować wschód słońca. Dalej możecie się już domyślić, czyli nagle pojawiło się sześć niezidentyfikowanych obiektów pływających z długimi płetwami itp. itd. Nakręcili 20-minutowy film przedstawiający te stworzenia. Gdy pierwszy raz się dowiedziałem o tym wydarzeniu, od razu przyszła mi do głowy myśl, że filmu naturalnie nie ujrzymy, bo płytkę zjadły rybki prezesa, albo coś w tym guście.

Jednak dzisiaj dostępne są już kadry wycięte z filmu.
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/china-video/

Czyli nie zawiodłem się... coś takiego można skomentować tylko rubasznym śmiechem... Jakim cudem doświadczony kamerzysta dysponujący profesjonalną kamerą z zoom'em rzędu 40x nie był w stanie nakręcić przyzwoitego filmu, na którym wszystko widać "czarno na białym"?

Komentarza nie będzie... bo moja profesjonalna, reporterska klawiatura z mnóstwem diodek nie jest w stanie wygenerować liter w odpowiedniej rozdzielczości...
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] VI Coroczny Festiwal Mothmana
(dodano: 09 Sep 2007, 15:00)

Ilustracja15 i 16 września w Point Pleasant (Zachodnia Virginia) odbędzie się VI Coroczny Festiwal Mothmana. Podczas tych dwóch dni będą spotkania m.in. z twórcą komiksu o człowieku-ćmie, autorem jego zdjęć i ludźmi, którzy go widzieli. Wstęp wolny.

Więcej: http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-ne ... -festival/
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Nieznany gatunek rekina
(dodano: 09 Sep 2007, 13:46)

KryptoZooW czwartek, 6-tego września tego roku, w Keahole Point na Wybrzeżu Kona znaleziono niezidentyfikowany gatunek rekina.
"Ten egzemplarz został znaleziony w 55-calowym wlocie naszego głębokomorskiego systemu wodnego, który w najgłębszych miejscach sięga ok. 900 metrów." - powiedział Jan War, menedżer Natural Energy Laboratory of Hawaii Authority.
Co ciekawe, pompa ssąca zaprojektowana aby ratować zwierzęta, które przypadkowo wpadły do wody, wydobyła przez ostatnie dwa miesiące dużo więcej dziwnych, niezidentyfikowanych zwierząt, które z niewiadomych powodów znalazły się w jej zasięgu, zamiast przebywać w najgłębszych partiach tych wód. 

[url=https://www.kryptozoologia.pl/artykul.php?id=466]Czytaj więcej[/url]
Komentarze | Napisz komentarz