KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Nowe gatunki jaszczurek z chińskiej prowincji Chiang Mai
(dodano: 15 Sep 2007, 20:58)

Nieznane dotychczas gatunki gadów zostały odkryte w lesie Chiang Dao w północnej tajlandzkiej prowincji Chiang Mai - są to gatunek gekona i niewielki przedstawiciel jaszczurek z grupy scynków. Zwierzęta te to pierwsze gatunki odkryte w tym rejonie od 2004 roku. Jaszczurki należą do opisanych w przyrodzie rodzajów: Tropidophorus sp. i Cyrtodacylus sp.. Jednym z priorytetowych zadań chińskich i tajskich naukowców jest teraz opisanie gatunków, poznanie ich biologii, patologii i ekologicznych wymagań.

[url=http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/new-gecko/dokument]Czytaj więcej[/url]

Źródło: “New species of gecko, skink found,” Bangkok Post, Thailand. and cryptomundo.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kolejny filmik fake - ropen
(dodano: 15 Sep 2007, 20:52)

Na portal cryptomudo.com dnia 13 września Azrul Hisyam Saleh wysłała linka do minifilmu pokazującego papuaskiego latającego gada - ropena. Jak to w przypadku wielu takich kiepskich filmów można się zastanwiać nad jego prawdziwością. Czy była to fregata, zfałszowany montaż "zaginionego świata"- nie wiadomo. Żarty i wybryki internautów na Youtubie są nieograniczone.

[url=http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/1924-pterosaur//dokument]Czytaj więcej na Cryptomundo.com[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kolejna ex-kryptyda
(dodano: 13 Sep 2007, 16:33)

Ryba głębinowa sfotografowana w 1998 roku w jaskini w Południowej Kona, została w końcu schwytana i oznaczona jako nowy gatunek. Czyli po naszemu - kolejna ex-kryptyda. Ryba została zaliczona do genusu Grammonus - dokładniejsze dane są wciąż opracowywane.

Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] "Potwór" z jeziora Tianchi...
(dodano: 11 Sep 2007, 19:27)

KryptoZooMyślę, że nie ma sensu wnikliwie opisywać tej kpiny z człowieka... ale wspomnieć warto. W czwartek, 6 września, Zhuo Yongsheng - reporter lokalnej stacji TV - wybrał się nad Jezioro Tianchi razem z kamerzystą aby sfilmować wschód słońca. Dalej możecie się już domyślić, czyli nagle pojawiło się sześć niezidentyfikowanych obiektów pływających z długimi płetwami itp. itd. Nakręcili 20-minutowy film przedstawiający te stworzenia. Gdy pierwszy raz się dowiedziałem o tym wydarzeniu, od razu przyszła mi do głowy myśl, że filmu naturalnie nie ujrzymy, bo płytkę zjadły rybki prezesa, albo coś w tym guście.

Jednak dzisiaj dostępne są już kadry wycięte z filmu.
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/china-video/

Czyli nie zawiodłem się... coś takiego można skomentować tylko rubasznym śmiechem... Jakim cudem doświadczony kamerzysta dysponujący profesjonalną kamerą z zoom'em rzędu 40x nie był w stanie nakręcić przyzwoitego filmu, na którym wszystko widać "czarno na białym"?

Komentarza nie będzie... bo moja profesjonalna, reporterska klawiatura z mnóstwem diodek nie jest w stanie wygenerować liter w odpowiedniej rozdzielczości...
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] VI Coroczny Festiwal Mothmana
(dodano: 09 Sep 2007, 15:00)

Ilustracja15 i 16 września w Point Pleasant (Zachodnia Virginia) odbędzie się VI Coroczny Festiwal Mothmana. Podczas tych dwóch dni będą spotkania m.in. z twórcą komiksu o człowieku-ćmie, autorem jego zdjęć i ludźmi, którzy go widzieli. Wstęp wolny.

Więcej: http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-ne ... -festival/
Komentarze | Napisz komentarz