KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Witamy na nowej wersji KryptoZoo!
(dodano: 25 Jan 2022, 23:55)

Witamy w mocno odmienionej i unowocześnionej nowej wersji KryptoZoo! Jedyny duży polski serwis poświęcony w całości kryptozoologii doczekał się dziś mocnego liftingu, którego głównym celem było przystosowanie strony do obecnie obowiązujących standardów, w szczególności zaś - do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Trochę jeszcze zostało do zrobienia - drobniuteńkie poprawki - jednak główna część pracy nad nową wersją witryny została pomyślnie ukończona i strona jest już w pełni funkcjonalna. Oczywiście, w razie jakichś uwag, zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzach pod tym newsem na naszym forum.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Ogłoszenie ws. pomocy w wyprawie badawczej
(dodano: 06 Dec 2019, 02:47)

Przekazujemy ogłoszenie nadesłane do nas przez badacza Wojciecha Bobilewicza:

Doniesienia o wszelkiego rodzaju kryptydach i ich obserwacjach pochodzą z niemal całego świata. W niektórych przypadkach dziwne czy nieznane nauce stworzenia widywano wielokrotnie, w innych - tylko raz. Podczas gdy istnienia tych drugich nie da się w żaden sposób udowodnić ze względu na niewystarczającą ilość doniesień, o tyle raporty naocznych świadków ze spotkań z tą pierwszą grupą kryptyd, zawierające nieraz zdumiewającą liczbę szczegółów i pochodzące z różnych części globu, mogą stanowić pośredni czy poszlakowy, ale nieraz bardzo wyraźny, dowód na istnienie zwierząt nieznanych dotąd nauce.

(dalsza treść ogłoszenia w temacie na forum)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Przeniesienie na nowy serwer
(dodano: 01 Aug 2017, 23:21)

W najbliższym czasie serwis KryptoZoo zostanie przeniesiony na nowy serwer. Wynika to z kilku faktów, przede wszystkim, aby serwis mógł nadal funkcjonować bez wyświetlania w przeglądarkach komunikatów "strona niebezpieczna" (tym komunikatem są opatrywane WSZYSTKIE nieszyfrowane strony www zawierające formularze logowania), niezbędna jest instalacja certyfikatu SSL. Administracja obecnego serwera nie zezwala jednak na instalowanie własnych certyfikatów, zamiast tego proponując zakup certyfikatu oferowanego przez nich w cenie wynoszącej kilkaset złotych. Dlatego też, aby móc zainstalować certyfikat SSL bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów, musimy przenieść się na inny serwer. Prawdopodobnie będzie to serwer dedykowany, na którym już teraz działa strona Radia Paranormalium (https://www.paranormalium.pl).

Po przeprowadzce, KryptoZoo zostanie przełączone z HTTP na HTTPS - co spowoduje zniknięcie, niewątpliwie irytującego, komunikatu o "niezabezpieczonej stronie".
Komentarze | Napisz komentarz
 

Dziwna sprawa Maoryskiego Goryla
(dodano: 20 Sep 2015, 02:57)

Bigfoot


W drugiej połowie 1870 roku obszar wokół nowozelandzkiej Zatoki Portera stał się miejscem dziwnej serii obserwacji stworzenia, które opisywano jako podobne do goryla. Zwierzę, które okrzyknięto później "maoryskim gorylem", widywano zarówno u brzegów zatoki, jak również okazyjnie brodzące w wodzie. Według doniesień, stworzenie przypuszczalnie było dobrze znane rdzennym Maorysom, którzy nazywali je "tupuna" - czyli przodek. Jakiś czas później pojawiło się doniesienie jakoby zwierzę udało się schwytać, wówczas jednak sprawa zaczęła się komplikować, a niedługo potem została wyciszona...

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Audycja radiowa o Chupacabrze
(dodano: 19 Jul 2015, 17:13)

Radio Paranormalium


Radio Paranormalium organizuje kolejną audycję o tematyce kryptozoologicznej. Tym razem dyskusja na antenie poświęcona będzie Chupacabrze i podobnym stworzeniom.

Czym była tajemnicza Chupacabra? Eksperymentem genetycznym, stworem z kosmosu, przybyszem z innego wymiaru, żywą sondą obcych, a może... mitem. O nieznanych faktach na temat tego stwora będziemy rozmawiać dziś o 20:30 w Radiu Paranormalium. Zapraszamy. Audycja na żywo!
Komentarze | Napisz komentarz