KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Zapis Wieczoru Kryptozoologicznego w Radiu Paranormalium
(dodano: 29 Nov 2011, 19:11)Niedzielna audycja kryptozoologiczna w Radiu Paranormalium spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. W szczytowym momencie słuchało nas 35 osób! Dziękujemy Wam z całego serca za uwagę i za to, że spędziliście z nami ten wyjątkowy wieczór.

A kto nie mógł słuchać - nic straconego, mamy zapis w mp3. Audycja jest dostępna do pobrania w dwóch wersjach:
MP3 jakość 320kbps (ok 380 megabajtów) | MP3 jakość 128 kbps (ok 150 megabajtów)
(z plików zostały usunięte wstawki muzyczne)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Audycja radiowa z udziałem przedstawiciela KryptoZoo
(dodano: 19 Nov 2011, 02:16)

27 listopada o godzinie 18:30 w Radiu Paranormalium rozpocznie się specjalny Wieczór Kryptozoologiczny z okazji siódmych urodzin KryptoZoo. Audycja potrwa do godziny 22:00. Jednym z punktów Wieczoru Kryptozoologicznego będzie audycja Arkadiusza Paterka "Para-Radio" z gościnnym udziałem Ivelliosa z portalu KryptoZoo, która zostanie wyemitowana o 19:00 jednocześnie na antenach internetowego Radia Paranormalium (http://radio.paranormalium.pl/) oraz Grudziądzkiego Radia Internetowego (http://radio.grudziadz.com/).

Informujemy również, że w Radiu Paranormalium można posłuchać także innych audycji kryptozoologicznych, przygotowanych przez redakcje Paranormalium i Radia Park FM oraz grupę badawczą INFRA.

Zachęcamy do słuchania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Poszukiwacze Yeti muszą być bardziej naukowi
(dodano: 19 Nov 2011, 02:18)Wśród kryptozoologów często można usłyszeć narzekanie, że nauka z głównego nurtu nie traktuje ich pracy poważnie i niewłaściwie określa ją jako pseudonaukę. Te błazny, obecnie wyruszające na wyprawę w Rosji, są dobrym przykładem tego, dlaczego tak się dzieje. Jak doniosły światowe media, zebrała się tam grupa entuzjastów potworów, którzy zorganizowali się, aby badać napływ obserwacji w Rosji Yetiego, lub odrażającego człowieka śniegu. Wśród uczestników poszukiwania znajdują się rosyjski bokser przemieniony w polityka, amerykanka twierdząca, że Bigfoot zamieszkuje jej rodzinne wiejskie strony, oraz jeden lub dwóch nieustraszonych naukowców. Wydaje się również, że mamy tu także do czynienia z prądem politycznym i zwykłymi działaniami lokalnych mieszkańców, aby zwiększyć ruch turystyczny w ich części świata. I tutaj pojawia się tarcie.

Jedną z rzeczy wyraźnie widocznych w tym projekcie jest różnica między nauką a pseudonauką: między prawdziwą a fałszywą nauką; między profesjonalnymi naukowcami a badaczami-amatorami. Naukowcy prowadzą gruntowne badania przez długie okresy czasu, sprawdzając dwa razy w celu upewnienia się, że są w stanie udowodnić swoje odkrycia. Charles Darwin - który był w zupełności amatorem - czekał dekady z publikacją swojej pracy na temat ewolucji, aby upewnić się, że będzie w stanie poprzeć swój argument. Istnieją tuziny takich przykładów. Nauka poszukuje dowodu zanim zrobią to pierwsze strony gazet.

Przeczytaj felieton Briana Regala z The Guardian
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wałujew vs. Yeti
(dodano: 27 Sep 2011, 19:57)

Rosyjski czempion wagi ciężkiej w boksie - Nikołaj Wałujew - zwany Bestią ze Wschodu, wyruszył w niedostępne ostępy Syberii w poszukiwaniu legendarnego Bigfoota.

Wałujew wyruszył w górski region Kemerowo, gdzie lokalni myśliwi widzieli duże włochate stworzenie w lasach góry Szorja i jaskini Azass. Stworzenie miało mieć ok. 180 cm wzrostu - czyli niezbyt wysokie w porównaniu z 213 cm Wałujewa. Sam bokser nie ma wielkiej nadziei by stanąć oko w oko z syberyjskim Yeti, choć wierzy, że cuda czasem się zdarzają.

Nie jest to pierwsza ekspedycja w regionie Kemerowo w poszukiwaniu Bigfoota. Widziano go tam na tyle często, że lokalne władze rozważają stworzenie Instytutu Yeti, gdzie mogłyby się odbywać międzynarodowe konferencje na ten temat.

Źródło: Nowa Atlantyda
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy film z Bigfootem
(dodano: 15 Aug 2011, 16:31)W Internecie pojawiło się nowe nagranie wideo mające rzekomo przedstawiać Bigfoota. Film został wykonany pod koniec lipca w pobiżu rzeki St Croix, niedaleko miejscowości Stillwater w stanie Minnesota w USA. Mieszkający w tej okolicy farmer i jego żona wybrali się na spacer. W pewnym momencie usłyszeli "dziwnie brzmiące chrząkanie" i postanowili podejść bliżej miejsca, w którym je usłyszeli, aby sprawdzić, co to jest. Jak stwierdził farmer, "nie wygląda to na jelenia". Na filmie widoczna jest wielka postać o czerwonej sierści, przebiegająca między drzewami.

Zobacz materiał filmowy
Komentarze | Napisz komentarz