Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Profesjonalna i specjalistyczna relokacja maszyn | lawety na sprzedaż | czyszczenie dpf | tabliczki do znaków drogowych

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Poszukiwacze Yeti muszą być bardziej naukowi
(dodano: 19 Nov 2011, 02:18)

Kryptozoologia


Wśród kryptozoologów często można usłyszeć narzekanie, że nauka z głównego nurtu nie traktuje ich pracy poważnie i niewłaściwie określa ją jako pseudonaukę. Te błazny, obecnie wyruszające na wyprawę w Rosji, są dobrym przykładem tego, dlaczego tak się dzieje. Jak doniosły światowe media, zebrała się tam grupa entuzjastów potworów, którzy zorganizowali się, aby badać napływ obserwacji w Rosji Yetiego, lub odrażającego człowieka śniegu. Wśród uczestników poszukiwania znajdują się rosyjski bokser przemieniony w polityka, amerykanka twierdząca, że Bigfoot zamieszkuje jej rodzinne wiejskie strony, oraz jeden lub dwóch nieustraszonych naukowców. Wydaje się również, że mamy tu także do czynienia z prądem politycznym i zwykłymi działaniami lokalnych mieszkańców, aby zwiększyć ruch turystyczny w ich części świata. I tutaj pojawia się tarcie.

Jedną z rzeczy wyraźnie widocznych w tym projekcie jest różnica między nauką a pseudonauką: między prawdziwą a fałszywą nauką; między profesjonalnymi naukowcami a badaczami-amatorami. Naukowcy prowadzą gruntowne badania przez długie okresy czasu, sprawdzając dwa razy w celu upewnienia się, że są w stanie udowodnić swoje odkrycia. Charles Darwin - który był w zupełności amatorem - czekał dekady z publikacją swojej pracy na temat ewolucji, aby upewnić się, że będzie w stanie poprzeć swój argument. Istnieją tuziny takich przykładów. Nauka poszukuje dowodu zanim zrobią to pierwsze strony gazet.

Przeczytaj felieton Briana Regala z The Guardian
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wałujew vs. Yeti
(dodano: 27 Sep 2011, 19:57)

Rosyjski czempion wagi ciężkiej w boksie - Nikołaj Wałujew - zwany Bestią ze Wschodu, wyruszył w niedostępne ostępy Syberii w poszukiwaniu legendarnego Bigfoota.

Wałujew wyruszył w górski region Kemerowo, gdzie lokalni myśliwi widzieli duże włochate stworzenie w lasach góry Szorja i jaskini Azass. Stworzenie miało mieć ok. 180 cm wzrostu - czyli niezbyt wysokie w porównaniu z 213 cm Wałujewa. Sam bokser nie ma wielkiej nadziei by stanąć oko w oko z syberyjskim Yeti, choć wierzy, że cuda czasem się zdarzają.

Nie jest to pierwsza ekspedycja w regionie Kemerowo w poszukiwaniu Bigfoota. Widziano go tam na tyle często, że lokalne władze rozważają stworzenie Instytutu Yeti, gdzie mogłyby się odbywać międzynarodowe konferencje na ten temat.

Źródło: Nowa Atlantyda
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy film z Bigfootem
(dodano: 15 Aug 2011, 16:31)

Kryptozoologia


W Internecie pojawiło się nowe nagranie wideo mające rzekomo przedstawiać Bigfoota. Film został wykonany pod koniec lipca w pobiżu rzeki St Croix, niedaleko miejscowości Stillwater w stanie Minnesota w USA. Mieszkający w tej okolicy farmer i jego żona wybrali się na spacer. W pewnym momencie usłyszeli "dziwnie brzmiące chrząkanie" i postanowili podejść bliżej miejsca, w którym je usłyszeli, aby sprawdzić, co to jest. Jak stwierdził farmer, "nie wygląda to na jelenia". Na filmie widoczna jest wielka postać o czerwonej sierści, przebiegająca między drzewami.

Zobacz materiał filmowy
Komentarze | Napisz komentarz
 

Poszukiwania węża morskiego u wybrzeży Alaski
(dodano: 15 Aug 2011, 01:05)

Kryptozoologia


Nagranie video sporządzone u wybrzeży Alaski w 2009 roku zawiera coś, co jak sądzą niektórzy stanowi mocny dowód na istnienie węża morskiego. Film został zbadany przez braci Jonathana i Andy'ego Hillstrandów, kapitanów kutra rybackiego, którzy wystąpili w programie telewizyjnym "Deadliest Catch" emitowanym na kanale Discovery, którego głównym celem stało się poszukiwanie bestii.

Hillstrandowie poszukiwali zamieszkującego okolicę węża morskiego zwanego Caddy, który przypuszczalnie zamieszkuje zimne wody u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej. Niektórzy sądzą, że stworzenie jest reliktem z epoki dinozaurów, które posiada owczą, końską lub wielbłądzią głowę, oraz wielkie, skierowane do przodu oczy, i być może również małe uszy lub rogi.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Video z Bigfootem R. Krydera - materiał źródłowy
(dodano: 01 Jul 2011, 06:06)

Robert Kryder, autor nagrania z Wielką Stopą z 1995 roku, po latach otworzył archiwa (i usta). W trzyczęściowym "making of" przedstawia dokładną historię tego, co działo się z filmem od momentu nakręcenia, aż do opublikowania - włączając w to oryginalny, nieprzycięty materiał źródłowy, z którego pochodzi prawie półtora minutowe nagranie. Wciąż zarzeka się, że video jest w 100% prawdziwe. Jako że obraz powie więcej, niż tysiąc słów, oto oryginał + obiecany film z "produkcji":Oryginał:Making of:Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk