KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
"Drzewny delfin" z hrabstwa Hampshire (Wlk. Brytania)
(dodano: 01 Nov 2010, 00:45)

Amerykański serwis kryptozoologiczny American Monsters donosi o obserwacach we wsi Highclere w hrabstwie Hampshire (Wielka Brytania) dziwnego zwierzęcia. Dziwnego dlatego, iż według opisów przypomina ono... wspinającego się po drzewach delfina. Co prawda podobne doniesienia z tej okolicy pojawiały się już wielokrotnie na przestrzeni lat, ostatnio jednak przybrały na sile - jedni mieszkańcy zaobserwowali niezidentyfikowane zwierzę z daleka, inni opisują, że słyszeli dziwne gardłowe odgłosy. Póki co nie udało się sporządzić żadnych nagrań ani wykonać zdjęć - istnieją tylko rekonstrukcje wyglądu zwierzęcia.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mike i Greg Warnerowie w poszukiwaniu wielkiej anakondy
(dodano: 12 Sep 2010, 20:15)

Jak donosi serwis BigSnake.net, badacze Mike i Greg Warnerowie planują powrót w rejon peruwiańskiej części Amazonki. W opublikowanym niedawno materiale wideo Mike objaśnia bliżej ekspedycyjne plany - jednym z nich jest wykonanie serii zdjęć i filmów, które zostaną opublikowane po powrocie z wyprawy. Celem badaczy jest znalezienie dowodów na istnienie wielkiej 40-metrowej anakondy, na ślady której natrafili w 2009 roku przy okazji innej wyprawy badawczej.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nietypowa gazela Thomsona sfotografowana w Kenii
(dodano: 29 Aug 2010, 18:16)

Paolo Torchio, mieszkający od 20 lat w Kenii włoski fotograf, opublikował niedawno wykonane przez siebie fotografie gazeli Thomsona. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że sfotografowane zwierzę posiadało niespotykanie długą sierść. Jak dotąd są to pierwsze i jedyne znane zdjęcia gazeli z taką mutacją.
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Wielki szczurzy horror" w Lincoln (Wielka Brytania)
(dodano: 29 Aug 2010, 18:46)

Choć opisywane zwierzęta na 90% nie są kryptydami, to jednak wiadomość o nich z pewnych względów warta jest odnotowania. Lokalny serwis The Lincolnite doniósł ostatnio o schwytaniu w Lincoln w Wielkiej Brytanii na farmie należącej do pana Malcolma Padleya dwóch olbrzymich gryzoni. Zwierzęta wzbudziły przerażenie głównie z powodu swoich rozmiarów - długość ich ciał (nie licząc ogona) wynosiła około 76 centymetrów. Obecnie trwają próby ustalenia przynależności gatunkowej gryzoni. Brano pod uwagę szczury lub nutrie, tą drugą opcję odrzuciła jednak Marina Pacheco z Mammal Society, gdyż złapane gryzonie nie posiadają charakterystycznego dla nutrii uzębienia.

Warto odnotować, iż niedługo wcześniej w mieście Bradford również zaobserwowano ogromnego gryzonia - długość jego ciała przekraczała 70 centymetrów.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Coje ya menia
(dodano: 13 Jul 2010, 21:43)Coje ya menia to nieznane zwierzę kotowate zamieszkujące Afrykę Środkową. Jego nazwa, pochodząca z języka ludu Mbundu-Loanda, oznacza dosłownie "wodnego lwa". Według opisów, Coje ya menia jest nieco mniejszy od hipopotama i posiada długie, wystające kły.

Coje ya menia jest zwierzęciem nocnym, zamieszkującym rzeki, bagna oraz jaskinie znajdujące się w rejonie cieków wodnych. W czasie pory deszczowej przenosi się do mniejszych rzek. Wydaje głośny, dudniący ryk. Poluje zwykle w wodzie, gdzie łatwiej może zabić dużą zdobycz. Zabija hipopotamy, nie pożera ich jednak. Pozostawiane przez Coje ya menia ślady przypominają odciski stóp mniejszego słonia z "doklejonymi" palcami.

Zwierzę widywane było w pobliżu rzek Cuango i Cuanza oraz ich dopływów w Angoli.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz