Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
pozycjonowanie Gdańsk | płetwy do nurkowania | Spodnie kelnerskie

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Niezwykłe spotkanie z rosyjskim Bigfootem
(dodano: 09 Feb 2011, 02:25)

Kryptozoologia


Jeśli chodzi o kontrowersje otaczające niezidentyfikowane owłosione małpoludy, wiele osób przyjmuje - błędnie - że tylko dwa takie stworzenia, czyli północnoamerykański Bigfoot i himalajski Yeti, pasują do tej konkretnej kategorii. W rzeczywistości jednak o stworzeniach podobnych do tych dwóch donoszono z niezliczonych części świata, włączając w to Amerykę Południową, Chiny i Australię. W tym roku mija siedemdziesiąta rocznica naprawdę fascynującego spotkania z hominidem w jeszcze innym miejscu.

W ciągu całego swojego życia oraz w trakcie badań, sławny poszukiwacz nieznanych zwierząt, Ivan T. Sanderson, zebrał ogromną ilość informacji na temat dziwnych zwierząt obserwowanych w odległych zakątkach świata, włączając w to stworzenia podobne do Bigfoota. Jedna z takich historii, która opisuje zdumiewające spotkanie twarzą w twarz z jednym z legendarnych małpoludów podczas drugiej wojny światowej, pochodzi od porucznika pułkownika W. S. Karapetjana ze Służby Medycznej Armii Związku Radzieckiego.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mamlambo
(dodano: 08 Feb 2011, 22:41)

Kryptozoologia


"Pół-koń, pół-ryba" zwany Mamlambo zamieszkuje rzekę Mzintlawa w okolicy góry Ayliff w południowej Afryce. W relacjach najczęściej występują dwa opisy jego wyglądu. Według pierwszego, posiada krokodyle ciało, według drugiego - tułów konia i rybi ogon. Obydwa opisy podają, że zwierzę osiąga długość ok 20 metrów, posiada krótkie krępe nogi oraz kark i głowę przypominające głowę węża lub konia. Pojawiają się również wzmianki o umiejętnościach bioluminescencyjnych - wieczorem i w nocy na ciele Mamlambo pojawiają się małe, świecące na zielono punkciki. Tubylcy mówią, że Mamlambo ma hipnotyzujące spojrzenie i że wciąga do wody ludzi i zwierzęta, po czym wysysa ich mózgi.

Źródła rządowe podają, że tajemnicze zwierzę jest odpowiedzialne za śmierć siedmiu ludzi i kilku kóz w 1997 roku. W tym czasie w pobliżu wsi Lubaleko niedaleko rzeki Mzintlawa kilkukrotnie zaobserwowano niezidentyfikowanego gada. Niezależny dziennikarz Andite Nomabhunga obwinił Mamlambo o śmierć dziewięciu osób, miejscowa policja twierdzi jednak, że większość ofiar po prostu utonęła w rzece, a okaleczenia ciał to w większości sprawka krabów - znaleziono je przy jednym z ciał. Pomimo tych wyjaśnień, mieszkańcy okolicznych miejscowości twierdzą, że nie są przesądnymi wieśniakami, lecz dość dobrze wykształconymi ludźmi sterroryzowanymi przez Mamlambo.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mbielu-Mbielu-Mbielu
(dodano: 07 Feb 2011, 00:40)

Kryptozoologia


Jednym z wielu widywanych w Afryce Środkowej zwierząt przypominających z wyglądu dinozaury jest Mbielu-Mbielu-Mbielu. Jego nazwa w języku Lingala oznacza dosłownie "zwierzę z deskami na plecach". Zwierzę prawie zawsze widywane jest w wodzie, przy czym przeważnie widocznym jest tylko grzbiet. Aktywne staje się późnym popołudniem.

Według relacji, Mbielu-Mbielu-Mbielu zamieszkuje okolice rzeki Likouala w Republice Konga. Najczęściej kryptyda ta widywana jest niedaleko miejscowości Epéna, w miejscu nazywanym Ikekesse.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Chińczycy wyruszają na poszukiwanie Yerena
(dodano: 10 Dec 2010, 01:54)

Grupa chińskich naukowców i podróżników organizuje wyprawę w poszukiwaniu Yerena, chińskiego kuzyna Bigfoota, który ma rzekomo zamieszkiwać wysokie góry i lasy w chińskiej prowincji Hubei. Koszt wyprawy oszacowano na jeden milion funtów. Organizatorzy wyprawy, członkowie Towarzystwa Poszukiwań Dzikiego Człowieka z Hubei, pomimo całej rozrywkowej otoczki towarzyszącej Yeti, swoją wyprawę biorą bardzo poważnie i poszukują na całym świecie ochotników, a także darczyńców, którzy chcieliby wspomóc finansowo wyprawę.

Podobne wyprawy organizowano w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych po seriach obserwacji niezidentyfikowanych zwierząt człekokształtnych, mających około 180 cm wzrostu i pokrytych czerwonawo-brązowym futrem.

Więcej o chińskiej wyprawie oraz historię obserwacji Yerena przeczytasz na stronach Daily Telegraph
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk