KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Potwór z Montauk / Montauk Monster
(dodano: 04 Aug 2008, 22:19)

Czyli truchło, które "wstrząsnęło" przez ostatnie kilka dni całym światem, nie tylko kryptozoologicznym. No, prawie całym - mną jakoś niespecjalnie. A to dlaczego? Pokazuję i objaśniam. Pierwsze zdjęcie, które mieliśmy okazję zobaczyć, przedstawiało stworzenie w dość niezbyt sprzyjającym wszelkim osądom położeniu. Dopiero gdy na jaw wyszły kolejne trzy, ze zbliżeniem na czaszkę, możemy zacząć snuć teorie (ich autorką jest Christina Pampalone, dzięki niej znamy także rozmiary "potwora"). Niedługo po ich wyknonaniu truchło "potwora" zostało przez kogoś zabrane.

Dla niezorientowanych w temacie - "potwór z Montauk" pojawił się nie wiadomo skąd i jak na plaży Montauk (Nowy York). Od tego czasu piszczało o nim większosć popularnych serwisów informacyjnych. Do jego popularyzacji doprowadziły trzy kobitki, również autorski zdjęcia, które możecie zobaczyć w tym wywiadzie video. No, więc skoro się już wszyscy wypiszczeli, wkracza KryptoZoo (w tym wypadku Chupas solo ;P) i wyjaśnia niepotrzebnie rozdmuchaną sprawę.

Na wstępie wyjaśnijmy jedno - "potwór z Montauk" NIE MA DZIOBA. To jest po prostu kość szczękowa bez mięsa (lub, jak kto woli - bez ciała).
Jest praktycznie całkowicie wygolony, włączając w to ogon i nogi. Kto i po co to zrobił - nie mam pojęcia. Wyjaśniam tylko, co to jest, a nie jak się tam znalazło itp. Stworzenie ma około 90 centymetrów długości. Wagi nie znamy. Jest kilka doniesień o innych zwłokach "potwora" z Montauk. Jedne zwłoki są na słynnych zdjęciach. Jak już pisałem wcześniej, zostały zabrane przez kogoś z plaży. Inne zwłoki zostałyt znalezione przez jakiegoś surfera, który tylko przeniósł je gdzieś dalej, bo "nie chciał surfować w pobliżu tego ścierwa". Następne dwie sztuki były widziane żywe (przez Elizabeth Barbeiri i Ryan'a Kelso) - to dość wątpliwa informacja... Kolejne dwie sztuki zwłok były znalezione przez niejakich Chrisa i Keith (Greenport i Jones Beach) i wreszcie jedne pogrzebane przez jakiegoś Sean'a w South Jamesport. Co do tych pierwszych mamy 100% pewność o ich istnieniu. O całej reszcie pisze tylko i wyłącznie Joye Brown z newsday.com, z kolei on ma te informacje "od czytelników". Ta, jasne...

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Dziwne stworzenie na brzegu Montauk
(dodano: 30 Jul 2008, 23:01)Zdjęcie przedstawia martwe zwierzę, które wymyły wody na brzegi Montauk (Nowy Jork). Niestety, na zdjęciu nie ma żadnych obiektów, które mogły by ułatwić identyfikację chociaż rozmiarów stworzenia. Pojawiły się już teorie, że to żółw bez skorupy - jednak żaden z żyjących dziś gatunków żółwi nie ma zębów. Ponadto, na podbliskiej Long Island istnieje rządowa placówka zajmująca się testami na zwierzętach.

Image

[kliknij, aby powiększyć]


Źródło: gawker.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Diabeł z New Jersey
(dodano: 29 Jul 2008, 00:38)

Diabeł z New Jersey to jedna z trzech popularnych kryptyd (drugą jest Mothman, trzecią Chupacabra), których przynależność do kryptozoologii, jako obiektów badań, jest mocno sporna. Nie przypominają zachowaniem ani wyglądem żadnych znanych zwierząt, wiążą się z nimi nadprzyrodzone zdolności oraz dość nieprawdopodobne i zakrawające o horror klasy C zdarzenia. Zapalić świeczki, zaparzyć herbatkę, zebrać się w koło i przygotować na kilkustronicową rozprawę – zaczynamy badanie przypadku Diabła z Jersey.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bigfoottracker.com: "Mamy ciało Bigfoota!"
(dodano: 19 Jul 2008, 19:12)


Na Bigfoottracker.com w dziale "Shocking news" ukazał się wpis, informujący o tym, że organizacja ta jest w posiadaniu ciała Bigfoota. Podobno mają zacząć wypuszczać pierwsze fotografie i video ciała w następnym miesiącu. Twierdzą też, że mają wysokiej jakości film z żywym Bigfootem.
Są więc dwie opcje: albo będziemy świadkami wiekopomnego wydarzenia zarówno dla kryptozoologii jak i dla świata.... albo wielkiego rotfla :)
Za to jedno jest pewne - coś mają. A jest to albo prawdziwa Wielka Stopa, albo... coś z głową. ;)
Ponadto, ogłosili expedycję badawczą "BigfootTracker.com China expedition" w marcu 2009 roku. Gwarantują złapanie żywego Bigfoota w sierpniu 2009.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe video z Nessie
(dodano: 10 Jul 2008, 17:23)

Nowy materiał video z Nessie opublikowany wczoraj na stronie The Huddersfield Daily Examiner (link do filmu na dole strony). Ojciec Graham i syn David Garside'owie nagrali go w kwietniu tego roku na wakacjach w Szkocji. Podczas pływania łodką po Loch Ness David zauważył w oddali obiekt, pomyślał, że to "potwór" z Loch Ness i czym prędzej go nagrał. Troche krótkie to nagranie, ale cóż...

Video: http://www.examiner.co.uk/videos-pics/v ... -21303703/
Komentarze | Napisz komentarz