KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Dziwne stworzenie na brzegu Montauk
(dodano: 30 Jul 2008, 23:01)Zdjęcie przedstawia martwe zwierzę, które wymyły wody na brzegi Montauk (Nowy Jork). Niestety, na zdjęciu nie ma żadnych obiektów, które mogły by ułatwić identyfikację chociaż rozmiarów stworzenia. Pojawiły się już teorie, że to żółw bez skorupy - jednak żaden z żyjących dziś gatunków żółwi nie ma zębów. Ponadto, na podbliskiej Long Island istnieje rządowa placówka zajmująca się testami na zwierzętach.

Image

[kliknij, aby powiększyć]


Źródło: gawker.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Diabeł z New Jersey
(dodano: 29 Jul 2008, 00:38)

Diabeł z New Jersey to jedna z trzech popularnych kryptyd (drugą jest Mothman, trzecią Chupacabra), których przynależność do kryptozoologii, jako obiektów badań, jest mocno sporna. Nie przypominają zachowaniem ani wyglądem żadnych znanych zwierząt, wiążą się z nimi nadprzyrodzone zdolności oraz dość nieprawdopodobne i zakrawające o horror klasy C zdarzenia. Zapalić świeczki, zaparzyć herbatkę, zebrać się w koło i przygotować na kilkustronicową rozprawę – zaczynamy badanie przypadku Diabła z Jersey.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bigfoottracker.com: "Mamy ciało Bigfoota!"
(dodano: 19 Jul 2008, 19:12)


Na Bigfoottracker.com w dziale "Shocking news" ukazał się wpis, informujący o tym, że organizacja ta jest w posiadaniu ciała Bigfoota. Podobno mają zacząć wypuszczać pierwsze fotografie i video ciała w następnym miesiącu. Twierdzą też, że mają wysokiej jakości film z żywym Bigfootem.
Są więc dwie opcje: albo będziemy świadkami wiekopomnego wydarzenia zarówno dla kryptozoologii jak i dla świata.... albo wielkiego rotfla :)
Za to jedno jest pewne - coś mają. A jest to albo prawdziwa Wielka Stopa, albo... coś z głową. ;)
Ponadto, ogłosili expedycję badawczą "BigfootTracker.com China expedition" w marcu 2009 roku. Gwarantują złapanie żywego Bigfoota w sierpniu 2009.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe video z Nessie
(dodano: 10 Jul 2008, 17:23)

Nowy materiał video z Nessie opublikowany wczoraj na stronie The Huddersfield Daily Examiner (link do filmu na dole strony). Ojciec Graham i syn David Garside'owie nagrali go w kwietniu tego roku na wakacjach w Szkocji. Podczas pływania łodką po Loch Ness David zauważył w oddali obiekt, pomyślał, że to "potwór" z Loch Ness i czym prędzej go nagrał. Troche krótkie to nagranie, ale cóż...

Video: http://www.examiner.co.uk/videos-pics/v ... -21303703/
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bhutański skalp yeti
(dodano: 26 Jun 2008, 16:46)


Szkic tajemniczego yeti sporządzony przez Polyannę Pickering


Yeti, osławiona małpa zamieszkująca jakoby mroźne Himalaje u podstawy najwyższych gór, gdzieś gdzie rododendrony skręcają swoje liście wciąż przechadza się olbrzym o stożkowatym ciemieniu. Mimo zaciekle zwalczanych pogłosek o wielkiej małpie z Nepalu naukowy świat coraz mocniej puka do zamkniętych granic poznania. Czy yeti kiedyś stanie na czele listy zagrożonych gatunków, czy stanie się najsławniejszym ze zwierzęcych gatunków, a nie tylko marnym mitem?

Rysowniczka przyrody - Polyanna Pickering obejrzała na początku miesiąca czerwca 2008 roku prawie stuletni skalp yeti w odległym klasztorze w Himalajach. Co najmniej jeden ekspert wierzy, że to mogłoby być najważniejszym dowodem na istnienie olbrzymiej człekokształtnej małpy, która nie jest tylko wynikiem zwykłego folkloru. Pani Pickering zbierała materiały do nowej wystawy w odległym regionie himalajskiego Bhutanu kiedy natrafiła się wyśmienitą okazję. Pickering powiedziała: "Dowiedziałam się że tutaj Migoi jest lokalną nazwą yeti. Skalp który zobaczyłam, był większy od wszystkiego co kiedykolwiek widziałam, człowieka czy małpy. Miał kępki czerwonawo - czarnego futra i był uważany za świętą relikwię."  Został znaleziony w pomieszczeniu klasztoru zamkniętego dla gości.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz