KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
[NEWS] Większy niż Gigantopitek?
(dodano: 07 Sep 2007, 19:04)

KryptoZooNaukowcy z Uniwersytetu Ankary, Uniwersytetu Yüzüncüyil i Departamentu Antropologii znaleźli w Corakyerler (Turcja) skamielinę nowego gatunku małpy z genusu Ouranopithecus, datowaną na pochodzenie z późnego Miocenu. Gatunek ten porównano z innymi przedstawicielami rodzajów Orrorin, Sahelanthropus, Ardipithecus, i Australopithecus. Badania wykazały paralelizm ewolucyjny z Australopithecusem, jednak jest większy niż każdy znany do tej pory gatunek wielkiej małpy z okresu Miocenu.

Źródło: [url=http://www.jstage.jst.go.jp/article/ase/115/2/153/_pdf]Wielka małpa z Turcji, z późnego Miocenu (ang., pdf)[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] "Powrót dzięcioła"
(dodano: 06 Sep 2007, 23:22)

KryptoZooGatunek dzięcioła nie widziany od 1944 roku powraca. Odkrył go na nowo prof. Geoffrey Hill w rejonach rzeki Choctawhatchee na Florydzie. Jak narazie profesor posiada 3 dowody na potwierdzenie istnienia tego ptaka: audio, video i fotografie. Dźwięki zostały nagrane już w styczniu tego roku. Dopiero niedawno prof. Hill i jego koledzy zrobili zdjęcia i film przedstawiające tego ptaka. Hill powiedział jednak, że te materiały są zbyt słabej jakości, aby przedstawić je światu i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapewnia jednak, że nie poprzestanie na tych działaniach i będzie sie starał zrobić na tyle dobre zdjęcia lub filmy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak zwykle przy takich okazjach pozdrawiamy ludzi twierdzących, że wilk workowaty i parę innych zwierząt na pewno wymarło ;)
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Film: Water Horse: Legend of the Deep
(dodano: 05 Sep 2007, 19:15)

KryptoZoo
Cóż, były już filmy o mothmanie i kilku innych kryptydach - przyszedł czas na film przygodowy o Nessie. Opowiada on o chłopcu, który pewnego dnia znajduje dziwne jajo. Niedługo potem wykluwa się z niego stworzenie, które nazywa "wodnym koniem". Karmi je i przetrzymuje w piwnicy w tajemnicy przed rodzicami, jednak wkrótce "wodny koń" staje się zbyt duży i chłopiec wypuszcza go do jeziora (Loch Ness). Film lepiej potraktować jak proste i nieskomplikowane fabularnie kino familijne. Na odwzorowanie historii Nessie nie ma co liczyć...

Trailer: http://youtube.com/watch?v=-wUrJwVGgLM
Premiera: 25 Grudnia 2007r.
Gatunek: Przygodowy/komedia
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Lew w Wenezueli?
(dodano: 04 Sep 2007, 18:46)

Ryk nieznanego kotowatego przeraził mieszkańców górzystych przedmieść Caracas. Tak przynajmniej twierdzą sami mieszkańcy, gdyż obecność jakiegoś kotowatego drapieżnika można potwierdzić tylko po szczątkach i padlinach małych zwierzątek, włączając w to na wpół zjedzonego pancernika.

[url=http://kryptozoologia.pl/artykul.php?id=463]Czytaj więcej[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] 47 Święto Wielkiej Stopy
(dodano: 04 Sep 2007, 17:59)

Właśnie odbyła się 47-dma impreza w Willow Creek zwana "Bigfoot Days". Zbierają się na niej zarówno ci, którzy Bigfoota rzekomo widzieli i sceptycy. W tym roku pofatygował się tam reporter ze stacji TV Salt Lake City dla udokumentowania opowieści świadków i ludzi małej wiary.

[url=http://kryptozoologia.pl/artykul.php?id=464]Czytaj więcej[/url]
Komentarze | Napisz komentarz