KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
[NEWS] Nieznany gatunek rekina
(dodano: 09 Sep 2007, 13:46)

KryptoZooW czwartek, 6-tego września tego roku, w Keahole Point na Wybrzeżu Kona znaleziono niezidentyfikowany gatunek rekina.
"Ten egzemplarz został znaleziony w 55-calowym wlocie naszego głębokomorskiego systemu wodnego, który w najgłębszych miejscach sięga ok. 900 metrów." - powiedział Jan War, menedżer Natural Energy Laboratory of Hawaii Authority.
Co ciekawe, pompa ssąca zaprojektowana aby ratować zwierzęta, które przypadkowo wpadły do wody, wydobyła przez ostatnie dwa miesiące dużo więcej dziwnych, niezidentyfikowanych zwierząt, które z niewiadomych powodów znalazły się w jej zasięgu, zamiast przebywać w najgłębszych partiach tych wód. 

[url=https://www.kryptozoologia.pl/artykul.php?id=466]Czytaj więcej[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Większy niż Gigantopitek?
(dodano: 07 Sep 2007, 19:04)

KryptoZooNaukowcy z Uniwersytetu Ankary, Uniwersytetu Yüzüncüyil i Departamentu Antropologii znaleźli w Corakyerler (Turcja) skamielinę nowego gatunku małpy z genusu Ouranopithecus, datowaną na pochodzenie z późnego Miocenu. Gatunek ten porównano z innymi przedstawicielami rodzajów Orrorin, Sahelanthropus, Ardipithecus, i Australopithecus. Badania wykazały paralelizm ewolucyjny z Australopithecusem, jednak jest większy niż każdy znany do tej pory gatunek wielkiej małpy z okresu Miocenu.

Źródło: [url=http://www.jstage.jst.go.jp/article/ase/115/2/153/_pdf]Wielka małpa z Turcji, z późnego Miocenu (ang., pdf)[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] "Powrót dzięcioła"
(dodano: 06 Sep 2007, 23:22)

KryptoZooGatunek dzięcioła nie widziany od 1944 roku powraca. Odkrył go na nowo prof. Geoffrey Hill w rejonach rzeki Choctawhatchee na Florydzie. Jak narazie profesor posiada 3 dowody na potwierdzenie istnienia tego ptaka: audio, video i fotografie. Dźwięki zostały nagrane już w styczniu tego roku. Dopiero niedawno prof. Hill i jego koledzy zrobili zdjęcia i film przedstawiające tego ptaka. Hill powiedział jednak, że te materiały są zbyt słabej jakości, aby przedstawić je światu i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapewnia jednak, że nie poprzestanie na tych działaniach i będzie sie starał zrobić na tyle dobre zdjęcia lub filmy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak zwykle przy takich okazjach pozdrawiamy ludzi twierdzących, że wilk workowaty i parę innych zwierząt na pewno wymarło ;)
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Film: Water Horse: Legend of the Deep
(dodano: 05 Sep 2007, 19:15)

KryptoZoo
Cóż, były już filmy o mothmanie i kilku innych kryptydach - przyszedł czas na film przygodowy o Nessie. Opowiada on o chłopcu, który pewnego dnia znajduje dziwne jajo. Niedługo potem wykluwa się z niego stworzenie, które nazywa "wodnym koniem". Karmi je i przetrzymuje w piwnicy w tajemnicy przed rodzicami, jednak wkrótce "wodny koń" staje się zbyt duży i chłopiec wypuszcza go do jeziora (Loch Ness). Film lepiej potraktować jak proste i nieskomplikowane fabularnie kino familijne. Na odwzorowanie historii Nessie nie ma co liczyć...

Trailer: http://youtube.com/watch?v=-wUrJwVGgLM
Premiera: 25 Grudnia 2007r.
Gatunek: Przygodowy/komedia
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Lew w Wenezueli?
(dodano: 04 Sep 2007, 18:46)

Ryk nieznanego kotowatego przeraził mieszkańców górzystych przedmieść Caracas. Tak przynajmniej twierdzą sami mieszkańcy, gdyż obecność jakiegoś kotowatego drapieżnika można potwierdzić tylko po szczątkach i padlinach małych zwierzątek, włączając w to na wpół zjedzonego pancernika.

[url=http://kryptozoologia.pl/artykul.php?id=463]Czytaj więcej[/url]
Komentarze | Napisz komentarz