KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
[NEWS] 47 Święto Wielkiej Stopy
(dodano: 04 Sep 2007, 17:59)

Właśnie odbyła się 47-dma impreza w Willow Creek zwana "Bigfoot Days". Zbierają się na niej zarówno ci, którzy Bigfoota rzekomo widzieli i sceptycy. W tym roku pofatygował się tam reporter ze stacji TV Salt Lake City dla udokumentowania opowieści świadków i ludzi małej wiary.

[url=http://kryptozoologia.pl/artykul.php?id=464]Czytaj więcej[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Chupacabra z Cuero"
(dodano: 04 Sep 2007, 17:06)

Dwa miesiące temu pojawiła się informacja o niezidentyfikowanym stworzeniu potrąconym przez samochód na Buenger Road 183 na południe od Cuero, na terenie należacym do Phylis Canion. Twierdzi ona, że owe stworzenie nękało jej gospodarstwo przez kilka lat zabijając łącznie jej 26 kurcząt. Teraz dostępne są zdjęcia owego stworzenia.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Rocznica śmierci Steve'a Irwina
(dodano: 04 Sep 2007, 17:12)

KryptoZooRówno rok temu zginął jeden z najznamienitszych herpetologów, przyrodników i działaczy na rzecz ochrony środowiska - Steve Irwin. Jak zapewne każdy pamięta, został zabity w czasie kręcenia filmu gdy przepływał zbyt blisko ogończy, która ukłuła go prosto w serce powodując jego natychmiastową śmierć. Interesował się także kryptozoologią - uczestniczył w audycji radiowej na temat Yowie i wilka workowatego. Przekonywał, że są jeszcze trudne do całkowitej eksploracji tereny, na których małe grupy tych psowatych mogły przetrwać. Nie zapomnijmy o nim w czasie dyskusji na temat australijskich kryptyd, gadów czy innych zwierząt. Nie zapomnijmy o nim nigdy.
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] VII Europejskie Sympozjum Kryptozoologiczne
(dodano: 04 Sep 2007, 17:02)

W dniach od 3 do 4 listopada 2007 w Engreux w południowej Belgii odbędzie się VII Europejskie Sympozjum Kryptozoologiczne. Temat sympozjum to "Nieznane zwierzęta, nowe odkrycia i różnorodność biologiczna". Wśród wykładowców znajdą się:
Prof. Franco Tassi (Center of Appennins Studies, współtwórca Abruzzo National Park – Włochy)
Dr. Enrico Migliaccio (BRAMEA - Museo di Scienze Naturali ed Ambientali di Mentana – Włochy)
Lorenzo Rossi (Groupo Criptozoologia – Włochy)
Yvette Deloison (CNRS - Paris (Francja))
Marcus Matthews (poszukiwacz Brytyjskich Wielkich Kotów [Alien Big Cats] - Anglia)

Jeśli ktoś się wybiera na to sympozjum, prosimy o kontakt ;-)
Komentarze | Napisz komentarz