KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Bigfoot w kinie: "Monster in the Woods"
(dodano: 04 Jan 2008, 19:48)Mieliśmy już Nessie jako zekranizowaną w filmie "Water Horse: Legend of the Deep", teraz czas na poczciwego Bigfoota zwanego Sasquatchem. Pojawiły się pierwsze wieści na temat filmu "Monster in the Woods" ("Potwór w Lasach"). Opowiada on historię Wielkiej Stopy (a jakże by inaczej...) dziejącą się w USA, w stanie Maine. Nie będzie to jednak kino familijne jak "Water Horse" ani "biograficzny" jak "Braterstwo Wilków", tylko raczej tani, budżetowy film akcji w stylu niedawno wyprodukowanego "Blood Monkey" ("Kwrawa Małpa") przedstawiający Sasquatcha jako kolejną maszynę do mordowania przysłowiowych "kurcząt we wsi i ewentualnie ludzi"... 

Oficjalny trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9enpvh0krnw
Strona filmu: [url=http://emptyhouse.sabatos.net/m-index.php]EmptyHouseFilm[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Polskie kryptydy
(dodano: 04 Jan 2008, 16:36)Na pewno większość z nas zna relacje o chupacabrze z Portoryko, Yeti z Himalajów, Sasquatchu z Ameryki Północnej czy o szwajcarskim Tatzelwurmie. Wielu często zadaje sobie również pytanie - a czy w Polsce także żyją bądź żyły jakieś kryptydy? Odpowiedź brzmi: TAK!

Czytaj więcej o polskich kryptydach
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kryptozoologiczne podsumowanie roku 2007
(dodano: 01 Jan 2008, 18:22)Mamy już nowy 2008 rok, więc wypada jakoś podsumować poprzedni rok, z kryptozoologicznego i ciut zoologicznego punktu widzenia. Nawiasem mówiąc, muszę przyznać, że rok 2007 był bardziej uboższy w wydarzenia ze świata kryptozoologii, niż w porównaniu choćby z 2006 rokiem. Ale to jest moje zdanie na ten temat, a wiem że inni uważają, że ten rok bije na głowę inne lata pod względów ilości „kryptozoologicznych newsów”. Nie ma tym razem żadnych ciekawszych newsów z Yowiem, Champem, czy też z Thunderbirdem, ale za to w tym podsumowaniu będzie gościł min. Kumbway i „Mangy”.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Pterodaktyl" spowodował wypadek
(dodano: 29 Dec 2007, 17:36)W czwartek 27 grudnia około godziny 11:30 w mieście Wenatchee miał miejsce dość nietypowy wypadek. 29-letni mężczyzna jadąc samochodem wpadł na lampę uliczną. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie bezpośrednia przyczyna wypadku - gdy policja spytała go co spowodowało kraksę, odpowiedział tylko: "pterodaktyl". Nie wiadomo jednak czy chodziło mu dokładnie o pterodaktyla, pteranodona czy o pterozaura.
Mężczyzna został zabrany do Centralnego Szpitala Waszyngtońskiego. 

[url=http://www.heraldnet.com/article/20071229/NEWS02/290431530]HeraldNet[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Aktualizacja galerii 28.12.07
(dodano: 28 Dec 2007, 18:43)

KryptoZooDziś zrobiłem OGROMNĄ aktualizację [url=https://www.kryptozoologia.pl/galeria/index.php]kryptogalerii[/url] - doszło około 120 nowych zdjęć, w tym głównie zwierzęta o nietypowym ubarwieniu, czyli albinotyczne i melanistyczne (można je obejrzeć >[url=https://www.kryptozoologia.pl/galeria/categories.php?cat_id=31]tutaj[/url]<) i trochę obrazów i zdjęć w pozostałych działach (kryptydach lądowych i wodnych). Warto o tym wspomnieć właśnie tutaj na Stronie Głównej, gdyż 120 nowych zdjęć to niemal 1/3 całej galerii przed aktualizacją. Teraz mamy ich aż 556 i oczywiście przewiduję dalsze update'y. Zdjęcia, które możecie oglądać w newsach i wiadomościach "Z ostatniej chwili" są aktualizowane na bieżąco.

Wszelakie błędy, nieścisłości, propozycje lub życzenia co do galerii można zgłaszać >[url=/forum/smf/index.php?action=profile;u=112]do mnie[/url]<.

Miłego oglądania!
Komentarze | Napisz komentarz