Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
profesjonalne pozycjonowanie stron | kocioł gazowy vaillant

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


"Pterodaktyl" spowodował wypadek
(dodano: 29 Dec 2007, 17:36)

Kryptozoologia


W czwartek 27 grudnia około godziny 11:30 w mieście Wenatchee miał miejsce dość nietypowy wypadek. 29-letni mężczyzna jadąc samochodem wpadł na lampę uliczną. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie bezpośrednia przyczyna wypadku - gdy policja spytała go co spowodowało kraksę, odpowiedział tylko: "pterodaktyl". Nie wiadomo jednak czy chodziło mu dokładnie o pterodaktyla, pteranodona czy o pterozaura.
Mężczyzna został zabrany do Centralnego Szpitala Waszyngtońskiego. 

[url=http://www.heraldnet.com/article/20071229/NEWS02/290431530]HeraldNet[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Aktualizacja galerii 28.12.07
(dodano: 28 Dec 2007, 18:43)

KryptoZooDziś zrobiłem OGROMNĄ aktualizację [url=https://www.kryptozoologia.pl/galeria/index.php]kryptogalerii[/url] - doszło około 120 nowych zdjęć, w tym głównie zwierzęta o nietypowym ubarwieniu, czyli albinotyczne i melanistyczne (można je obejrzeć >[url=https://www.kryptozoologia.pl/galeria/categories.php?cat_id=31]tutaj[/url]<) i trochę obrazów i zdjęć w pozostałych działach (kryptydach lądowych i wodnych). Warto o tym wspomnieć właśnie tutaj na Stronie Głównej, gdyż 120 nowych zdjęć to niemal 1/3 całej galerii przed aktualizacją. Teraz mamy ich aż 556 i oczywiście przewiduję dalsze update'y. Zdjęcia, które możecie oglądać w newsach i wiadomościach "Z ostatniej chwili" są aktualizowane na bieżąco.

Wszelakie błędy, nieścisłości, propozycje lub życzenia co do galerii można zgłaszać >[url=/forum/smf/index.php?action=profile;u=112]do mnie[/url]<.

Miłego oglądania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Najmniejszy nietoperz świata
(dodano: 25 Dec 2007, 15:41)

Kryptozoologia


Na prowincji Wang Takian (Tajlandia) odkryto obecność najmniejszych znanych obecnie nietoperzy. Paitoon Tronglim, 35-letni obywatel miasta, poinformował wczoraj reporterów TNA (Thai News Agency) o grupie nieznanych mu do tej pory małych, pomarańczowych nietoperzach. Długość ich ciała nie przekraczała długości ludzkiego kciuka, a rozpiętość skrzydeł była nie większa niż 20 centymetrów. Panu Tronglimowi udało się złapać parkę tych niezwykłych zwierząt gdy próbowały skryć się w zwiniętym liściu bananowca.
Bumblebee Bat ("Nietoperz trzmielowy") jest najmniejszym znanym gatunkiem nietoperza. Mają 30-40mm długości i ważą ok. 2 gramy.

[url=http://enews.mcot.net/view.php?id=1977]MCOT English News[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Pamá-yawá: tygrys tapirzy - wielki szary kot
(dodano: 21 Dec 2007, 15:36)

Afryka wokół jeziora Tanganica ma swojego szarego kota olbrzyma - mngwę wielkości osła, straszną nundę rozszarpującą w mgnieniu oka. Ameryka Południowa chowa być może jeszcze większego ssaka z tej rodziny. Relacje miejscowych są skąpe, więc i samo zwierzę musi być rzadkie. Można o nim powiedzieć, że jest na pewno endemitem i największym z autochtonicznych drapieżników Amazonii, być może przerasta nie tylko jaguara, tygrysa pręgowanego, lecz i onça-canguçu. Tym kotem jest tygrys tapirzy, zwany przez miejscowych Indian leśnych Pamá-yawá. Jest to podobno wielki, jednolicie ubarwiony szary kot o wzroście 1.30 cm i długości 2 metrów. Żaden z białych nigdy nie widział tego zwierzęcia, jeśli nawet relacje miejscowych Indios Bravos są mgliste to można rzec, że zwierzę jest ekologicznie wyspecjalizowane i dobrze ukryte w ciemnych lasach.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk