KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Ryba lubiąca ludzkie zwłoki
(dodano: 14 Oct 2008, 01:46)


W indyjsko-nepalskiej rzece Great Kali złapano ogromną rybę, która według miejscowych była do tej pory niezidentyfikowanym potworem pożerającym ludzkie zwłoki. Częściowo spalone ciała po pogrzebie wedle tradycji wrzucało się do wody. Przypadek ten został zbadany przez biologa Jeremy'ego Wade'a do programu dokumentalnego.

Ryba ta w rzeczywistości nie jest żadnym "zmutowanym stworem", ja pisze dziennik The Sun, a dość wyrośniętym przedstawicielem gatunku Bagarius yarrelli, potocznie zwanym goonch.

{foto w pełnym rozmiarze} Źródło: The Sun
Komentarze | Napisz komentarz
 

Champ nadal nieuchwytny
(dodano: 01 Oct 2008, 20:07)

Wydaje się, że Champ, potwór z jeziora Champlain, wiedzie życie pustelnika... albowiem letnia ekspedycja Champ Expedition 2008, mimo dużej ilości uczestników i zaawansowanego sprzętu badawczego, prócz kilku śladów nie nalazła nic. Planowana jest jednak kolejna ekspedycja, która ma się odbyć latem 2009 roku.

"Podczas Champ Expedition 2008 nauczyliśmy się pewnych ważnych rzeczy - jak na przykład upewnić się, że posiadamy zapasowy sprzęt na wypadek problemów z kamerami i telefonami", mówi organizatorka wyprawy, Ruby Anderson. "Wybraliśmy rejon Button Bay, ponieważ było tu kilka obserwacji Champa. Nasza obserwacja Champa w 2007 roku również miała miejsce w Button Bay. Wszystkie dowody wydają się wskazywać na to, że w rejonie Button Bay może mieszkać cała rodzina Champów".

Opracował: Ivellios
Na podstawie: Unexplained-Mysteries.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kolejne niezidentyfikowane zwierzę znalezione u wybrzeży USA
(dodano: 30 Sep 2008, 14:50)Wszyscy pamiętamy sprawę słynnego "Potwora z Montauk". W ostatnią niedzielę morze wyrzuciło na brzeg zwłoki kolejnego zwierzęcia. Tym razem ciało znaleziono na plaży parku Ocean Beach w New London w amerykańskim stanie Connecticut.

Zwłoki zwierzęcia odnalazła podczas wycieczki rodzina Clapsadle'ów. Tom Clapsadle stwierdził, że zwłoki nie wydzielały żadnego zapachu. Okoliczni rybacy nie wykazują specjalnego zainteresowania zwłokami. Pracownicy parku Ocean Beach spekulują, że ciało może należeć do żółwia morskiego, psa, kota lub szopa.

Niezidentyfikowane zwierzę


Maggie Jones, dyrektorka Denison Pequotsepos Nature Center w Mystic, powiedziała w niedzielę wieczorem po zbadaniu zwłok, że wiele wskazuje na to, że jest to ciało szopa. "Jestem tego pewna. Szczęka przypomina szczękę szopa, charakterystyczna jest również czaszka".

Opracował: Ivellios
Źródło: TheDay.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Helicoprion
(dodano: 25 Sep 2008, 20:38)Uważasz, że dziobak, gwiazdonos czy chrząszcz goliat to wybryki natury? No to popatrz na to.

Rekiny to drapieżniki znane ze swojego szczególnego systemu uzębienia. Jeśli jeden odpadnie "w czasie użytkowania" uruchamia się serwis gwarancyjny i na jego miejsce wyrasta nowy. Helicoprion jest właśnie jedną z takich machin do zabijania na dożywotniej gwarancji - z tym, że pływał po naszym globie w czasie Karbonu, ok. 280 milionów lat temu, a wymarł jakieś 225 mln lat temu w Triasie.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Potwór" z Connecticut Lake
(dodano: 16 Sep 2008, 23:49)


Autorką zdjęć "potwora" jest Barbara Blanchfield, która robiąc ostatnio zdjęcia w rezerwacie Connecticut zauważyła coś "dziwnego" w wodzie. Efekty tego "zauważania" macie w dwóch filmikach poniżej. Fotografie przekazała m.in. Metropolitan District Commission, organizacji zajmującej się badaniem i uzdatnianiem wody w danym rejonie. Podobno wysłali już ludzi w celu zbadania tego, co się czai odmętach... Komentarze | Napisz komentarz