Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Hurtownie Materiałów Odzieżowych | biustonosze damskie półusztywniane | nissan używane

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Piekielna małpa Loysa
(dodano: 04 Feb 2008, 20:08)

Kryptozoologia

Przedziwna małpa Loysa


Zdawało się wam zapewne wiele razy, że niezwykła mała Loysa jest jedynym stworzeniem, którego zdjęcie nie wygląda na fake. Począwszy od samego autora tego prześmiewczego zdjęcia, poprzez wybitnych naukowców - Montandona, Sandersona, Heuvelmansa, Colemana czy Shukera skończywszy na internecie światowym coś zaprząta głowę badaczy. Wszędzie przypomina się zdjęcie pewnej małpy, i to nie byle jakiej, bo bezogonowej małpy człekokształtnej, której nie powinno tam być. I w rzeczywistości nie ma. Wydaje mi się, że jedna z małp "zielonego piekła" jak je ochrzcił Heuvelmans jest najprawdopodobniej członkiem grupy czepiaków. Czas rozwikłać skandal wokół fałszywego małpoluda.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kumbway -
(dodano: 03 Feb 2008, 20:25)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Rhynchocyon udzungwensis - nowy gatunek ryjoskoczka
(dodano: 01 Feb 2008, 10:37)

Kryptozoologia

Jak podaje AFP grupa naukowców, w tym włoski zoolog Francesco Rovero odkryli nawiększy gatunek współczesnego krewnego słoni z rodziny ryjoskoczków: Zwierze nazwano Rhynchocyon udzungwensis, i jest to pierwsze odkrycie takiego ssaka od 126 lat. Zwierze to odkryto w zagubionych lasach Tanzanii, w lesistych górach zwanych Udzungwa (stąd pochodzi nazwa gatunku). W tym miejscu odkryto m.in w ostatnich latach kuropatwy nieznanego gatunku i małpę kepunji - krewną pawianów.


Przypisy:
http://www.rp.pl/artykul/88763.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rhynchocyon_udzungwensis
http://news.nationalgeographic.com/news ... shrew.html
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/giant-sengi/
Komentarze | Napisz komentarz
 

Yara-ma-yha-who - wyrak z Australii
(dodano: 30 Jan 2008, 15:09)

Najbardziej przerażającym z legendarnych stworzeń australijskich jest mały bezzębny człowieczek wampir, który rzuca się na przechodzące stworzenia, atakuje dzieci i wysysa z nich krew. Ta makabryczna istota, żaba-człowiek pojawia się w folklorze aborygenów. Ma przyssawki na palcach, nieproporcjonalnie duża głowę i czerwone futro.

Heuvelmans porównuje Yara-ma-yha-who do wyraka upiora, jednego z najbardziej przerażających ssaków naczelnych. Także dziś wydaje się że istota aborygenów jest zwierzęciem przynależącym do grupy "prymasów".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk