KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Pennsylvański Bigfoot
(dodano: 22 Oct 2007, 16:30)

KryptoZoo
16 Września tego roku w północno-zachodniej Pennsylvanii R. Jacobs zainstalował na drzewach aparaty, które robiły zdjęcia automatycznie gdy w ich polu widzenia coś się poruszało. Na ziemi porozstawiane zostały kostki mineralne i wabik zapachowy na jelenie. Jacobs nie miał zamiaru uzyskać zdjęć Wielkiej Stopy, zrobił to, ponieważ miał nadzieję na zdjęcia jeleni, które przemierzałyby ten szlak.

Na pierwszym zdjęciu widać dwa niedźwiadki, na następnych miśków już brak, natomiast pojawia się małpo-podobne zwierzę. Na trzecim widać jak stworzenie wącha ziemię w miejscu, gdzie zostawiono przynętę na łosie. 

Ze względu na prawa autorskie fotki dostępne są tylko na >>[url=http://www.bfro.net/avevid/jacobs/jacobs_photos.asp]stronie BFRO[/url]<<. Zwierzę to jest oficjalnie nazywane Stworzeniem Jacobsa ("Jacob's Creature").
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] 40 Rocznica Wielkiej Stopy
(dodano: 20 Oct 2007, 00:25)20 Października 1967 – dzień nagrania, ośmielę się powiedzieć, najsławniejszego filmu z kryptydą w roli głównej – a konkretnie z Wielką Stopą. Nie bez powodu piszę tego newsa właśnie dziś, tuż po północy. Z okazji "40 rocznicy Wielkiej Stopy" życzę czytelnikom wszystkiego najlepszego : )

Obejrzyj raz jeszcze – może tym razem zauważysz coś szczególnego, co przesądzi o autentyczności filmu?
Wersja online: (wersja kolorowa) http://youtube.com/watch?v=a95uEYlqA4o
Wersja do ściągnięcia w Gifie: (wersja monochromatyczna) http://chupas.diinoweb.com/files/BF_patterson.gif
(aby obejrzeć klatka po klatce, otwórz programem [url=http://www.instalki.pl/programy/download/edycja_grafiki/Gif_Movie_Gear.php]Gif Movie Gear[/url])
Komentarze | Napisz komentarz
 

Karłowaty manat i nowe gatunki ssaków z Amazonii
(dodano: 18 Oct 2007, 12:39)

Jak podaje strona Marca van Roosmalena odkryto nowy gatunek karłowatego manata: Trichechus bernhardii. Mark van Roosmalen opisał również odkryty w 2004 roku gatunek wilelkiej pekari, która to obecnie nosi miano Pecari maximus. Pojawiła się również lista nowo odkrytych gatunków z amazońskich lasów oraz grupka kilku zwierząt czekających na odkrycie. Wśród nich jest między innymi jakiś karłowaty tapir oraz niezwykły białogardły czarny jaguar z rodzaju Panthera, kilka gatunków małp szerokonosych z rodzaju Ateles i pokrewnych. Zwierzeta te ciągle czekają na odkrycie i opisanie.


Prawdopodobnie czaszka nowego gatunku pantery - Panthera sp. nov. (nie będącego bynajmniej formą melanistyczną)- onça-canguçú


[url=http://www.marcvanroosmalen.org/dwarfmanatee.htm/dokument]Czytaj więcej na marcvanroosmalen.org[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Tygrys południowo-chiński ciągle żywy
(dodano: 13 Oct 2007, 16:21)

KryptoZoo

Okazuje się, że Panthera tigris amoyensis (pot. Południowo-chiński tygrys), podgatunek tygrysa, nie wymarł całkowicie. 3 października tego roku, Zhou Zhenglong, farmer z Chrabstwa Zhenping (Prowincja Shaanxi), zauważył w górach jednego z przedstawicieli tego podgatunku. Ponadto udało mu się wykonać 40 zdjęć i krótki film. 11 października eksperci z Shaanxi Forestry Department potwierdzili, że zdjęcia przedstawiają właśnie tygrysa południowo-chińskiego. Warto wspomnieć, że tygrys ten nie był widziany w Shaanxi od 1964 roku.

Jak zwykle przy takich okazjach pozdrawiamy ludzi twierdzących, że wilk workowaty i kilka innych zwierząt wymarło.

Źródło: [url=http://www.chinadaily.com.cn/china/2007-10/12/content_6171270.htm]China Daily[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kobieta lasu i Nguoi Rung
(dodano: 06 Oct 2007, 19:37)

Kobieta, która żyła w dżungli przez 18 lat, uciekła z powrotem do lasu po dziesięciu miesiącach od momentu jej znalezienia.
Ro Cham H'pnhieng (27 lat) została złapana w styczniu tego roku, gdy próbowała ukraść jedzenie jednemu z mieszkańców Kambodżańskiej wioski. Nie potrafiła mówić nic, oprócz trzech wyrazów znanych z dzieciństwa (mama, tata, ból brzucha) - zidentyfikowano ją jedynie po bliźnie z dzieciństwa.
"Najbardziej obawiamy się, że wróciła z powrotem do dżungli" - mówi jej matka.
Pan Lou, lokalny policjant w Rattanakiri (płn. Kambodża), mówi, że próbowała już uciekać kilka razy, ale zawsze udawało się ją powstrzymać.
Kilku świadków twierdzi, że podczas schwytania jej na początku tego roku, widzieli ją w towarzystwie nagiego małpo-podobnego mężczyzny, który zdążył uciec. Możliwe, że tą istotą jest [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Nguoi_Rung]Nguoi Rung[/url] ("człowiek lasu") z Wietnamskich puszczy.

Ian MacKinnon z [url=http://www.guardian.co.uk/international/story/0,,1994805,00.html]Guardian[/url] pisze o "intrygujących raportach o spotkaniach z tajemniczym nagim mężczyzną, który jest widywany razem z podobną do niego kobietą, jednak oboje uciekają od świadków podczas tych przypadkowych spotkań". Przypuszczalnie Ro Cham wróciła właśnie do niego i reszty "leśnych ludzi".

Źródło:
[url=http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/worldnews.html?in_article_id=429884&in_page_id=1811]Daily Mail[/url]
[url=http://www.guardian.co.uk/international/story/0,,1994805,00.html]Guardian[/url]
Komentarze | Napisz komentarz