Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
urządzenia sygnalizacyjne

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Karłowaty manat i nowe gatunki ssaków z Amazonii
(dodano: 18 Oct 2007, 12:39)

Jak podaje strona Marca van Roosmalena odkryto nowy gatunek karłowatego manata: Trichechus bernhardii. Mark van Roosmalen opisał również odkryty w 2004 roku gatunek wilelkiej pekari, która to obecnie nosi miano Pecari maximus. Pojawiła się również lista nowo odkrytych gatunków z amazońskich lasów oraz grupka kilku zwierząt czekających na odkrycie. Wśród nich jest między innymi jakiś karłowaty tapir oraz niezwykły białogardły czarny jaguar z rodzaju Panthera, kilka gatunków małp szerokonosych z rodzaju Ateles i pokrewnych. Zwierzeta te ciągle czekają na odkrycie i opisanie.

Kryptozoologia
Prawdopodobnie czaszka nowego gatunku pantery - Panthera sp. nov. (nie będącego bynajmniej formą melanistyczną)- onça-canguçú


[url=http://www.marcvanroosmalen.org/dwarfmanatee.htm/dokument]Czytaj więcej na marcvanroosmalen.org[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Tygrys południowo-chiński ciągle żywy
(dodano: 13 Oct 2007, 16:21)

KryptoZoo

Okazuje się, że Panthera tigris amoyensis (pot. Południowo-chiński tygrys), podgatunek tygrysa, nie wymarł całkowicie. 3 października tego roku, Zhou Zhenglong, farmer z Chrabstwa Zhenping (Prowincja Shaanxi), zauważył w górach jednego z przedstawicieli tego podgatunku. Ponadto udało mu się wykonać 40 zdjęć i krótki film. 11 października eksperci z Shaanxi Forestry Department potwierdzili, że zdjęcia przedstawiają właśnie tygrysa południowo-chińskiego. Warto wspomnieć, że tygrys ten nie był widziany w Shaanxi od 1964 roku.

Jak zwykle przy takich okazjach pozdrawiamy ludzi twierdzących, że wilk workowaty i kilka innych zwierząt wymarło.

Źródło: [url=http://www.chinadaily.com.cn/china/2007-10/12/content_6171270.htm]China Daily[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kobieta lasu i Nguoi Rung
(dodano: 06 Oct 2007, 19:37)

Kobieta, która żyła w dżungli przez 18 lat, uciekła z powrotem do lasu po dziesięciu miesiącach od momentu jej znalezienia.
Ro Cham H'pnhieng (27 lat) została złapana w styczniu tego roku, gdy próbowała ukraść jedzenie jednemu z mieszkańców Kambodżańskiej wioski. Nie potrafiła mówić nic, oprócz trzech wyrazów znanych z dzieciństwa (mama, tata, ból brzucha) - zidentyfikowano ją jedynie po bliźnie z dzieciństwa.
"Najbardziej obawiamy się, że wróciła z powrotem do dżungli" - mówi jej matka.
Pan Lou, lokalny policjant w Rattanakiri (płn. Kambodża), mówi, że próbowała już uciekać kilka razy, ale zawsze udawało się ją powstrzymać.
Kilku świadków twierdzi, że podczas schwytania jej na początku tego roku, widzieli ją w towarzystwie nagiego małpo-podobnego mężczyzny, który zdążył uciec. Możliwe, że tą istotą jest [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Nguoi_Rung]Nguoi Rung[/url] ("człowiek lasu") z Wietnamskich puszczy.

Ian MacKinnon z [url=http://www.guardian.co.uk/international/story/0,,1994805,00.html]Guardian[/url] pisze o "intrygujących raportach o spotkaniach z tajemniczym nagim mężczyzną, który jest widywany razem z podobną do niego kobietą, jednak oboje uciekają od świadków podczas tych przypadkowych spotkań". Przypuszczalnie Ro Cham wróciła właśnie do niego i reszty "leśnych ludzi".

Źródło:
[url=http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/worldnews.html?in_article_id=429884&in_page_id=1811]Daily Mail[/url]
[url=http://www.guardian.co.uk/international/story/0,,1994805,00.html]Guardian[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Odkryto niesamowicie małą żabę
(dodano: 05 Oct 2007, 10:42)

Biolog S. D. Biju wraz ze swoimi kolegami z Uniwersytetu systematyki z Delhi mogą się poszczycić znalezieniem najmniejszego kręgowca Indii. Jest nim jedna z najmniejszych na świecie żab - gatunek o długości 1 centymetra. Wielgotne monsunowe lasy zachodnich tarasów indyjskich są miejscem zamieszkiwania nocnych żab, które podczas okresu monsunowego są odpowiedzialne za głośne rechoczenia pośród korzeni paproci. Zwierzęta te zaliczono do rodzaju Nyctibatrachus. A ich pełna nazwa naukowa brzmi Nyctibatrachus minimus. Naukowcy są pewni że wiele niepozanych gatuków z rzędu Anura zamieszkuje obszary wilgotne na Kubie, Borneo, w lasach Kongo i najbogatszego faunistycznie lasu ammazońskiej Selvy. 

Kryptozoologia


[url=http://64.233.183.104/search?q=cache:RmeC5d1dCSAJ:www.ias.ac.in/currsci/sep252007/854.pdf+Nyctibatrachus+minimus&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl/dokument]Research Communication[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk