Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
dzianina

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Nowa baza nagrań w KryptoZoo!
(dodano: 18 Sep 2009, 00:06)

Kryptozoologia


Dziś w KryptoZoo pojawiła się zupełnie nowa baza nagrań. Znajdziesz w niej zarówno nagrania dźwiękowe, jak również i filmy przedstawiające nieznane gatunki zwierząt. Filmy zapisane zostały w wysokiej jakości, aby zachować możliwie najwięcej szczegółów wyglądu zwierząt. Niewątpliwie naszych czytelników ucieszy możliwość pobierania nagrań z naszej bazy na dysk.

Zapraszamy do bazy nagrań i życzymy miłego oglądania oraz słuchania ;-)
Komentarze | Napisz komentarz
 

Orzeł Haasta naprawdę istniał
(dodano: 17 Sep 2009, 23:25)

Jak dowiodły badania, żyjący jeszcze do niedawna tylko w mitologii Maorysów ogromny ptak-ludojad naprawdę istniał. Naukowcy co prawda o istnieniu orła Haasta wiedzieli już od ponad stu lat, jego środowisko życia było jednak nieznane. Ostatnio przeprowadzone badanie wykazało jednak, że w okresie od 1 500 000 do 700 000 lat temu istniał ogromny ptak polujący na ptaki nielotne, a czasem równiez i na ludzkie dzieci. Więcej o wynikach badań przeprowadzonych przez nowozelandzkich naukowców przeczytasz na łamach serwisu Daily Mail Online
Komentarze | Napisz komentarz
 

Basajaun, pirenejski Bigfoot
(dodano: 12 Sep 2009, 15:08)

Kryptozoologia


Istnieją sporych rozmiarów stworzenia pokryte w całości sierścią, które z niezwykłą zwinnością przemierzają Pireneje, a czasami również niepirenejskie obszary, takie jak Zenouri w Kraju Basków czy jaskinie w Muskia i Mailuxe. Nazywane są one zwyczajowo "Basajaun" (w liczbie mnogiej "Basajaunak", forma żeńska "Basajere"), czyli władcy lasów.

Według dziennikarza Roberto Artetxaga, istnienie tych mitycznych stworzeń jest głęboko zakorzenione w tradycji baskijskiej, nazwa zaś jest bardzo sugestywna, ponieważ połączenie występujących w języku eskueriańskim słów "baso" (las, puszcza) i "jaun" (władca) daje Basajaun, czyli pana lasów i puszczy.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nierozpoznane endemiczne drapieżniki Sahary
(dodano: 06 Sep 2009, 14:39)

Czytaliście z pewnością artykuł pod tytułem "Nieznane wilki Afryki". Zagadek dotyczących drapieżników Sahary jest znacznie więcej.

Kryptozoologia
mistyczne góry Tibesti w północnym Czadzie


Otóż Sahara, największa z pustyń świata, ciągle nie jest poznana. Jak na razie nikt nie zdołał dojśc do jej głębi, a przecież ma to być kraina wartościowa tylko dla archeologa, egiptologa, geologa, a nie dla zoologa. wiele rejonów ogarniętych wojną, nie jest penetrowanych przez przyrodnika. Aby się o tym przekonać należałoby wzdłuż i wszerz przebyć tę niedostępną pustynię, gdzie każda droga przebyta przez człowieka zostanie zagarnięta przez piaski pustyń. Obszar o powierzchni ponad 9 mln. km 2 ogarnia swym zasięgiem całą północną Afrykę, a zajmuje w przybliżeniu obszar prawie taki jak Europa. Tam gdzieś na południu Algierii w górach Ahaggar, żyją ciągle nieznane drapieżniki.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk