KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
[NEWS] Kobieta lasu i Nguoi Rung
(dodano: 06 Oct 2007, 19:37)

Kobieta, która żyła w dżungli przez 18 lat, uciekła z powrotem do lasu po dziesięciu miesiącach od momentu jej znalezienia.
Ro Cham H'pnhieng (27 lat) została złapana w styczniu tego roku, gdy próbowała ukraść jedzenie jednemu z mieszkańców Kambodżańskiej wioski. Nie potrafiła mówić nic, oprócz trzech wyrazów znanych z dzieciństwa (mama, tata, ból brzucha) - zidentyfikowano ją jedynie po bliźnie z dzieciństwa.
"Najbardziej obawiamy się, że wróciła z powrotem do dżungli" - mówi jej matka.
Pan Lou, lokalny policjant w Rattanakiri (płn. Kambodża), mówi, że próbowała już uciekać kilka razy, ale zawsze udawało się ją powstrzymać.
Kilku świadków twierdzi, że podczas schwytania jej na początku tego roku, widzieli ją w towarzystwie nagiego małpo-podobnego mężczyzny, który zdążył uciec. Możliwe, że tą istotą jest [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Nguoi_Rung]Nguoi Rung[/url] ("człowiek lasu") z Wietnamskich puszczy.

Ian MacKinnon z [url=http://www.guardian.co.uk/international/story/0,,1994805,00.html]Guardian[/url] pisze o "intrygujących raportach o spotkaniach z tajemniczym nagim mężczyzną, który jest widywany razem z podobną do niego kobietą, jednak oboje uciekają od świadków podczas tych przypadkowych spotkań". Przypuszczalnie Ro Cham wróciła właśnie do niego i reszty "leśnych ludzi".

Źródło:
[url=http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/worldnews.html?in_article_id=429884&in_page_id=1811]Daily Mail[/url]
[url=http://www.guardian.co.uk/international/story/0,,1994805,00.html]Guardian[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Odkryto niesamowicie małą żabę
(dodano: 05 Oct 2007, 10:42)

Biolog S. D. Biju wraz ze swoimi kolegami z Uniwersytetu systematyki z Delhi mogą się poszczycić znalezieniem najmniejszego kręgowca Indii. Jest nim jedna z najmniejszych na świecie żab - gatunek o długości 1 centymetra. Wielgotne monsunowe lasy zachodnich tarasów indyjskich są miejscem zamieszkiwania nocnych żab, które podczas okresu monsunowego są odpowiedzialne za głośne rechoczenia pośród korzeni paproci. Zwierzęta te zaliczono do rodzaju Nyctibatrachus. A ich pełna nazwa naukowa brzmi Nyctibatrachus minimus. Naukowcy są pewni że wiele niepozanych gatuków z rzędu Anura zamieszkuje obszary wilgotne na Kubie, Borneo, w lasach Kongo i najbogatszego faunistycznie lasu ammazońskiej Selvy. [url=http://64.233.183.104/search?q=cache:RmeC5d1dCSAJ:www.ias.ac.in/currsci/sep252007/854.pdf+Nyctibatrachus+minimus&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl/dokument]Research Communication[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Zagubiony świat Wietnamu: 11 nowych gatunków
(dodano: 04 Oct 2007, 20:44)

Jedenaście nowych gatunków organizmów zostało odkrytych w Wietnamie w rejonie ‘Green Corridor’ - ujawniła WWF, w środę 26 września. 
Obszar prowincji Thua Thien Hue w centralnym Wietnamie jest miejscem ogromnej bioróżnorodności - żyje tu też wiele niepoznanych przez naukę organizmów żywych. Wśród nowo odkrytych rodzajów zwierzęcych jest gatunek węża,o długości 80 cm, o białych wargach, żyjący wokół strumieni i żywiący się głównie żabami. Oprócz niego odkryto dwa gatunki motyli i pięć gatunków storczyków.Trzy nowe orchidee są bezlistne i nie posiadają chlorofilu, zamieszkawszy w cieniu wielkich dwuskrzydli przystosowały się do ciemności mglistego lasu tropikalnego. Wszystkie te istoty są unikalnymi endemitami dla lasów w górach Annamskich, znajdujacych się na terytorium Wietnamu i Laosu. Jest to region w którym ostatnimi laty odkryto nowe gatunki dużych ssaków, w tym osławionego woła sao-la.


Po lewej: centralne pasmo gór Annamskich
Po prawej: nowy gatunek orchidei - Pchyllagathis melastomatacea


[url=http://www.panda.org/index.cfm?uNewsID=113941/dokument]raport WWF[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Monstrum z Montany powraca
(dodano: 04 Oct 2007, 20:58)

Za śmierć 12 owiec w Sierpniu tego roku w stanie Montana, są najprawdopodobniej odpowiedzialne zwierzęta, które były sprawcami ataków w 2005 i 2006 roku w McCone i Garfield Counties, kiedy to zgineło ponad 100 owiec. Sprawa została rozwiązana, a zabite zwierzęta okazały się tzw. domowymi wilkami. 22 sierpnia 2007 roku urzędnicy z USDA zabili dwa z trzech zwierząt, które charakteryzowały się niezwykłymi chechami morfologicznymi. Jedno z tych wilków cechowało się brązową barwą, inne były szare. Zwierzęta zostały zabite w okolicach miejscowości Jordan. Carolin Sime, koordynator  populacji wilka w Fish, Wildlife i Parks powiedziała że życie w niewielkich grupach pierwotnych jest niezwykłe dla prawdziwych wilków, dlatego zwierzęta mogą być mieszańcami Canis lupus z psami domowymi.[url=http://www.newwest.net/topic/article/montana_wolf_mystery_revived/C38/L38/dokument]Czytaj więcej[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wielka Stopa w Nowym Meksyku - film
(dodano: 29 Sep 2007, 23:55)

Lindsay Lemmon i Austin McGee, w czasie powrotu z wycieczki drogą I-40 w Nowym Meksyku, mimochodem nagrali przechadzającą się po wzgórzu owłosioną od stóp do głów postać. Austin skontaktował się z dwoma grupami ludzi specjalizujących się w sprawach związanych z Bigfootem - jedną z Atlanty, drugą z Texasu. "Chcieli przyjechać do mojego domu choćby zaraz. (...) Byli gotowi zrobić niemal wszystko, żeby tylko zobaczyć to nagranie" - mówi. P. Lemmon oświadczył, że film zostanie pokazany publicznie dopiero po wszystkich operacjach związanych z nadaniem praw autorskich. Obaj mężczyźni twierdzą, że nie widzieli rzekomego Bigfoota. Lemmon prowadził samochód, a McGee miał kamerę, która była bez przerwy włączona i ustawiona obiektywem na okno. Konkretne miejsce, w którym Sasquatch został nagrany nie jest im znane, ale jak powiedział p. Lemmon, może zostać łatwo określone z powodu drogowskazu i starego domu, który został uwieczniony na filmie.

Lokalny technik stwierdziłł, że "to może być koń. Jednak kiedy na to patrzysz, od razu przychodzi ci do głowy myśl o sławnym video Pattersona.


Klatka z filmu


Źródło: http://www.chattanoogan.com/articles/ar ... mgID=21522
Komentarze | Napisz komentarz