Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
http://formed.eu.pl

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Rau - ogromny dinozaur z Nowej Gwinei
(dodano: 08 Jun 2008, 02:43)

Kryptozoologia


Zabalsamowane głowy i smażone dzieci, pożerane przez ciężarne matki - to tylko drobne atrakcje Nowej Gwinei, jeśli porównać je ze spotkaniem prehistorycznego potwora z ery mezozoicznej. Takim właśnie potworem jest rzekomo zamieszkujący tamte tereny Rau. Jest to zwierzę o długiej szyi i rozszerzonym tułowiu, który przechodzi w długi ogon. Głowa Rau jest ozdobiona szerokim kołnierzem, kręgosłup zaś wielkimi trójkątnymi łuskami. Zwierzę ma około 12 metrów długości.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Jenny Haniver
(dodano: 01 Jun 2008, 12:09)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Wodny olbrzym na powierzchni
(dodano: 26 May 2008, 15:54)

Kryptozoologia


Wczorajszej nocy w południowych wodach Portland (stan Victoria, Australia) rybacy wyłowili kałamarnicę olbrzymią. Mierzy 6 metrów i waży 230 kg. Po złapaniu w sieci była jeszcze żywa, jednak zmarła najprawdopodobniej na skutek zmian ciśnienia po wyciągnięciu na powierzchnię. Wody, w których ją schwytano miały ok 500 metrów głębokości. Jest aktualnie trzymana w lodówce i zostanie wysłana do Muzeum Melbourne. Do końca tygodnia powinna już tam dotrzeć, a eksperci określą jej konkretny gatunek (wiadomo jedynie, że należy do genusu Architeuthis), wiek i dlaczego zmarła.

Reszta zdjęć (4) w }Kryptogalerii{
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nietypowe koty
(dodano: 25 May 2008, 14:17)

Kryptozoologia


Wielu interanutów dysputowało zarówno nad pochodzeniem, autentycznością zdjęcia powyżej, jak i nad gatunkiem zwierzęcia który na nim widnieje.  Fotografia pojawiła się najpierw 9 stycznia 2006 roku na stronie Associated Press (Amerykańska Agencja Prasowa). Właścicielką zarówno zwierzęcia, jak i autorką fotografii jest Traci Allen, mieszkanka Redmond w stanie Oregon. Stworzenie to jest po prostu kotem, który urodził się z rzadką wadą wrodzoną zwaną holoprozencefalią (łac. holoprosencephalia) i w konsekwencji także z cyklopią. Efektem holoprozencefalii jest malformacja przodomózgowia, występuje też często w połączeniu z małogłowiem i (jak w tym przypadku) z jednooczem (cyklopią). W przypadku cyklopii u ofiary wykształca się tylko jedno oko (na miejscu nosa) i brak narządu węchu (czasem występuje w niedorozwiniętej narośli nad okiem, jednak nie pełni swojej funkcji). Autentyczności zarówno kota, jak i zdjęć dowiódł regionalny fotograf AP - Tom Stathis - i weterynarze z US National Institute for Neurological Disorders and Stroke. Traci Allen nazwała kotka Cy (skrót od Cyclops). Urodził się on w nocy 28 Grudnia 2006 grudnia, ważył 43 gramy. Przez całą noc trwała przy kotku karmiąc go płynną mieszanką pożywienia przez strzykawkę. Następnego dnia zwierzę umarło. Zdjęcia dostarczyła dziennikarzom Associated Press.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk