KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Wyrzucony z Muzeum Historii Naturalnej za obserwację Nessie
(dodano: 29 May 2015, 23:43)

Loch Ness


W 1959 roku główny naukowiec Muzeum Historii Naturalnej, dr Denys Tucker (1921 - 2009), ujawnił że zaobserwował Potwora z Loch Ness - wywołując tym samym gniew swoich przełożonych, co w konsekwencji kosztowało go utratę pracy.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Czy Nessie został zainspirowany przez trzęsienia ziemi?
(dodano: 29 May 2015, 23:55)

Loch Ness


Czy katastrofy naturalne mogły zainspirować niektóre z wielkich potworów występujących w mitologii? Włoski geolog Luigi Piccardi uważa, że historie z całego świata, opowiadające o kryjówkach smoków i potworów, można przypisać do linii uskokowych i aktywności sejsmicznej. Piccardi uważa również, że trzęsienia ziemi mogły dać początek jednemu z wynalezionych stosunkowo niedawno demonów: Potworowi z Loch Ness.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Szukaj Nessie w Street View!
(dodano: 29 May 2015, 23:01)

Loch Ness


Zwolennicy istnienia Potwora z Loch Ness mają w ręku nowe narzędzie do śledzenia stworzenia. Firma Google w ramach usługi Street View udostępniła możliwość zwiedzania szkockiego jeziora Loch Ness.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wywiad radiowy z Wojciechem Bobilewiczem
(dodano: 09 May 2015, 00:16)

Radio Paranormalium


W najbliższą niedzielę 10 maja szykuje się prawdziwa gratka dla fascynatów kryptozoologii. Radio Paranormalium przeprowadzi tego dnia wywiad na żywo ze znanym podróżnikiem i badaczem, Wojciechem Bobilewiczem. Rozmowa będzie poświęcona między innymi kryptozoologii (z naciskiem na kryptydy widywane w kraju, do którego pan Wojciech się wybiera - Kamerun), ale również słynnej Czaszce Gwiezdnego Dziecka oraz rezultatom wcześniejszych podróży. Zachęcamy do słuchania!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mity i historie o pterozaurach
(dodano: 05 May 2015, 01:59)

Pterozaur


Istnieje wiele współczesnych obserwacji istot, które - sądząc po opisach świadków - przypominają pterozaury. Istnieją również intrygujące malowidła naskalne a nawet fotografie, które sugerują że ten gatunek zadziwiających latających potworów mógł przetrwać wymieranie, jeszcze niedawno szybować po niebiosach południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych i wciąż jeszcze istnieć w niewielkich ilościach w odległych częściach świata.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz