Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
TSW adwokat Piła

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Dwie interesujące publikacje internetowe
(dodano: 03 May 2010, 16:41)

W ostatnim czasie w Internecie pojawiły się dwie publikacje, które z pewnością zainteresują pasjonatów kryptozoologii. Pierwszy artykuł poświęcony jest pochodzącym z XIX wieku obserwacjom tajemniczych zwierząt morskich, budzących strach wśród marynarzy. Co najważniejsze, bynajmniej nie były to jakieś legendy, ale relacje podawane często przez całe załogi! Drugi artykuł koncentruje się natomiast na zwierzętach wodnych zamieszkujących jeziora na całym świecie. Wśród nich są takie mało znane kryptydy, jak potwór z kanadyjskiego jeziora Memphremagog czy zwierzę zamieszkujące jezioro Iliamna. Gorąco zachęcamy do lektury obu artykułów.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kolejne poszukiwania Bigfoota - tym razem w południowym Teksasie
(dodano: 03 May 2010, 15:20)

Jak podaje WOAI.com, lokalny serwis internetowy w San Antonio w stanie Texas w USA, były pracownik tamtejszego wydziału ds bezpieczeństwa, Troy Hudson, założył w Dallas grupę badawczą mającą na celu zbadanie sprawy obserwowanej w tym rejonie niezidentyfikowanej małpy człekokształtnej. W ostatnim czasie do lokalnych służb bezpieczeństwa napłynęła "cała masa" zgłoszeń o obserwacji Bigfoota, najwięcej z okolicy autostrady nr 151. Założona przez Hudsona grupa nosi nazwę "The Bigfoot Investigation Group".
Komentarze | Napisz komentarz
 

Jak ochronić obywateli przez potworem z Loch Ness?
(dodano: 03 May 2010, 15:35)

Dziś może to pytanie brzmi co najmniej zabawnie, jednak szkoccy policjanci traktowali tą kwestię zupełnie poważnie. Świadczą o tym ujawnione niedawno dokumenty, w których czytamy, że w latach trzydziestych policja szkocka wystosowała list do członków parlamentu brytyjskiego z prośbą o przeprowadzenie badań mających ostatecznie potwierdzić lub obalić istnienie potwora oraz opracowanie programu ochrony obywateli przed mającym im grozić niebezpieczeństwem. Sprawa była gorąca nawet wtedy, gdy okazało się, że większość obserwacji Nessie okazywało się być dziełem żartownisiów.
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Orientalne yeti" - co znaleźli myśliwi w Syczuanie?
(dodano: 08 Apr 2010, 11:52)

Daily Telegraph donosi o schwytaniu przez chińskich myśliwych bliżej niezidentyfikowanego zwierzęcia (do newsa jest dołączona fotografia). Zwierzak wygląda jak mieszanka niedźwiedzia, kota i kangura, nie posiada jednak sierści. Lokalna legenda mówi o człowieku przemieniającym się w małpoluda, stąd niezidentyfikowane zwierzę z miejsca ochrzczono mianem "orientalnego yeti". Zwierzę przejdzie wkrótce badania DNA, które mają ustalić jego przynależność gatunkową.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Obserwacje "zwierzęcia podobnego do kangura" w jednej z japońskich wiosek
(dodano: 13 Mar 2010, 00:31)

Mieszkańcy miasta Osaki w prefekturze Miyagi, ok 350 km na północ od Tokio, już od kilku lat donoszą o obserwacjach niezidentyfikowanego zwierzęcia "wyglądem przypominającego kangura". Sprawa nabrała jednak niedawno większego rozgłosu w związku z niepomiernym wzrostem ilości obserwacji zwierzęcia. Według świadków, zwierzę, mające ok 1,5 metra wzrostu, staje zwykle na poboczu drogi, po czym odskakuje i chowa się wśród roślinności. Do tej pory zwierzę zaobserwowano ponad 30 razy, w tym 3 razy od grudnia 2009 r. Zwierzę jest szczególnie dobrze widoczne zimą, gdy górzyste tereny prefektury Miyagi pokrywa śnieg. Czytaj więcej na Yahoo! News
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk