Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
Zwiększenie atrakcyjności przez feromony | bryczesy męskie | familie.pl/blog/index/blog/id/1639

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Kolejne nowe gatunki "Zaginionego Świata"
(dodano: 17 Dec 2007, 18:41)Dwa lata temu w Górach Foja zbadano nietknięty do tamtej pory obszar, co wiązało się z odkryciem dużej ilości nowych gatunków roślin i zwierząt. W tym roku badacze z Conservation International (CI) i Indonesia Institute of Science (LIPI)
znaleźli nowy gatunek pałankowatego z rodzaju Cercartetus i nowy gatunek ogromnego szczura z rodzaju Mallomys. Ponadto odkryto też obecność kilku mało znanych ptaków (Amblyornis flavifrons, Epimachus fastuosus, Parotia berlepschi, Melipotes carolae, Ptilinopus ornatus).
"To wspaniale wiedzieć, że jest miejsce na Ziemi tak odizolowane, że dzika natura rządzi się w nim sama" - mówi vice prezes CI Bruce Beehler. Rząd Indonezji zadeklarował przeznaczenie sporych sum pieniędzy na ścisłą ochronę obszaru.

Kryptozoologia

Ptilinopus ornatus - [size=70]Foto Bruce M Beehler[/size]


Kryptozoologia

Martua Sinaga trzymający nowey gatunek ogromnego szczura - [size=70]Foto Bruce M Beehler[/size]


Kryptozoologia

Prawdopodobnie nowy gatunek pałankowatego - [size=70]Foto Bruce M Beehler[/size]


Mongabay.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Bai Xiong
(dodano: 17 Dec 2007, 12:14)

Już przed 1960 rokiem w Chinach krążyły pogłoski o bai xiong pochodzącym z Shennongjia, z prowincji Hubei. Podobno w jednym z chińskich ogrodów zoologicznych pojawiły się okazy tego zwierzęcia. Właśnie z Shennongjii pochodzą ostatnie doniesienia o widywaniu dwóch yerenów - nieznanych hominidów chińskich, będących być może potomkami gigantopiteka. Jednak to nie yeren jest teraz w centrum uwagi, a nieznany, biały niedźwiedź znany ludności tubylczej.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kryptogaleria - aktualizacja
(dodano: 16 Dec 2007, 16:48)

Kryptozoologia


W kryptogalerii w sekcji "Hominidy" zrobiłem małą aktualizację - pojawiło się ~30 nowych plików, w tym zdjęcia śladów i różne wariacje (spowolnienia, zbliżenia itp.) Filmu Pattersona jako animacje w formacie gif. Zapraszam do oglądania i dyskusji na forum - nie bójcie się zakładać nowych tematów - bo jak nie wy, to kto? ;)

}Przejdź do galerii{
Komentarze | Napisz komentarz
 

Quang khem - jeleń Chinha
(dodano: 15 Dec 2007, 20:54)

Kryptozoologia

small sao-la


Pod koniec XX wieku świat obiegła naukowa nota. Lasy tropikalne płw. Indochińskiego kryły tajemnicze jelenie. Był wśród nich duży mundżak Muntiacus vuquangensis. Zwierzę to jest dotychczas największym spośród wszystkich opisanych zwierząt z tego rodzaju. Zostało odkryte w 1994 roku i opisane jako przedstawiciel mundżaków cztery lata później. Posiadamy niewiele informacji na temat innego mundżaka - Muntiacus putaoensis odkrytego w 1997 roku przez biologa Alan Rabinowitz w północnym Myanmarze (Birmie) a dwa lata później opisanego z próbek DNA. Jego dystrybucja i stan konserwacji są nieznane. Tymczasem obok słynnej prowincji Vu Quang, gdzie odkryto Sa-ola, w regionie Pu Mat żyje Quang khem, kolejny przedstawiciel nieznanych ssaczych grup jelenich.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk