Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
skup gier Warszawa

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Dobsegna
(dodano: 20 Nov 2007, 21:06)

Historia pewnej krytydy, która niszczy kolejne schematy. Czy możliwe było przejście ssaków łożyskowym prze linie Wallace'a?

Dobsegna jest nieznanym psowatym zamieszkującym odległe góry Nowej Gwinei. Jest zwierzęciem papuasów, którzy tak nazywają zwierzę podobne do psa. W 1990 roku w parku narodowym Gunung Lorentz (Irian Jaya) i gór Giluwe po indonezyjskiej stronie wyspy widziano dobsegnę. Kryptozoolodzy pokazali papuasom zdjęcia wilka tasmańskiego, ci zaś twierdzili że zwierzę przypomina dobsegnę. Czy jednak dobsegna rzeczywiście istnieje i czy jest torbaczem?

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowa stara Shunka
(dodano: 19 Nov 2007, 18:05)

Komentarze | Napisz komentarz
 

Wieści paleontologiczne
(dodano: 19 Nov 2007, 17:19)

Przedludzie

Żuchwa i zęby mające dziesięć milionów lat odkryte w Kenii przez japońskich naukowców reprezentują nowy gatunek. Jest to najprawdopodobniej ostatni wspólny przodek goryli, szympansów i ludzi. Nowy gatunek Nakalipithecus nakayamai jest kandydatem na przodka Ouranopithecus macedoniensis pochodzącego z Grecji. Inna budowa uzębienia cechuje greckiego człekokształtnego. Zwierzę to było zapewne mniej wyspecjalizowane w doborze pokarmu. Badania naukowców wskazują na to, że wspólni antenaci Homonoidea rozwinęli się tylko w Afryce. Drugim nowoopisanym gatunkiem jest etiopski przedgoryl Chororapithecus abyssinicus.

National Academy of Sciences on November 12, 2007.

[url=http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/nakali-ape//dokument]More[/url]

Kryptozoologia


Nowy gatunek zauropod

Dr Darren Naish, kryptozoolog i paleontolog wraz ze swoim podopiecznym Mike Taylorem opisali nowy gataunek dinozaura - Xenoposeidon proneneukos, należący do nowej rodziny zauropodów.

"To jest radykalnie nowy, wysoce rozbieżny okaz, reprezentujący prawdziwy nowy rodzaj anatomicznych cech i widocznie wskazując obecność dotychczas nieopisanej rodziny zauropodów. "
Darren Naish, 15 listopad, 2005. Tetrapod zoology.

Pierwszym, który zauważył niezwykły kręg był nie Naish, lecz student Taylor. Zauważył on pośród okazów znanych mu całkiem dziwnie wyglądający okaz grzbietowej części kręgosłupa. Jak się później okazało, był to nowy gatunek.


[url=http://scienceblogs.com/tetrapodzoology/2007/11/the_worlds_most_amazing_saurop.php#more/dokument]Tetrapod Zoology=scienceblog[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy gatunek żmii z Arunachal Pradesh
(dodano: 19 Nov 2007, 09:08)

Kryptozoologia


Telegraph, Calcutta, India, November 16, 2007.

Chad Arment - amerykański kryptozoolog jest zdania, że odkryty niedawno w rejonie Arunachal Pradesh gatunek żmii był znany od dawna tubylczym ludom tego obszaru. Według miejscowych zoologów unikalny wąż nie jest jednoznaczny z gatunkami być może należącym do tego samego rodzaju. A mianowicie z wężem odkrytym lasach Birmy w 1940 roku -  Protobothrops kaulbacki oraz Protobothrops jerdoni zamieszkującą obszary Indii i południowo-wschodniej Azji. Odkryte zwierzę zamieszkuje obszary wyżynne na wysokości 1000 metrów n.p.m. Poluje na żaby, ryby i jaszczurki. Przyszłe badania genetyczne powinny jednoznacznie wyjaśnić unikalność gatunku.

Kryptozoologia

Żmija z Arunachal Pradesh


[url=http://www.telegraphindia.com/1071116/asp/northeast/story_8552644.asp]Information from India[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk