Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
dom opieki małopolska

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Potwór z jeziora Worth. Człowiek-kozioł z wyspy Greer
(dodano: 04 Oct 2014, 18:23)

Potwór z jeziora Worth


Coś potwornego czai się pomiędzy śpiewającymi cykadami i szumiącymi trzcinami u brzegu zachodniego dorzecza rzeki Trinity. Zaobserwowana po raz pierwszy w lipcu 1969 roku istota znana jest z rzucania oponami i straszenia nastolatków.

Prawdziwe lub zmyślone, stworzenie według zeznań świadków przypominało "częściowo człowieka, częściowo kozła" z rogami i długimi pazurami. Latem 1969 roku rozpisywała się o nim prasa, a hrabstwo Tarrant opanował szał poszukiwań potwora. Nazwano go "Potworem z jeziora Worth".

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wielki himalajski yeti
(dodano: 23 Jun 2014, 02:03)

Yeti


Przypominające małpę stworzenie prawdzie wciągnęło do strumienia młodą szerpkę, Lakhpę Domini. Małpa z wielkimi oczami oraz czarną i brązową sierścią. Dziewczynka doglądała jaków nieopodal strumienia w pobliżu wioski Machherma, gdy to coś chwyciło ją. Dopiero gdy krzyknęła, bestia uciekła. Następnie zainteresowała się jej jakami. Zaalarmowano policję. Stwierdzono, że ślady stóp potwierdzają historię opowiedziana przez dziewczynkę.

Takie historie są dość powszechne u ludzi zamieszkujących góry Nepalu, Szerpów. Ten przypadek jest znany na Zachodzie tylko dlatego, że na początku lat osiemdziesiątych spisał go wolontariusz Peace Corps, William Weber.

Odrażający Człowiek Śniegu to sensacyjna legenda, która jest jeszcze bardziej egzotyczna z powodu mało uczęszczanego miejsca. Cóż może być bardziej romantycznego od Himalajów: krainy Dalaj Lamy, Szangri La, tybetańskich mnichów i heroicznego cierpienia? Ta kraina bardziej związana jest jednak z yeti niż z opowieściami uciekinierów.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Czy Nessie wymarł?
(dodano: 13 Apr 2014, 21:12)

Nessie


Kryptozoolodzy na całym świecie zastanawiają się, co się stało ze słynnym zwierzęciem zamieszkującym rzekomo szkockie jezioro Ness. Od kilkunastu miesięcy nie zanotowano żadnych nowych obserwacji Nessie.

Czy oznacza to, że zwierzę wymarło? Czy też może Nessie przeniósł się do innego zbiornika? Jakie jest prawdopodobieństwo, że Loch Ness zamieszkuje lub zamieszkiwało nieznane zwierzę tak ogromnych rozmiarów?

Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Benjamin Radford w artykule, do lektury którego chcielibyśmy Państwa dziś zaprosić.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Skąd pochodziła Zana?
(dodano: 09 Nov 2013, 15:02)

Zana
Czaszka Zany


Całkiem niedawno pojawiły się nowe informacje dotyczące Zany, słynnej "kobiety-małpy" żyjącej w XIX wieku, która została schwytana na południu Rosji i którą mieszkańcy uznawali za Ałmysa. Profesor Bryan Sykes w Wydziału Genetyki Ludzkiej na Uniwersytecie w Oxfordzie przeprowadził testy DNA próbek śliny potomków Zany.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk