KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Bigfoot a Jezus
(dodano: 09 May 2008, 23:46)Wieść z cyklu "kryptydzie nadinterpretacje". Tym razem na tapecie porównywanie wizerunku Jezusa z figur i całunu turyńskiego do Wielkiej Stopy 'by Loren Coleman'. Więcej informacji i parę zdjęć tutaj. Naturalnie wszystko okraszone odrobiną ciężkostrawnej ironii...
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy horror z Sasquatchem
(dodano: 09 May 2008, 23:22)Pojawiły się pierwsze informacje i trailer nowego horroru o słynnym, jak świat długi i szeroki, Sasquatchu. Hm... i właściwie na tym koniec owych informacji. Wszystkie dokładniejsze dane maja narazie status TBA (To Be Announced - ).

Źródło: Synthetic Cinema International
Komentarze | Napisz komentarz
 

Malagnira
(dodano: 04 May 2008, 20:19)Malagnira jest tajemniczym przedstawicielem grupy naczelnych, nierozpoznanym dotychczas przez zoologów i doniesionym przez kryptozoologa i badacza lamurków myszatych - Dra Rakotoarisona w 1993 roku. Jest to niewielkie zwierzę, będące według sprawozdawców mniejsze nawet od karłowatego lemurka myszatego (Microcebus myoxinus).  O istnieniu tego stworzenia wiemy dzięki opowiadaniom plemienia Sakalava du Menabe z zachodniego Madagaskaru, żyjącego wokół zbiornika wodnego o nazwie Tsingy de Bermaraha.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Boliwijski delfin rzeczny
(dodano: 02 May 2008, 21:23)Niezwykle rzadki boliwijski delfin rzeczny został oficjalnie sklasyfikowany jako nowy gatunek. Ssak został uznany przez rząd boliwijski jako narodowy symbol wysiłku na rzecz ochrony przyrody. Delfin otrzymał łacińską nazwę Inia boliviensis. Klasyfikacja boliwijskiego delfina rzecznego została przyjęta z radością przez Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Waleni i Delfinów (Whale and Dolphin Conservation Society).

Według Fernando Trujillo, czołowego boliwijskiego badacza delfinów, delfiny rzeczne należą do najbardziej zagrożonych gatunków spośród wszystkich delfinów i waleni. Obecnie, szczególnie po wymarciu baiji (delfin z chińskiej rzeki Jangcy), podjęto dużo większe niż dotychczas środki mające zapobiec wyginięciu delfinów. "Nie możemy dopuścić, by boliwijski delfin rzeczny podzielił los baiji", powiedział Trujillo.
Komentarze | Napisz komentarz
 

RSS z KryptoZoo
(dodano: 02 May 2008, 16:52)

RSS


Od dziś w KryptoZoo działa kanał RSS, przez który możecie pobierać na swoje pulpity informacje o najnowszych artykułach pojawiających się w serwisie. Aby skorzystać z kanału RSS, potrzebny jest odpowiedni program, tzw. czytnik kanałów, lub przeglądarka obsługująca kanały RSS (np Firefox, Opera czy najnowszy Windows Internet Explorer). Czytniki RSS są również wbudowane w niektóre "bajery" dla Windows XP, np w programie Desktop Sidebar.

Aby korzystać z RSS'a w przeglądarce, należy na pasku adresu kliknąć w pomarańczowy symbol, który ukazuje się po prawej stronie. Aby korzystać z RSS'a przy pomocy czytnika, należy do czytnika dodać źródło: https://www.kryptozoologia.pl/rss.php
Komentarze | Napisz komentarz