KryptoZoo
Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii, czyli dziedzinie zajmującej się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Tutaj dowiesz się, czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.
Chińczycy wyruszają na poszukiwanie Yerena
(dodano: 10 Dec 2010, 01:54)

Grupa chińskich naukowców i podróżników organizuje wyprawę w poszukiwaniu Yerena, chińskiego kuzyna Bigfoota, który ma rzekomo zamieszkiwać wysokie góry i lasy w chińskiej prowincji Hubei. Koszt wyprawy oszacowano na jeden milion funtów. Organizatorzy wyprawy, członkowie Towarzystwa Poszukiwań Dzikiego Człowieka z Hubei, pomimo całej rozrywkowej otoczki towarzyszącej Yeti, swoją wyprawę biorą bardzo poważnie i poszukują na całym świecie ochotników, a także darczyńców, którzy chcieliby wspomóc finansowo wyprawę.

Podobne wyprawy organizowano w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych po seriach obserwacji niezidentyfikowanych zwierząt człekokształtnych, mających około 180 cm wzrostu i pokrytych czerwonawo-brązowym futrem.

Więcej o chińskiej wyprawie oraz historię obserwacji Yerena przeczytasz na stronach Daily Telegraph
Komentarze | Napisz komentarz
 

Obserwacje Bigfoota w północnej Kaliforni
(dodano: 10 Dec 2010, 00:31)

W Północnej Kaliforni doniesienia o obserwacjach niezidentyfikowanej człekokształtnej małpy pojawiają się już od ponad 150 lat - czyli właściwie od momentu, gdy powstały tu pierwsze osiedla ludzkie. Ostatnio szczególnie dużo relacji pojawiło się w czasie dorocznego Święta Dziękczynienia. Najwięcej raportów pochodzi z Garberville i okolicznych miejscowości. Zdarzało się, że hominid pojawiał się bardzo blisko domostw. Lokalna Służba Leśna otrzymała w tym czasie setki telefonów od zaniepokojonych mieszkańców. Sprawę obserwacji Bigfoota w Eugene opisał serwis examiner.com
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kolejna fotografia Nessie?
(dodano: 07 Dec 2010, 13:53)W połowie listopada w sieci pojawiło się zdjęcie mające rzekomo przedstawiać słynnego potwora z jeziora Loch Ness w Szkocji. Fotografię wykonał Richard Preston, 27-letni projektant krajobrazu, pracujący wówczas na zamku Aldourie nad południowym brzegiem jeziora. "Coś dziwnego" przykuło jego uwagę około godziny trzeciej po południu. Fotografia została wykonana u stóp zamku.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Najciekawsze publikacje kryptozoologiczne mijającego roku
(dodano: 07 Dec 2010, 13:32)

Na łamach CryptoMundo badacz kryptozoologii Loren Coleman opublikował listę dwudziestu najciekawszych książek o tematyce kryptozoologicznej i pokrewnej, jakie ukazały się w roku 2010. Znalazły się wśród nich książki takich autorów, jak dr Karl Shuker, William Gibbons, Richard Freeman czy zaprzyjaźniony z KryptoZoo Chad Arment. Pełna lista książek wraz z ich okładkami i krótkimi opisami dostępna jest tutaj
Komentarze | Napisz komentarz
 

Mahamba
(dodano: 01 Nov 2010, 17:58)Niewątpliwie unikatowym gatunkiem gada jest Mahamba, przypominające krokodyla zwierzę, które widywane jest w bagnistej okolicy jeziora Likouala w Demokratycznej Republice Konga w środkowej Afryce. Istnieją również doniesienia o pojawieniu się Mahamba w rzekach Tyihumbwe i Kasai w północnej Angoli, gdzie zwierzę znane jest pod nazwą Lipata. Według opisów, długość jego ciała wynosi około 15 metrów. Głowa przypomina krokodylą, jest jednak od niej wyraźnie szersza. Jak ustalili badacze kryptozoologii, doktor Roy P. Mackal i John Reinhardt Werner, tubylcy wyraźnie odróżniają Mahambę od innych widywanych w tym rejonie kryptyd, Mokele Mbembe i Nguma Monene.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz