KryptoZoo
Drużyna "Destination Truth" znajduje ślady Yeti (1 XII 2007)
Dodano: 2007-12-05 01:57:25
Katmandu, Nepal - Członkowie stacji TV tworzącej program "Destination Truth" ("Przeznaczenie Prawda") poszukującej aktualnie Yeti w Nepalu twierdzą, że natrafili na ślady tego hominida. Spędzili oni do tej pory tydzień w mroźnym regionie Khumbu na Mount Everest, gdzie na wybrzeżu rzeki Manju znaleźli owe ślady. Miejsce to jest ulokowane na wysokości 2 850 m.

Yeti, Bigfoot
Foto: Reuters


Pierwszy z trzech śladów znaleziono w Środę. Ma około 30 centymetrów długości i jest nieco szerszy w palcach niż ślad ludzkiej stopy.

"Jest bardzo, bardzo podobny (do śladów znajdowanych dotychczas)" – mówi John Gates, archeolog będący w grupie badaczy – "Nie wierzę, że należy do niedźwiedzia." Gates mówi także, że na śladach znaleziono grudki gleby, które były "relatywnie świeże, zostawione nie później niż 24 godziny przed znalezieniem". Zostaną one wysłane do ekspertów w USA aby zanalizować ich skład.

Nawet jeśli tropy okażą się autentycznymi śladami zostawionymi przez żywe stworzenie, nie będzie pewne, że należą one do Yeti – możliwe, że zostawił je jakiś znany gatunek zwierzęcia. Cały program zostanie nadany w USA na kanale Sci Fi.

Źródło: MSNBC
Tłumaczenie i opracowanie: Chupas