KryptoZoo
Yeren w Shennongjia
Dodano: 2007-11-28 20:21:28
20 Listopada nad rzekę Licha w chińskiej prowincji Shennongjia wysłana została ekspedycja złożona z miejscowych dziennikarzy i przedstawicieli władz w celu zbadania doniesień o dwóch „dzikich ludziach” spotykanych od niedawna w tamtych rejonach. Dwa dni później dołączyła do niej grupa ekspertów z China Association for Scientific Expedition.

Kryptozoologia


Grupa badaczy odkryła serię nieregularnych śladów, przywodzących na myśl swoim kształtem ludzkie stopy, wzdłuż brzegu rzeki. Na większe zainteresowanie zasługują dwa wyraźniejsze z nich znalezione przy głazie. Oba zostały zidentyfikowane jakoby należały do lewych stóp. Większy z nich ma 30 cm długości, 8 cm szerokości przy pięcie i 12 w śródstopiu. Mniejszy ma 18 cm długości i nieco mocniej wygięty brzeg. Doświadczeni strażnicy leśni sądzą, że ślady mogą należeć do znanych zwierząt, takich jak niedźwiedzie.

Badacze dotarli także do dwóch z grupy świadków, która widziała stworzenia, do których prawdopodobnie należą ślady – lokalnego mieszkańca Wang’a i jego znajomego Zhang’a z Xiangfan, Prowincji Hubei. 18 Listopada przejeżdżali oni wraz z grupą przyjaciół wzdłuż rzeki gdy nagle zauważyli dwie ciemne postacie stojące przy krzakach 50 metrów od ich samochodu. Stworzenia były pokryte czarnym futrem, wyższe z nich miało ok. 1,7 m a niższe 1,3~1,4 m. Nie zachowywały się agresywnie – wręcz przeciwnie, po zauważeniu samochodu szybko skryły się w lesie.

Odlewy śladów zostaną przekazane przedstawicielom Shennongjia Nature Reserve łącznie z pełnym raportem ekspedycji. Cała wyprawa została sfilmowana.

Źródlo: China.org.cn
Opracował: Caniche