KryptoZoo
Batsquatch
Dodano: 2008-01-16 22:05:48
Góra Świętej Heleny
Góra Świętej Heleny


Batsquatch to zwierzę zamieszkujące rzekomo rejon Góry Świętej Heleny w amerykańskim stanie Waszyngton. Opisywane jest jako pokryty purpurową sierścią ssak naczelny, posiadający skrzydła podobne do pterodaktylich, krwistoczerwone oczy i głowę przypominającą "połączenie głowy nietoperza z małpią". Zwierzę jest najczęściej aktywne nocą.

Choć zwierzę nigdy nie było bezpośrednio łączone ze swoim ziemskim kuzynem, Sasquatchem, bardziej przeraźliwe aspekty małpiego oblicza Batsquatcha doprowadziły niektórych badaczy do wniosku, że wywodzi się on z tej samej gałęzi rozwoju ewolucyjnego, z którego wywodzą się ludzie, goryle i inne małpy człekokształtne i hominidy.

Inni badacze sądzą, że Batsquatche nie są latającymi ssakami naczelnymi, lecz dużymi przedstawicielami nieznanego gatunku północnoamerykańskich nietoperzy owocowych. Przypuszcza się jednak, że Batsquatche żywią się mięsem, na co może wskazywać fakt, iż w rejonie Góry Świętej Heleny często giną kurczęta, kozły, świnie, krowy i inne zwierzęta gospodarskie.

W 1994 roku mieszkający w Waszyngtonie alpinista Butch Whittaker, przygotowując się do wspinaczki, późnym popołudniem zauważył przelatującego w pobliżu Góry Świętej Heleny Batsquatcha i zdołał wykonać kilka fotografii, nim zwierzę zniknęło. Zdjęcia jednak, po wielu długich dyskusjach, zostały uznane za fałszywki. Mimo to badacze do dziś są zaintrygowani tym, że w Ameryce Północnej może żyć populacja dużych, uskrzydlonych małp.

Opracował: Ivellios

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Kongamato
· Ngoima
· Wietnamskie lotniki nocne
· Olitiau
· Ropen
· Istota z Copiapó
· Ara turkusowa
· Człowiek-sowa
· Turako kigezi
· Thunderbird