KryptoZoo
Nieznane koty
Dodano: 2005-03-09 14:25:31
Czarne pantery-nieznany gatunek pantery występujący w amerykańskim stanie Nevada. Sierść koloru czarnego, odmienna niż u kuguarów i rysiów. Zwierzę jest bardzo podobne do kuguara.

Lew grzywiasty-zwierzę sporadycznie widywane na wschodnich krańcach Stanów Zjednoczonych. Podobieństwo do Panthera atrox. Być może jest to mutant kuguara.

Santer-wielki kot terroryzujący na początku XX wieku kilka okręgów stanu Północna Karolina (USA). Prawdopodobnie Panthera atrox lub nowy gatunek.

Czarny wyjec-zwierzę występujące w górach Ozark w północnej Nevadzie (USA). Miejscowy folklor pełen jest takich stworzeń, jest jednak bardzo prawdopodobne, że czarny wyjec istnieje (lub istniał) naprawdę. Zwierzę posiada gęste, czarne futro. Jest rozmiarów bobcata (gatunek rysia-dość duży). Ma wielkie uszy z pęczkami na czubkach-czasem są one brane za rogi.

Żbik ogoniasty-występuje w stanie Pennsylvania w USA. Bardzo podobny do europejskiego żbika Felis silvestris.Onza


Onza-(Meksyk)nowy gatunek kuguara. Jest bardziej muskularny, ma większe uszy, dłuższe nogi i inaczej ukształtowaną czaszkę. Genetycznie od kuguara niczym się nie różni.

Gigantyczna czarna pantera-(Peru, Ameryka Południowa) prawdopodobnie gigantyczny mutant kuguara, lub nowy gatunek.Thylacoleo carnifex


Tygrys cętkowany-zamieszkuje peruwiańskie lasy deszczowe. Wielki kot z drobno usianymi, czarnymi cętkami. Prawdopodobnie nieznany gatunek pantery.

Tygrys pasiasty-(Peru, Ameryka Południowa) wielka, pasiasta pantera. Być może jest to nowy gatunek pantery.

Jaguar nakrapiany-sporadycznie widywany w peruwiańskich lasach deszczowych kot z plamami podobnymi do tych, które występują u leoparda.

Lew dżunglowy-(Peru, Ameryka Południowa) brak bliższych informacji na temat tego zwierzęcia.

Żbik dżunglowy lub Tygrys Warracabba-(Peru, Gujana, Ameryka Południowa) dwa gatunki zwierząt, widywane w Peru i Gujanie. Być może jest to ten sam gatunek lub dwa blisko ze sobą spokrewnione.

Shiashia-yawa-(Ekwador) podobny do jaguara kot. Sierść koloru białego, z gęsto usianymi czarnymi plamami. Jest o wiele mniejszy od jaguara. Prawdopodobnie jest to albinos.Porównanie wielkości-Panthera leo (biały) i Panthera leo atrox (czarny)


Tygrys tapirowy-(Ekwador) przez tubylców nazywany jest Pama-yawa. Jest to tygrys rozmiarów tapira. Jedyne zwierzę polujące na tapiry. Długość wynosi 7 stóp. Sierść koloru szarego. Prawdopodobnie nieznany gatunek pantery.

Tygrys tęczowy-(Ekwador) tygrys o białej sierści w różnokolorowe pasy. Spotykano już tygrysy o pasach czarnych, czerwonych i żółtych. Co ciekawe, żyje na drzewach i skacze z gałęzi na gałąĄ, z tego też powodu jest uważany za najniebezpieczniejszego przedstawiciela tygrysiego rodu. Raczej wątpliwe, by należał on do rodziny panter, raczej jest to nieznany gatunek, powiązany z panterą.

Pantera szablozębna-(Ekwador, Kolumbia) wielkie zwierzę, prawdopodobnie spokrewnione z tygrysem szablozębnym.

Anomalne lwy-co najmniej podejrzane, występują na obszarze całej Afryki, kolor grzywy od czerwonego po zielony...

Marozi-(Kamerun, Republika Środkowej Afryki, Uganda, Rwanda, Kenia, Etiopia) mały lew o szarym ubarwieniu, którego sierść jest pokryta plamami. Żyje w lasach, jest widywany bardzo rzadko. Być może jest to hybryda lwa i leoparda, lub nowy gatunek lwa.Kanadyjski "Rilla tiger"


Ikimizi i inne-(Republika Środkowej Afryki) prawdopodobnie gatunek bardzo małego lwa lub nieznany gatunek pantery.

Hadjel-(Republika Środkowej Afryki) wielki kot zamieszkujący górzyste tereny środkowej Afryki .

Morou n'gou-(Demokratyczna Republika Konga) zwierzę zwane "wodną panterą", bardzo podobne do tygrysa szablozębnego. Długi, gruby ogon, krótkie nogi. Atakuje hipopotamy. Prawdopodobnie jest to nowy gatunek lub odmiana pantery.

Lew malgaski-(Madagaskar) nieznany gatunek lwa widywany sporadycznie na Madagaskarze. Brak bliższego opisu.

Lew torbacz-(Queensland, Australia) wielki, niebezpieczny drapieżnik. Charakterystyczna "torba" na brzuchu. Prawdopodobnie jest to nowy gatunek z rodziny Thylacoleo.Pantera z Emmaville


Tygrys queenslandzki-(Queensland, Australia) bardzo podobny do wilka workowatego. Może to być miejscowy wariant lwa-torbacza, lub też nowy gatunek.

Lew nowozelandzki-(Nowa Zelandia) wielki kot widywany sporadycznie w górach Nowej Zelandii. Największy ssak zanotowany na tej wyspie, prawdopodobnie nowa odmiana kuguara.

Czarny tygrys-(Indie, Bangladesz, Birma) czysty czarny tygrys, niepodobny do jaguara czy leoparda. Rzadko spotykane. Niestety, przeważnie znajdowane są martwe okazy.

Rosyjska pantera orelska-(prowincja Orel w Rosji) niezidentyfikowany wielki kot odpowiedzialny za śmierć kilku mieszkańców rosyjskiej prowincji Orel. Brak bliższego opisu zwierzęcia.

Kot hongkoński-(Honk Kong) nieznane zwierzę terroryzujące Hong Kong w 1989 roku. Również i tutaj brak bliższego opisu zwierzęcia.


Opracowanie:
Marek Ivellios Sęk, Portal Zjawisk Niewyjaśnionych