KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Kryptydy lądowe
Bestia z Bray Road
Dodano: 2006-12-22 15:23:24
Bestia z Bray Road jest legendarnym zwierzeciem pojawiajacym sie w folklorze Elkholr, w stanie Wisconsin od 1980 roku.

Przez różnych świadków opisywany jako:
-owłosione zwierze dwunożne podobne do bigfoota
-niezwykle duży i inteligentny wilk
-różne formy skrzyżowania wielkiej stopy i wilka
Chociaż bestii z Bray Road nikt nie opisał żeby kiedykolwiek zamieniała się z wilka na człowieka, to została jednak opisywana jako coś w stylu wilkołaka. Jest jeden świadek który twierdził że widział zmianę postaci z wilkołaka do małpowatego stworzenia (w stylu wielkiej stopy). Było też inne paranormalne zjawisko jakoby zwierzę nagle stawało się duchem i odwrotnie.

Bestia


Nikt jeszcze nie dokonał żadnego materialnego dowodu na istnienie bestii z Bray Road, który ostatecznie udowodniłby co to jest. Na razie są tylko teorie czym może być te zjawisko.
Badacz zjawisk paranormalnych Todd Roll powiedział że zjawisko może mieć związek z okultystyczną działalnością i okaleczaniem zwierząt (ofiary ze zwierząt) w hrabstwie Walworth.
Inna paranormalna teoria dotyczy amerykańskich legend o piechurach ze skórami.
Jest pewna lista zwierząt opisywanych jako bestia, a są to:
-nieodkryty gatunek dzikiego psa
-Shunka warak'in (hiena albo wilk) -Waheela (olbrzymi prehistoryczny gatunek wilka podobny do Boga Amaroka- straszny wilk)
-mieszaniec wilka z psem lub psa z kojotem

Bardzo możliwe jest że masowa histeria ludności była spowodowana przez działalność różnych stworzeń, a świadkowie zrzucali winę na bestię której tak naprawdę niema, dlatego Bestia z Bray Road ma wiele wizerunków sprzecznych ze sobą.
Wiele historii zdarzało się w nocy, i strach który opanowywał człowieka w takiej właśnie sytuacji pozwalał na wybujałą fantazję która uzupełniała luki w widoczności, zapełniała nocne wyobrażenie świata.
Należy zatem uważać że ta kolejna kryptyda wiąże się raczej z legendami i zabobonami niż z prawdziwym zwierzęciem. Zaś tajemnicze opisy odwołują się zarówno do wilków, psów czy nawet ludzi.

Tłumaczenie: Caniche
Źródło: angielska wikipedia