KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Kryptydy wodne
Trunko
Dodano: 2005-08-16 13:19:38
1 listopada 1922 roku odwiedzający Margate w Południowej Afryce byli świadkami zaciętej walki między dwiema orkami a tajemniczym stworzeniem morskim, posiadającym śnieżnobiałe futro. Na nieszczęście dla tegoż stworzenia, orki okazały się silniejsze, wskutek czego pozbawiły zwierzę życia. Nocą ciało stworzenia zostało oczyszczone. Przystąpiono do badań.

Stworzenie, nazywane przez tubylców Trunko, miało około 47 stóp długości (14 metrów!), 3-metrowej długości ogon, sierść miejscami miała długość 16 do 18 centymetrów. Co ciekawe, naukowcy nie stwierdzili istnienia głowy, zwierzę miało za to około półtorametrowej długości trąbę. Korpus zwierzęcia przeleżał około 10 dni na plaży w pobliżu miasta Margate, ponieważ żaden z naukowców nie zainteresował się zbadaniem Trunko. W końcu fale morskie podczas przypływu zabrały ciało Trunko.

Istnieje kilka teorii na temat Trunko. Według jednej był to tylko kolejny globster, tym razem widziany przez świadków jeszcze przy życiu; według innej zaś był on po prostu zniekształconym rekinem. Do dziś żadnej z tych teorii nie udało się potwierdzić ani wykluczyć, ponieważ Trunko nigdy więcej nie widziano, a po pamiętnej bitwie morskiej nikt nie wykonał fotografii jego ciała (istnieją jedynie szkice i rekonstrukcje wyglądu - jak ta przedstawiona w tym artykule).