KryptoZoo
Nowe odkrycia w Indonezji i na Tajwanie
Dodano: 2006-01-17 22:34:19
Wszystko wskazuje na to, iż w lasach Piai w Tanjung w Parku Narodowym Endau Rompin i Kota Tinggi na Tajwanie żyje kolejny kuzyn Yeti.

Najnowsza relacja pochodzi sprzed kilku miesięcy, kiedy to pracownicy rezerwatu zaobserwowali nad stawem "rodzinę bigfootów, dwa dorosłe osobniki i jedno młode". Ponadto pracownicy odnaleźli w niedługim czasie odciski stóp, każdy długości około 45 centymetrów. Według nich, stworzenia miały około 10 stóp wzrostu (czyli ponad 3 metry), posiadały brązowego koloru futra. Odnaleziono również kłębek futra, który wydawał zapach podobny do ludzkiego potu.

Ową rodzinkę można spotkać podobno w pobliżu rzeki Kincin (prawdopodobnie w poszukiwaniu ryb).

Podobne stworzenia widywane są także w miejscowości Johor w Indonezji. Zwierzę nazywane jest Orang Asli, miejscowi nadali mu nazwę "Hantu Jarang Gigi" (wielkie stworzenie człekokształtne). To stworzenie z kolei zamieszkuje park narodowy Lenggor. Jednym ze świadków spotkania z tym zwierzęciem jest dziewczynka, która kilka miesięcy temu wybrała się z rodziną w ten rejon w poszukiwaniu ratanu (odmiana drewna). Opisała zwierzę jako "dużego King Konga z ogromnymi rękami i czarnym futrem".

Wkrótce mają się rozpocząć poszukiwania obu zwierząt.