KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Kryptydy wodne
Baby Ogopogo
Dodano: 2007-08-11 17:29:29
Jezioro Okanagan


W 1914 roku grupa kanadyjskich Indian natknęła się na rozkładający się szkielet niezidentyfikowanego zwierzęcia w pobliżu doliny Nicolas, na brzegu wyspy Rattlesnake na jeziorze Okanagan (będącym rzekomo domem legendarnego potwora Ogopogo). Tubylcy zanieśli zwłoki zwierzęcia bliżej nieznanemu naturaliście, który mieszkał w pobliżu.

Naukowiec-amator, nie tracąc czasu, przystąpił do badania szczątków.

Szkielet był długi na jakieś 150 do 180 centymetrów i ważył około 180 kilogramów. Skóra zwierzęcia była opisywana jako błękitnawo-zielona, ogon zaś zawierał cztery wystające płetwy. Nie było śladu głowy. Naturalista, posiadając jedynie własne przypuszczenia i częściowo rozłożone zwłoki jako podstawę do snucia hipotez, doszedł do wniosku, że szkielet pochodził od martwego manata. Żaden z Indian, którzy odkryli szkielet, nie mógł wyjaśnić, jak takie zwierzę mogłoby żyć (i nie zdechnąć przy tym) na brzegu Okanagan.

Po wielu latach, jakie minęły od tamtego incydentu, mały (obecnie powiększający się) kontyngent kryptozoologów przyjął poglądy, że szkielet odkryty w pobliżu doliny Nicolas nie mógł pochodzić od innego zwierzęcia, jak tylko od młodego okazu Ogopogo. Jako że żaden z naukowców, którzy badali szkielet, nie zakonserwował żadnej kości ani nawet tkanki, po zwierzęciu pozostały jedynie zapiski historyczne.

Źródło: americanmonsters.com
Tłumaczenie: Ivellios

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Waitoreke
· Mbielu-Mbielu-Mbielu
· Dobhar - chú
· Granrojo
· Storsjöodjuret
· Diabelska ryba z wyspy Suwarrow
· Gigantyczny węgorz
· Amazon
· Muc-sheilch
· Miirri