KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Hominidy
Merwoman - powrót afrykańskiego Kaaiman?
Dodano: 2008-01-23 01:06:38
Kaaiman
Rekonstrukcja wyglądu Kaaiman


W ostatnich latach rzadko słyszy się o syrenach z Afryki. Jedyne dobrze udokumentowane relacje o spotkaniach z tymi stworzeniami pochodzą sprzed ok. 100 lat. Od tamtej pory jednak słuch o nich zaginął – przetrwały tylko w plemiennych legendach i podaniach.

Jak się jednak okazuje zwierzęta te być może powróciły! Między 12 i 13 styczniem 2008 roku z miejscowości Suurbraak (RPA) doniesiono o napotkaniu dziwnie wyglądających humanoidalnych istot płci żeńskiej, kąpiących się w rzece. Zwierzęta ochrzczono nazwą Merwoman. Istoty te wyglądają jak typowo opisywane syreny, ale różnią się od nich wręcz gadzim wyglądem. Są opisywane jako pół-kobiety, pół-jaszczurki, o czarnych włosach i dziwnie odstających małżowinach usznych. Według tubylców tzw. Merwoman to dobrze znane im samym i ich przodkom Kaaiman. Według nich ostatnie z nich znikły 15-20 lat temu i widocznie ponownie wróciły w te tereny.

Daniel Cupido – jeden z kilkunastu turystów wypoczywających nad rzeką Buffelsjags w Suurbraak ok. godziny 11.30 w nocy usłyszał dźwięki, które opisał jako „walenie czymś w ścianę”. Cupido wypatrywał co mogło wydawać te nieprzyjemne odgłosy. Nad brzegiem ujrzał ludzką sylwetkę. Gdy jednak przyjrzał się jej bliżej stwierdził, iż to co ma przed sobą nim nie jest. Mężczyzna opisał stwora jako „podobnego do białej kobiety z czarnymi stojącymi włosami”.

Jego opowieść potwierdza także dwóch chłopców – trzynastoletni Deidrian oraz siostrzeniec Daniela Cupido, jedenastoletni Werner Plaatjies. Oprócz nich również wielu znajomych Daniela widziało ponoć stwora w godzinach nocnych i porannych między 12 i 13 styczniem (2008). Jednym z nich jest Martin Olckers, który zauważył wtedy pływającą osobę, którą potem opisał jako czarnowłosą karykaturę. Istota wydawała wtedy także dziwny odgłos podobny do przeraźliwego krzyku lub płaczu.

Czy to co zobaczyli turyści w Suurbraak było legendarnym Kaaiman’em opisywanym jako pół człowiek, pół ryba z czarną sierścią i czerwonymi oczami? Może to tylko przestraszony duży ptak wodny lub zwykłe fałszerstwo? Ale czy wcześniejsze dokumentacje również nie powinny zostać wzięte pod uwagę? Bardzo podobne relacje pochodzą znad rzeki Tradouws z roku 1812 i 1875. Jedno jest pewne – sprawa ta powinna zostać dogłębniej zbadana, a w szczególności równie szybkie zniknięcie Merwoman’ów jak ich pojawienie się w miejscowości Suurbraak.

Opracował: Zima

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Megaladapis - Tratratratra
· Popobawa
· Momo
· Tybetański Człowiek Śniegu
· Oliver
· Mande Barung - indyjski yeti
· Nanauner - olbrzym ludzki?
· Chiński dziki człowiek
· Gerit
· Windigo