KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Kryptydy wodne
Królewiec (Kingstie)
Dodano: 2005-11-12 00:33:49
Istnieje kilkadziesiąt różnych opisów pochodzących z rejonu jeziora Ontario (Kanada) dokonanych 200 lat temu lub nawet dawniej.
Według miejscowych podań, "wielki wąż" był widywany w wodzie, zmuszając statki przypływające z Toronto do powrotu w rejon Niagary. Był opisywany przez świadków jako stworzenie długie na 30 stóp (około 9 metrów).
3 lipca 1817 roku załoga statku doniosła o ciemnym wężopodobnym stworzeniu "szerokim na 1 stopę (30 cm) i długą na około 30 do 40 stóp (9 do 12 m)", mniej więcej trzy mile od lądu.
5 sierpnia 1829 dwoje dzieci ujrzało długie na 20 do 30 stóp (6 do 9 m) wężowate stworzenie niedaleko Grantham. Spotkanie to zostało opisane w prasie lokalnej, jak się okazało, nie była to pierwsza taka obserwacja w rejonie jeziora Ontario, niewątpliwie już wcześniej żyły tam podobne stworzenia.
W roku 1968 mieszkańcy wschodnich dzielnic GTA widzieli węgorzopodobne stworzenie długości około 20 stóp (6 metrów) z długą grzywą, pływające w wodach nieopodal Toronto.

Polska nazwa tego zwierzęcia to Królewiec. Oryginalna, Kinstie, wzięła się od nazwy miejscowości, nieopodal której owo stworzenie było najczęściej widywane (miejscowość ta to Kingston). Na przestrzeni lat najwięcej relacji pochodziło właśnie z rejonu Kingston oraz ze wschodniej części jeziora Ontario.

Obserwacje przybrały na sile w sierpniu 1881 roku. Pasażerowie statku "Gypsy" ujrzeli stworzenie długości około 25 do 40 stóp (7 do 12 metrów) z krótkimi kończynami i długim ogonem.
Latem 1888 roku podobnej obserwacji wężowatej kreatury w rejonie wysp Wolfe i Simcoe dokonało dwóch marynarzy.
W lipcu 1892 roku młoda para wypływająca łodzią na jezioro Ontario została zaatakowana przez długie stworzenie "o oczach podobnych do kul ognia", wydarzenie miało miejsce niedaleko Zatoki Brackey'a. Pan młody zdołał jednak zabić zwierzę harpunem.
Dwóch fizyków dokonało w roku 1931 niedaleko zatoki Alexandria obserwacji trzydziestometrowego stworzenia, które "posiadało jedno oko na środku głowy oraz dwa jeleniopodobne rogi".
W latach 70. XX wieku pracownicy Ministerstwa Surowców Naturalnych dwa razy widzieli "duże stworzenie zamieszkujące jeziora w Hrabstwie Księcia Edwarda".

Opracował: Ivellios
Na podstawie: www.cryptozoology.com