Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

CFZ: The Russian Wildman
(dodano: 14 Dec 2008, 13:49)

Kryptozoologia
Center for Fortean Zoology (CFZ) opublikowało właśnie książkę "Expedition Report 2008: Russia" - o swojej ekspedycji naukowej do Rosji, gdzie szukali hominida zwanego Ałmasem (lub Almą).

Drużyna naukowców pod przewodnictwem Richarda Freemana przeszukiwała Kaukaz w celu zdobycia kolejnych informacji o Ałmasie. Książka jest opatrzona unikalnym działem ze zdjęciami i rysunkami z ekspedycji, co czyni ją jedną z najważniejszych wydawnictw kryptzoologicznych 2008 roku. Warto zauważyć, że przedmowę napisał nie kto inny jak sam Dr. Karl Shuker, a przedłożenie Jon Downes. Każdy z uczestników wyprawy napisał własny, oddzielny dział.

Książka na Amazon.com: [klik]

Książka jest też dostępna w wersji elektronicznej - chyba nie muszę mówić, co to oznacza? ;)

Jeśli kogoś interesuje sama kryptyda, zapraszam do przeczytania artykułu na KryptoZoo.

Źródło: Nick Redfern's "There's Something in the Woods..."
Komentarze | Napisz komentarz
 

Potwór Pinatubo
(dodano: 13 Dec 2008, 14:08)

Kryptozoologia


Jeśli mieszkałbyś w filipińskiej wiosce o ekonomii opartej na rybołówstwie, byłbyś pewnie bardzo niezadowolony gdyby nagle 5 potworów pływało w pobliżu wyspy, skutecznie trzymając wszystkich na lądzie. Jeden z ostatnich odcinków Destination Truth był poświęcony właśnie "Potworowi Pinatubo", więc wypadałoby napisać o nim coś więcej.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Największy owad świata znaleziony na Borneo
(dodano: 07 Dec 2008, 15:05)

Kryptozoologia


Na wyspie Borneo odkryty został najdłuższy obecnie owad na świecie. Mierzy on 56, 6 centymetra i został nazwany
Komentarze | Napisz komentarz
 

Voronpatra
(dodano: 16 Nov 2008, 02:48)

Voronpatra, Vouroupatra - z malgaskiego: voro (ptak) + patra (niepotwierdzone znaczenie, prawdopodobnie "ogromny")

Étienne de Flacourt w 1648 roku z ramienia Francuskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej został mianowany gubernatorem Madagaskaru. To właśnie od niego pochodzi najważniejsza relacja o Voronpatrze z XVII wieku. Opisywał on to stworzenie jako wielkiego, nieuchwytnego ptaka, który składa jaja jak struś. Nie wiem co dokładnie pan Étienne miał na myśli piszac "jak", ale domyślam się, ze "wielkie jak struś"... Choć były znacznie większe niż strusie.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Co znalazła ekipa badająca jezioro Okanagan?
(dodano: 12 Nov 2008, 14:46)

Ekipa kanału telewizyjnego History Channel badająca jezioro Okanagan w Kanadzie odnalazła niezidentyfikowane zwierzę.

Jeden z badaczy, Bill Steciuk, powiedział w wywiadzie dla kanału TV History Channel: "Ono było zwinięte. Naprawdę trudno było dostrzec jakieś cechy wyglądu. Widoczna była mała głowa i prosty ogon bez żadnych płetw. Zupełnie nie mamy pomysłu, co to może być".

Okaz został wysłany do zakładu na University of Guelph w Ontario celem zbadania DNA zwierzęcia. Na jakiekolwiek informacje przyjdzie nam jednak poczekać do lutego, bowiem tyle czasu ma trwać badanie DNA zwierzęcia, wtedy też ruszy kolejny program poszukiwań Ogopogo.

Ekipa History Channel dysponuje największym spośród wszystkich ekip badawczych budżetem przeznaczonym na badanie jeziora Okanagan. Ma do dyspozycji między innymi helikopter z kamerą na podczerwień oraz sonar.

To głównie dzięki zaawansowanemu sprzętowi udało się znaleźć niezidentyfikowane zwierzę. Badacze twierdzą, że może to być młody okaz Ogopogo.

Na podstawie: Canada.com
Opracował: Ivellios
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk